Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Pomoc dla Ukrainy pozwoli Nowakowi na zakup zegarka

24.11.2016

- Ameryka wydała na wcześniejszy i późniejszy Majdan 5 miliardów dolarów, a poza tym dołożył się do tego jeszcze słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros, który nawiasem mówiąc, teraz próbuje organizować podobne majdany w USA - mówił Michalkiewicz.

- Zbliża się trzecia rocznica tzw. Majdanu w Kijowie, zwanego inaczej rewolucją godności. Rozpoczęła się ona zaraz po tym, jak amerykański prezydent Obama zirytowany do żywego niepowodzeniami w Syrii, gdzie nie udało się zorganizować międzynarodowej koalicji, która pod przewodnictwem USA obaliłaby tamtejszego tyrana i doprowadziła do zwycięstwa w tym kraju demokracji wysadził w powietrze ustanowiony 20 listopada 2010 r. polityczny porządek lizboński – mówił w felietonie „Myśląc Ojczyzna” emitowanym w Radiu Maryja i telewizji Trwam redaktor Stanisław Michalkiewicz.

- Jego filarem było strategiczne partnerstwo NATO – Rosja, którego najtwardszym jądrem było strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie, a kamieniem węgielnym tego partnerstwa był podział Europy na strefy wpływów niemieckich i rosyjskich prawie dokładnie wzdłuż linii Ribbentrop – Mołotow. Zapalając zielone światło dla przewrotu na Ukrainie, którego nie ukrywanym celem było wyłuskanie tego kraju z rosyjskiej strefy wpływów i oddanie go w arendę oligarchom, którzy na tę okoliczność przyjęli orientację prozachodnią prezydent Obama wysadził ten porządek w powietrze. Rosja skorzystała z okazji i natychmiast zajęła Krym, gdzie miała bazę morską w Sewastopolu i zainicjowała separatystyczną rewoltę w obwodach donieckim i ługańskim doprowadzając do faktycznego rozbioru Ukrainy – stwierdził publicysta.

- Głównym sponsorem Majdanu nazwano obecnego prezydenta Ukrainy Piotra Poroszenkę, ale chyba nie kupił on sobie tego przewrotu z własnej kieszeni, bo jak przyznała pani Wiktoria Nuland, zastępca sekretarza stanu USA, Ameryka wydała na wcześniejszy i późniejszy Majdan 5 miliardów dolarów, a poza tym dołożył się do tego jeszcze słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros, który nawiasem mówiąc, teraz próbuje organizować podobne majdany w Ameryce – przekonywał Michalkiewicz.

- Tak czy owak codzienne utrzymanie Majdanu kosztowało 700 tysięcy hrywien, czyli około 250 tys. zł nie licząc oczywiście sekretnych wydatków np. na snajperów. Z potwierdzonej przez estoński MSZ podsłuchanej rozmowy telefonicznej estońskiego ministra spraw zagranicznych Urmasa Peta z wysokim przedstawicielem unijnej minister spraw zagranicznych, podobnej do konia, pani Katarzyny Ashton, wynika, że snajperów, którzy strzelali w obydwie strony, wynajęli właśnie sponsorzy Majdanu – kontynuował publicysta.

- Teraz jednak obwiniany jest o to Wiktor Janukowycz, który jako obalony prezydent uciekł do Rosji zaraz po tym, jak jeden z najbogatszych oligarchów na Ukrainie Rinat Achmetow oświadczył, że przeciwko uczestnikom Majdanu nie wolno stosować siły. Prezydent Janukowycz zrozumiał, że oligarchowie przeszli na jasną stronę mocy i porzucił swoją luksusową rezydencję ze złotymi sedesami. W rezultacie na Ukrainie zwyciężyła demokracja, to znaczy – dyrektoriat oligarchów w większości żydowskiego pochodzenia – którzy własnych totumfackich powysuwali do Rady Najwyższej i do rządu w Kijowie.

Michalkiewicz odniósł się również do stosunków polsko-ukraińskich. - Nasz nieszczęśliwy kraj, zarówno reprezentowany przez obóz zaprzaństwa jak i obóz płomiennych szermierzy patriotyzmu od samego początku gorąco Majdan poparł i wielu umiłowanych przywódców nie tylko tam pojechało się sfotografować, ale nawet wydawali rozmaite kabotyńskie okrzyki na cześć herojów – powiedział.

- Tymczasem na Ukrainie szaleje korupcja, bo oligarchowie traktują ten kraj jako rodzaj żerowiska, z którego trzeba wycisnąć wszystko, co się da, a potem niech nawet nastąpi potop. Nasz nieszczęśliwy kraj pomaga im zachowywać pozory wysyłając w tym celu profesora Leszka Balcerowicza, który podobno uczy tamtejszych oligarchów jak się robi reformy. Pewnie i on sam tak myśli, ale z drugiej strony niepodobna nie zauważyć, że każdy z tych oligarchów kupiłby za gotówkę co najmniej kilku profesorów Balcerowiczów, więc nie bardzo sobie wyobrażam, czego on jeszcze mógłby ich nauczyć. Opanowali oni bowiem do perfekcji sztukę obcinania kuponów od prezentowania Ukrainy jako państwa specjalnej troski, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, podobnie jak upośledzonemu umysłowo dziecku – uważa Michalkiewicz.

Publicysta ostro skrytykował polską politykę w stosunku do Ukrainy, jego zdaniem nie obowiązują w niej normalne relacje międzypaństwowe. - W rezultacie wobec postępowania Polski wobec Ukrainy niepodobna nawet nazwać polityką, bo polega ono na żyrowaniu w ciemno wszystkiego, co zrobi rząd w Kijowie, nawet za cenę upokorzenia naszego nieszczęśliwego kraju, wskutek czego Kijów przyjmuje wobec Polski coraz bardziej mocarstwowy ton. Ale nie ma niczego, czego rząd nie zrobiłby na złość zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi, zwłaszcza, gdy zachęca go do tego żydowskie lobby w Polsce, które z ukraińskimi demonstruje w ten sposób solidarność rasową. Gdyby jeszcze prezes Jarosław Kaczyński zechciał poświęcić się do Polski, poślubić Julię Tymoszenko i założyć dynastię, to polityka polska wobec Ukrainy nabrałaby przynajmniej jakiegoś sensu, podczas gdy teraz wysyłanie tam 68 milionów euro na remonty dróg pozwoli tylko panu Sławomirowi Nowakowi na zakup złotego zegarka wysadzanego brylantami, być może nawet z wodotryskiem – podsumował Michalkiewicz.

[fot. youtube.com]

TRWAM/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook