Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Pomoc dla Ukrainy pozwoli Nowakowi na zakup zegarka

24.11.2016

- Ameryka wydała na wcześniejszy i późniejszy Majdan 5 miliardów dolarów, a poza tym dołożył się do tego jeszcze słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros, który nawiasem mówiąc, teraz próbuje organizować podobne majdany w USA - mówił Michalkiewicz.

- Zbliża się trzecia rocznica tzw. Majdanu w Kijowie, zwanego inaczej rewolucją godności. Rozpoczęła się ona zaraz po tym, jak amerykański prezydent Obama zirytowany do żywego niepowodzeniami w Syrii, gdzie nie udało się zorganizować międzynarodowej koalicji, która pod przewodnictwem USA obaliłaby tamtejszego tyrana i doprowadziła do zwycięstwa w tym kraju demokracji wysadził w powietrze ustanowiony 20 listopada 2010 r. polityczny porządek lizboński – mówił w felietonie „Myśląc Ojczyzna” emitowanym w Radiu Maryja i telewizji Trwam redaktor Stanisław Michalkiewicz.

- Jego filarem było strategiczne partnerstwo NATO – Rosja, którego najtwardszym jądrem było strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie, a kamieniem węgielnym tego partnerstwa był podział Europy na strefy wpływów niemieckich i rosyjskich prawie dokładnie wzdłuż linii Ribbentrop – Mołotow. Zapalając zielone światło dla przewrotu na Ukrainie, którego nie ukrywanym celem było wyłuskanie tego kraju z rosyjskiej strefy wpływów i oddanie go w arendę oligarchom, którzy na tę okoliczność przyjęli orientację prozachodnią prezydent Obama wysadził ten porządek w powietrze. Rosja skorzystała z okazji i natychmiast zajęła Krym, gdzie miała bazę morską w Sewastopolu i zainicjowała separatystyczną rewoltę w obwodach donieckim i ługańskim doprowadzając do faktycznego rozbioru Ukrainy – stwierdził publicysta.

- Głównym sponsorem Majdanu nazwano obecnego prezydenta Ukrainy Piotra Poroszenkę, ale chyba nie kupił on sobie tego przewrotu z własnej kieszeni, bo jak przyznała pani Wiktoria Nuland, zastępca sekretarza stanu USA, Ameryka wydała na wcześniejszy i późniejszy Majdan 5 miliardów dolarów, a poza tym dołożył się do tego jeszcze słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros, który nawiasem mówiąc, teraz próbuje organizować podobne majdany w Ameryce – przekonywał Michalkiewicz.

- Tak czy owak codzienne utrzymanie Majdanu kosztowało 700 tysięcy hrywien, czyli około 250 tys. zł nie licząc oczywiście sekretnych wydatków np. na snajperów. Z potwierdzonej przez estoński MSZ podsłuchanej rozmowy telefonicznej estońskiego ministra spraw zagranicznych Urmasa Peta z wysokim przedstawicielem unijnej minister spraw zagranicznych, podobnej do konia, pani Katarzyny Ashton, wynika, że snajperów, którzy strzelali w obydwie strony, wynajęli właśnie sponsorzy Majdanu – kontynuował publicysta.

- Teraz jednak obwiniany jest o to Wiktor Janukowycz, który jako obalony prezydent uciekł do Rosji zaraz po tym, jak jeden z najbogatszych oligarchów na Ukrainie Rinat Achmetow oświadczył, że przeciwko uczestnikom Majdanu nie wolno stosować siły. Prezydent Janukowycz zrozumiał, że oligarchowie przeszli na jasną stronę mocy i porzucił swoją luksusową rezydencję ze złotymi sedesami. W rezultacie na Ukrainie zwyciężyła demokracja, to znaczy – dyrektoriat oligarchów w większości żydowskiego pochodzenia – którzy własnych totumfackich powysuwali do Rady Najwyższej i do rządu w Kijowie.

Michalkiewicz odniósł się również do stosunków polsko-ukraińskich. - Nasz nieszczęśliwy kraj, zarówno reprezentowany przez obóz zaprzaństwa jak i obóz płomiennych szermierzy patriotyzmu od samego początku gorąco Majdan poparł i wielu umiłowanych przywódców nie tylko tam pojechało się sfotografować, ale nawet wydawali rozmaite kabotyńskie okrzyki na cześć herojów – powiedział.

- Tymczasem na Ukrainie szaleje korupcja, bo oligarchowie traktują ten kraj jako rodzaj żerowiska, z którego trzeba wycisnąć wszystko, co się da, a potem niech nawet nastąpi potop. Nasz nieszczęśliwy kraj pomaga im zachowywać pozory wysyłając w tym celu profesora Leszka Balcerowicza, który podobno uczy tamtejszych oligarchów jak się robi reformy. Pewnie i on sam tak myśli, ale z drugiej strony niepodobna nie zauważyć, że każdy z tych oligarchów kupiłby za gotówkę co najmniej kilku profesorów Balcerowiczów, więc nie bardzo sobie wyobrażam, czego on jeszcze mógłby ich nauczyć. Opanowali oni bowiem do perfekcji sztukę obcinania kuponów od prezentowania Ukrainy jako państwa specjalnej troski, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, podobnie jak upośledzonemu umysłowo dziecku – uważa Michalkiewicz.

Publicysta ostro skrytykował polską politykę w stosunku do Ukrainy, jego zdaniem nie obowiązują w niej normalne relacje międzypaństwowe. - W rezultacie wobec postępowania Polski wobec Ukrainy niepodobna nawet nazwać polityką, bo polega ono na żyrowaniu w ciemno wszystkiego, co zrobi rząd w Kijowie, nawet za cenę upokorzenia naszego nieszczęśliwego kraju, wskutek czego Kijów przyjmuje wobec Polski coraz bardziej mocarstwowy ton. Ale nie ma niczego, czego rząd nie zrobiłby na złość zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi, zwłaszcza, gdy zachęca go do tego żydowskie lobby w Polsce, które z ukraińskimi demonstruje w ten sposób solidarność rasową. Gdyby jeszcze prezes Jarosław Kaczyński zechciał poświęcić się do Polski, poślubić Julię Tymoszenko i założyć dynastię, to polityka polska wobec Ukrainy nabrałaby przynajmniej jakiegoś sensu, podczas gdy teraz wysyłanie tam 68 milionów euro na remonty dróg pozwoli tylko panu Sławomirowi Nowakowi na zakup złotego zegarka wysadzanego brylantami, być może nawet z wodotryskiem – podsumował Michalkiewicz.

[fot. youtube.com]

TRWAM/ems

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook