Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Platforma miota się w bezsilności

05.10.2016

PO ryzykuje, że strzeli sobie już nawet nie w stopę, tylko w kolano – mówi Stanisław Michalkiewicz komentując na antenie Radia Maryja ostatnie pomysły i deklaracje Platformy, zaprezentowane podczas konwencji programowej.

– Konwencja PO została zwołana trochę z powodów panikarskich, dlatego że w Platformie objawiły się tendencje rozpadowe i trzeba było jakoś zatrzeć to niemiłe wrażenie chociażby takim doraźnym zjazdem, na którym zostały zaprezentowane hasła, bo trudno to nazwać programem – akcentował red. Stanisław Michalkiewicz.

Komentując pomysł powołania przez PO parlamentarnego zespołu ds. manipulacji katastrofą smoleńską w celu osiągnięcia korzyści politycznych, publicysta przypomniał, że posłowie tego ugrupowania stanowią mniejszość.

W związku z tym realizacja tej zapowiedzi jest mało prawdopodobna.

– To są takie bezsilne złorzeczenia. Arytmetyka sejmowa raczej uniemożliwia Platformie Obywatelskiej powołanie takiego zespołu, zwłaszcza z własnej inicjatywy, jeżeli inne kluby parlamentarne tej inicjatywy nie poprą. Nie jest wykluczone, że jej nie poprą, np. klub Kukiz’ 15 może jej nie poprzeć, dlatego że PO też dyskontuje katastrofę smoleńską, tyle, że z innej strony – wskazywał red. Stanisław Michalkiewicz.

Redaktor Stanisław Michalkiewicz zaznaczył również, że w sferze gospodarczej Platforma Obywatelska nie ma do zaoferowania nic poza powielaniem pomysłów partii rządzącej.

– Platforma Obywatelska, jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze, nie ma żadnego pomysłu poza próbami przelicytowania Prawa i Sprawiedliwości, gdyż podstawowym problemem (przynajmniej moim zdaniem), jaki stoi przed polską gospodarką, jest odblokowanie narodowego potencjału gospodarczego. (…) Ani PO, ani Nowoczesna nie ma pomysłu na odblokowanie tego potencjału gospodarczego – stwierdził red. Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta nawiązał również do sprzecznych wypowiedzi poszczególnych polityków Platformy Obywatelskiej w kwestii programu 500 plus. To pokazuje bezradność, ale również brak skrupułów przedstawicieli PO – ocenił red. Michalkiewicz.

– To jest właśnie ilustracja tego, że PO w poczuciu bezradności miota się od ściany do ściany, od skrajności do skrajności. Jeden „umiłowany przywódca” mówi, że to jest oszustwo, a pani Ewa Kopacz odpowiada: będziemy oszukiwali, tylko jeszcze sprytniej. To jest ilustracja zarówno bezradności, jak i pewnej bezwzględności naszych „umiłowanych przywódców”, którzy wcale się nie cofają przed żadnym oszustwem, żadnym kłamstwem, nawet, jeżeli sami uważają to za oszustwo i łajdactwo – powiedział red. Stanisław Michalkiewicz.

frost/Radio Maryja
[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook