Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Soros to grandziarz

01.12.2016

"Stado autorytetów moralnych stratuje każdego kto ośmieli się wątpić w zatwierdzoną wersję wydarzeń".

„Kiedy z naszego nieszczęśliwego kraju ewakuuje się właśnie spółka Marks&Specner, być może po to, by ponownie zrobić tu miejsce spółce Marks i Engels, co to próbowała nam stręczyć socialismus , a nawet communismus, właśnie kończy swoją krótką i pracowitą wizytę chiński specjalista od finansów Song Hongbing” - opowiada Stanisław Michalkiewicz na antenie Telewizji Trwam, w programie „Myśląc Ojczyzna”.

„Do niezależnych mediów głównego nurtu zazwyczaj zapraszani są gentlemani, a gentlemani nie wiedzą, że w domu wisielca nie bardzo wypada rozprawiać o sznurze” - mówi Michalkiewicz.

Publicysta przypomina też o sztucznej legendzie Lecha Wałęsy i Balcerowicza.

„To też w narodowej historiografii oprócz rozmaitych legend, np. Lecha Wałęsy, co to przeskoczył płot, obalił komunizm i poprowadził cały świat ku świetlanej przyszłości, podtrzymywany jest mit o prof. Leszku Balcerowiczu i jego zbawiennym planie, który podobnie jak niegdyś plan sześcioletni, doprowadził nasz mniej wartościowy naród tubylcy do wiecznej szczęśliwości”

Michalkiewicz przekonuje, że plan Balcerowicza nie był jego autorstwa, a George'a Sorosa. Mówi o tym, że o takiej „terapii szokowej” pisał w swojej książce Song Hongbing.

„Polegał on na tym, by upatrzone na ofiarę kraje doprowadzić do gospodarczej zapaści, zwłaszcza w sektorze wytwórczym, a gdy już przedsiębiorstwa zaczną bankrutować, wówczas pojawiają się banksterzy z propozycją zamiany długów na udziały. W ten oto bezkrwawy sposób dokonuje się rabunku całych państw” - stwierdził.

Mówi też o tym jak George Soros wpływa na rzeczywistość polityczną i ekonomiczną w Polsce.

„Żeby jednak obrabowani nie zorientowali się w jaki sposób zostali zoperowani, rabusie muszą zasłonić sobie osłonę propagandową. W naszym nieszczęśliwym kraju zasłonę tę zapewnia środowisko 'Gazety Wyborczej', której grandziarz jest od niedawna nawet oficjalnym współwłaścicielem. No i 'Fundacja Batorego', która za niewielkie pieniądze skutecznie korumpuje autorytety moralne ze środowisk opiniotwórczych” - mówi Michalkiewicz.

„Stado autorytetów moralnych stratuje każdego kto ośmieli się wątpić w zatwierdzoną wersję wydarzeń” - dodaje.

Mly/TV Trwam

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook