Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: Polska musi odblokować swój potencjał

23.06.2015

Unia Europejska się rozpadnie wtedy, kiedy Niemcy tego będą chciały i zapomną zapłacić swoją składkę. Wtedy ci wszyscy decydenci i urzędnicy z Brukseli, będą musieli rozjechać się do domu, bo nie starczy im na hotele. To będzie początek końca UE – powiedział na antenie Radia Wnet Stanisław Michalkiewicz, publicysta.

W tym kontekście Michalkieiwcz komentował sytuację Polski na arenie międzynarodowej, a także szanse na realne zmiany w naszym kraju.

- Zawsze kiedy rozpada się większa całość to wówczas utworzy się nowy system, gdzie państwa silne i mądre, będą zyskiwać nad tymi słabymi i głupimi, do których niestety my należymy – dodał publicysta.

Jak podkreślił Michalkiewicz, pozycja Polski, która jest w niemieckiej części Europy jest o tyle bezpieczna, że w razie jakiekolwiek zagrożenia będzie miała wsparcie ze strony Berlina.

- To że jesteśmy w niemieckiej części Europy to w nas w pewien sposób chroni, ale tylko w pewnym sensie. Bo złe strony tego są takie, że strategiczne partnerstwo rosyjsko-niemieckie to są szczęki imadła, które się zaciskają wokół naszej głowy. Nie ma sytuacji idealnych – wyjaśnił i dodał, że aby się z tego „imadła” wydostać konieczne jest odblokowanie narodowego potencjału ekonomicznego.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza tylko radykalna deregulacja przepisów państwa i wprowadzenie mocno liberalnych zasad prawny dotyczących przedsiębiorczości umożliwi szybki rozwój Polski. - Obecne zamiany zachodzą, ale wygrana Andrzeja Dudy jeszcze nie jest decydująca, ponieważ istotne będą wybory parlamentarne. W naszych warunkach prezydent ma tylko iluzoryczne uprawnienia – wyjaśnił publicysta.

- Musimy uchylić bariery prawne, jak przy ustawie „Wilczka” z 1989 roku, która pozwoliłaby na uwolnienie narodowego potencjału Polaków, ale Unia Europejska będzie takie zmiany blokować – powiedział w Poranku Wnet Stanisław Michalkiewicz.

mmil/radiownet.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 2. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 3. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 4. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 5. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 6. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 7. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook