Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Polacy dzielą kraj z rozbójnikami

22.09.2016

„Jeśli Unią Europejska nie kierują idioci – a taką możliwość trzeba zawsze brać pod uwagę, zwłaszcza ostatni – to po tylu antypolskich krokach podjętych przez jej władze i organy muszą nastąpić jakieś kroki rozstrzygające” - pisze na łamach „Najwyższego Czasu” Stanisław Michalkiewicz.

Jego zdaniem strona polska nic nie robi, by zabezpieczyć państwo przed realizacją zaprojektowanego scenariusza. 

Autor tekstu doszukuje się w tej sytuacji analogii historycznej z czasami potopu szwedzkiego, gdy po wyniszczającej Polskę wojnie, zrodziła się nowa warstwa społeczna: szlachta-gołota. 

„Byli to ludzie, którzy utracili wszelkie środki utrzymania – ale zachowali prawa polityczne, które bardzo szybko nauczyli się komercjalizować” - pisze Michalkiewicz i dodaje, że korzystali na tym magnaci, ale też państwa ościenne. 

„Teraz szlachty-gołoty już nie ma, ale to nic nie szkodzi, bo historyczny naród polski od 1944 roku musi dzielić terytorium państwowe z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą, której korzenie tkwią w mrokach okupacji niemieckiej i sowieckiej – stwierdza dalej. 

„Oto w obliczu klęski wojennej we wrześniu 1949 roku władze zdecydowały się wypuścić więźniów, by nie wpadli w ręce niemieckie. Ci natychmiast powrócili do swoich zajęć, to znaczy do rabunków i rozbójniczych wymuszeń” – czytamy w felietonie. 

Politycznie wspólnota rozbójników okrzepła, zdaniem Michalkiewicz, po propozycji od sowieckich spadochroniarzy, którzy po 1941 roku zostali wysłani na polskie tereny przez Stalina. Albo podporządkują się politrukom jako „partyzanci”, albo zostaną wybici. 

„Ci chętnie się zgodzili, tym bardziej że wcale nie musieli zmieniać sposobu życia i nadal zajmowali się bandytyzmem” - zaznacza publicysta. 

„Po wojnie wspólnota rozbójnicza zasiliła szeregi bezpieki i partii, w roku 1981 nawet wystąpiła zbrojnie przeciwko niepodległościowym aspiracjom historycznego narodu polskiego, no a teraz przygotowuje w kraju grunt pod unijną, to znaczy niemiecką interwencję” - stwierdził. 

„Oczywiście już w drugim albo nawet trzecim pokoleniu - bo czas jak rzeka płynie” - podsumował Michalkiewicz. 

 ak/”Najwyższy Czas”

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook