Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Tajne służby partaczą robotę

10.08.2016

Prawdopodobnie miał być ogłoszony alarm z powodu zagrożenia wybuchem. Takie było - prawdopodobnie - pierwotne założenie. Na skutek alarmu ewakuuje się wszystkich mieszkańców, łącznie z majorem Hodyszem. Wówczas pozostawione bez opieki mieszkania można penetrować - powiedział na antenie Telewizji Republika Stanisław Michalkiewicz, prawnik, publicysta.

Odniósł się on do ujawnionych przez prof. Sławomira Cenckiewicza dokumentów, które mogą rzucać nowe światło na tragedię, która miała miejsce w Gdańsku. 17 kwietnia 1995 roku, w budynku przy ulicy Wojska Polskiego w Gdańsku doszło do wybuch gazu. Historyk - powołując się na swojego informatora - pisze, że ten wybuch mógł być upozorowaną akcję UOP. Miała ona na celu przechwycenie dokumentów dotyczących Lecha Wałęsy. 

Michalkiewicz ocenił, że "ten dokument jest ważną poszlaką, w łańcuchu poszlak, którą powinna zbadać prokuratura".

- Ta sprawa jeszcze się nie przedawniła, jeszcze trochę czasu brakuje. Jeśli ujawnione dokumenty znalazłyby potwierdzenie, to trzeba byłoby wyciągnąć konsekwencje prawne - powiedział.

- Prawna kwalifikacja czynu to co najmniej spowodowanie niebezpieczeństwa wielokrotnego albo zabójstwo wielokrotne, w zamiarze ewentualnym. Podejrzenie jest takie, że w domu tym mieszkał major Hodysz, który był zamieszany w sprawy Lecha Wałęsy. Z dokumentu, który ujawnił prof. Cenckiewicz wynika, że po eksplozji, jednak "bezpieczniacy" weszli do tego mieszkania i je spenetrowali – dodał Stanisław Michałkiewicz.

Publicysta podkreślił, że jeśli Wałęsa wiedział o tym, to jako urzędujący wówczas prezydent miał obowiązek o tym powiedzieć.

- Był to schyłek prezydentury Lecha Wałęsy, który ubiegał się o reelekcję, bezskutecznie (...). Istotnym elementem tych przygotowań do reelekcji było wyczyszczenie wstydliwych zakątków, dotyczących przeszłości Lecha Wałęsy, które zaczęły się przedostawać do opinii publicznej.W sierpniu 1993 roku, ówczesny minister spraw wewnętrznych, Andrzej Milczanowski, przyprowadził do Belwederu całe stado wysokich oficerów bezpieki (...). Komunikat prasowy z tych odwiedzin był bardzo lakoniczny, ale Wałęsa powiedział, do tych ubeków, że "stanie za nimi z całą mocą". Te słowa nabierają obecnie zupełnie nowego wydźwięku- zaznaczył Michalkiewicz.

Jak dodał, "zginęło 21 osób, państwo powinno się tym zająć".

- Tajne służby, a zwłaszcza nasze, są zdolne do wszystkiego, a jeszcze partaczą robotę. W pierwotnym założeniu – prawdopodobnie – miał być ogłoszony alarm z powodu zagrożenia wybuchem, a na skutek alarmu ewakuuje się wszystkich mieszkańców, łącznie z majorem Hodyszem, a wówczas mieszkania można penetrować. Coś poszło nie tak, blok wyleciał w powietrze, 21 osób zginęło i ja to oceniam, jako tragiczny wypadek przy pracy - dodał Stanisław Michalkiewicz w rozmowie na antenie Telewizji Republika.

 

wkt/telewizjarepublika.pl

[fot. youtube.com]
Gość "Wolnych Głosów" zaznaczył, że "jeżeli Lech Wałęsa o tym wiedział, a nie powiedział, to jako urzędujący prezydent miał taki obowiązek". – Był to schyłek prezydentury Lecha Wałęsy, który ubiegał się o reelekcję, bezskutecznie (...). Istotnym elementem tych przygotowań do reelekcji było wyczyszczenie wstydliwych zakątków, dotyczących przeszłości Lecha Wałęsy, które zaczęły się przedostawać do opinii publicznej – zauważył.  – W sierpniu 1993 roku, ówczesny minister spraw wewnętrznych, Andrzej Milczanowski, przyprowadził do Belwederu całe stado wysokich oficerów bezpieki (...). Komunikat prasowy z tych odwiedzin był bardzo lakoniczny, ale Wałęsa powiedział, do tych ubeków, że "stanie za nimi z całą mocą". Te słowa nabierają obecnie zupełnie nowego wydźwięku – ocenił Michałkiewicz. – Zginęło 21 osób, państwo powinno się tym zająć. Tajne służby, a zwłaszcza nasze, są zdolne do wszystkiego, a jeszcze partaczą robotę. W pierwotnym założeniu – prawdopodobnie – miał być ogłoszony alarm z powodu zagrożenia wybuchem, a na skutek alarmu ewakuuje się wszystkich mieszkańców, łącznie z majorem Hodyszem, a wówczas mieszkania można penetrować. Coś poszło nie tak, blok wyleciał w powietrze, 21 osób zginęło i ja to oceniam, jako tragiczny wypadek przy pracy

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook