Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: Michnik pełni obowiązki Stalina

26.09.2014

„Celebryci uprawiają konformizm, o jakim nie śniło się nawet komsomolcom za Stalina”.

Stanisław Michalkiewicz w ostrych słowach pisze o tzw. celebrytach. W jego ocenie udają oni, że są „oryginałami, jakich świat nie widział”. „Niestety przyzwyczajenie do życia stadnego, które w ich przypadku zeszło już do poziomu instynktów, sprawia, że o żadnej oryginalności nie może tu być mowy, że to tylko pozerstwo, bo tak naprawdę to uprawiają konformizm, o jakim nie śniło się nawet komsomolcom za Stalina” - pisze w „Nasz Dziennik”.

„Gdyby postawić ich wszystkich w jednym szereg, trudno byłoby zauważyć jakąś między tymi oryginałami różnicę, zwłaszcza gdyby zaczęli mówić. Bo bagaż intelektualny mają też podobny. Zdecydowana większość z nich to półinteligenci, inteligentni wprawdzie i spostrzegawczy, przynajmniej na tyle, by zdawać sobie sprawę z własnych umysłowych niedostatków” - wskazuje publicysta.

Dodaje, że „tacy półinteligenci za wszelką cenę pragną swoje mankamenty umysłowe ukryć”. „Najlepszym na to sposobem jest śpiewanie w chórze pod dyrekcją pana redaktora Adama Michnika, który w naszym nieszczęśliwym kraju pełni obecnie obowiązki Józefa Stalina. Gdyby tak się, nie daj Boże, przeziębił, to tragedia – środowisko celebrytów w ogóle nie wiedziałoby, co myśli” - podkreśla Michalkiewicz.

Cały tekst w „Naszym Dzienniku”.

ez
[Fot. Youtube.pl/Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook