Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: Żydowska gazeta wieści katastrofę

27.01.2016

„Nawet jeśli nasz nieszczęśliwy kraj zmierza ku katastrofie, to przecież nie cały. Na przykład żydowska gazeta dla Polaków pod redakcją pana red. Adama Michnika wcale ku katastrofie nie zmierza. Przeciwnie – ona tylko bije na alarm” - ocenia Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie na łamach tygodnika „Najwyższy Czas”.

„Nawet jeśli nasz nieszczęśliwy kraj zmierza ku katastrofie, to przecież nie cały. Na przykład żydowska gazeta dla Polaków pod redakcją pana red. Adama Michnika wcale ku katastrofie nie zmierza. Przeciwnie – ona tylko bije na alarm, podobnie jak przed wojną niektórzy przedstawiciele sfer kupieckich” - wyjaśnił Stanisław Michalkiewicz i dodał, że nie ma dnia by w tej gazecie nie ukazał się artykuł na temat zagrożonej demokracji.

„Te artykułu przepisują potem własnymi słowami publicyści niemieckiej i publicyści żydowscy w Ameryce, a żydowska gazeta dla Polaków robi z tych materiałów przeglądy prasy, dowodzące, jak to „cały świat” martwi się rozwojem sytuacji w Polsce” - ironizuje Michalkiewicz i dodaje, że podobnie za „pierwszej komuny” robiła „Trybuna Ludu”.

Publicysta odniósł się także do sporu o Trybunał Konstytucyjny.

„Stojący w pierwszym szeregu płomiennych obrońców demokracji i praworządności Trybunał Konstytucyjny przypomniał sobie właśnie, że w tym roku wkrótce minie 30 lat od jego powstania, a taki jubileusz jest przecież znakomitą okazją, żeby porządnie wypić i zakąsić, w dodatku na koszt Bogu ducha winnych podatników” - zaznaczył publicysta.

Przypomniał on jednocześnie, że najważniejszym punktem jubileuszu będzie zwiedzanie Muzeum Żydów Polskich.

mmil/Najwyższy Czas

[Fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook