Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Platforma miota się w bezsilności

05.10.2016

PO ryzykuje, że strzeli sobie już nawet nie w stopę, tylko w kolano – mówi Stanisław Michalkiewicz komentując na antenie Radia Maryja ostatnie pomysły i deklaracje Platformy, zaprezentowane podczas konwencji programowej.

– Konwencja PO została zwołana trochę z powodów panikarskich, dlatego że w Platformie objawiły się tendencje rozpadowe i trzeba było jakoś zatrzeć to niemiłe wrażenie chociażby takim doraźnym zjazdem, na którym zostały zaprezentowane hasła, bo trudno to nazwać programem – akcentował red. Stanisław Michalkiewicz.

Komentując pomysł powołania przez PO parlamentarnego zespołu ds. manipulacji katastrofą smoleńską w celu osiągnięcia korzyści politycznych, publicysta przypomniał, że posłowie tego ugrupowania stanowią mniejszość.

W związku z tym realizacja tej zapowiedzi jest mało prawdopodobna.

– To są takie bezsilne złorzeczenia. Arytmetyka sejmowa raczej uniemożliwia Platformie Obywatelskiej powołanie takiego zespołu, zwłaszcza z własnej inicjatywy, jeżeli inne kluby parlamentarne tej inicjatywy nie poprą. Nie jest wykluczone, że jej nie poprą, np. klub Kukiz’ 15 może jej nie poprzeć, dlatego że PO też dyskontuje katastrofę smoleńską, tyle, że z innej strony – wskazywał red. Stanisław Michalkiewicz.

Redaktor Stanisław Michalkiewicz zaznaczył również, że w sferze gospodarczej Platforma Obywatelska nie ma do zaoferowania nic poza powielaniem pomysłów partii rządzącej.

– Platforma Obywatelska, jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze, nie ma żadnego pomysłu poza próbami przelicytowania Prawa i Sprawiedliwości, gdyż podstawowym problemem (przynajmniej moim zdaniem), jaki stoi przed polską gospodarką, jest odblokowanie narodowego potencjału gospodarczego. (…) Ani PO, ani Nowoczesna nie ma pomysłu na odblokowanie tego potencjału gospodarczego – stwierdził red. Stanisław Michalkiewicz.

Publicysta nawiązał również do sprzecznych wypowiedzi poszczególnych polityków Platformy Obywatelskiej w kwestii programu 500 plus. To pokazuje bezradność, ale również brak skrupułów przedstawicieli PO – ocenił red. Michalkiewicz.

– To jest właśnie ilustracja tego, że PO w poczuciu bezradności miota się od ściany do ściany, od skrajności do skrajności. Jeden „umiłowany przywódca” mówi, że to jest oszustwo, a pani Ewa Kopacz odpowiada: będziemy oszukiwali, tylko jeszcze sprytniej. To jest ilustracja zarówno bezradności, jak i pewnej bezwzględności naszych „umiłowanych przywódców”, którzy wcale się nie cofają przed żadnym oszustwem, żadnym kłamstwem, nawet, jeżeli sami uważają to za oszustwo i łajdactwo – powiedział red. Stanisław Michalkiewicz.

frost/Radio Maryja
[Fot. PAP]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook