Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: Stronnictwo Ruskie w natarciu

02.05.2014

„Zasiedziałe w naszym nieszczęśliwym kraju od dziesięcioleci Stronnictwo Ruskie przeszło do natarcia i pan Paweł Piskorski przypomniał sobie o jurgielcie” – pisze Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie na łamach „Naszego Dziennika”, wskazując że sprawa została ujawniona w wyniku starcia interesów odmiennych stronnictw.

Według nie go, gdyby „członkowie Przywództwa Pruskiego, gwoli przelicytowania pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, nie próbowali umizgiwać się do Stanów Zjednoczonych”, być może „pan Paweł Piskorski nie przypomniałby sobie po 20 latach, że Kongres Liberalno-Demokratyczny brał jurgielt” od niemieckiego CDU. Zaczął jednak „podskakiwać zimnemu rosyjskiemu czekiście Włodzimierzowi Putinowi” i sprawa się wysypała.

Jak przypomina publicysta, Platforma najpierw próbowała zaprzeczać, a gdy nie sposób było zaprzeczyć wszystkiemu, „wydała z siebie beknięcie, że wszystko  jest w jak najlepszym porządku, bo w tych czasach nie było przepisów o finansowaniu partii”.

„Znaczenie ważniejsze jednak od zachowań Umiłowanych Przywódców mają losy konfliktu, jaki najwyraźniej rozgorzał między Stronnictwem Ruskim a gwałtownie reaktywowanym Stronnictwem Amerykańsko-Izraelskim. W tym konflikcie rewelacje pana Piskorskiego skłonny jestem traktować jako pierwsze poważne ostrzeżenie, za którym mogą pójść poważniejsze ciosy – przewiduje Michalkiewicz, przypominając że przed rozpoczęciem niszczenia archiwalnych akt MSW, wszystkie zostały zmikrofilmowane w trzech kompletach, z czego dwa są za granicą a jeden w kraju.

„Wynika z tego, że spuszczone z łańcucha przez złego Putina Stronnictwo Ruskie może nieźle namieszać, bo w tych mikrofilmach jest mnóstwo tzw. danych wrażliwych – między innymi, kto, od kogo i ile forsy wziął i nawet – gdzie ją schował” – puentuje Stanisław Michalkiewicz.

mall / Nasz Dziennik
[Fot. PAP/R.Pietruszka]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook