Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Michnik kłamał o Holocauście

14.10.2016

Bardzo możliwe, że pan redaktor Michnik być może chciał sobie nadać więcej znaczenia, jako dziecko Holokaustu, bo to podobno jest dobrze odbierane – mówił w na antenie TV Republika Stanisław Michalkiewicz.

Komentując fakt zakończenia negocjacji ws. zakupu Caracali publicysta powiedział: 

"Wydaje mi się, że prezes Airbusa nie zareagował agresywnie. Nie była to reakcja impulsywna, a w liście otwartym przedstawił pierwsze, poważne ostrzeżenie" – stwierdził Michalkiewicz. 

"Decyzja o tym, żeby zakupić helikoptery dla armii zapadła w 2012 roku, kiedy jeszcze odczuwaliśmy skutki resetu prezydenta Obamy. Próżnię tę wypełnili Niemcy i Rosja i przeszliśmy pod kuratelę strategicznych partnerów. Druga rzecz – cena, jaką Polska miała zapłacić za śmigłowce była inna, niż inne kraje za nie zapłaciły. Pojawia się podejrzenie, ze pod stołem przeszły jakieś pieniądze (...). W 2013 roku zmienił się etap, USA wróciło do aktywnej polityki w Europie (...) w związku z tym Polska przeszła ponownie pod amerykańską kuratelę (...) prawdopodobnie dlatego, że już pieniądze zostały wzięte i pewnie wydane" – stwierdził Michalkiewicz.

Gość Telewizji Republika zaznaczył, że "nowy rząd, który nie czuł się zobowiązany, wycofał Polskę z tego kontraktu". 

"Ogłoszenie decyzji o wycofaniu Polski wystąpiło albo tego samego dnia, albo drugiego po ogłoszeniu nominacji pana Roberta Greya na wiceministra spraw zagranicznych, który ma się zajmować m. in. dyplomacją ekonomiczną, co wywołało panikarską reakcję w środowisku, które te pieniądze mogło pod stołem wziąć, jak ręką odjął ustały uliczne protesty, dlatego, że Francuz wydał list otwarty, a następnego ostrzeżenia by już nie było – Francuz by powiedział kto ile wziął i gdzie schował" – stwierdził. 

"Nie znam się na helikopterach, opinie są sprzeczne, dopuszczam myśl, że wszystkie - i te negatywne, i te pozytywne mogą prawdziwe. Być może świetnie nadają się do przewożenia gości na wesele, a do obronności już niekoniecznie, ale to zależy do czego miałyby być wykorzystywane" – ocenił.

Na koniec Michalkiewicz zaatakował Adama Michnika.

"Kłamał w rozmowie z niemieckim „Der Spiegel”, że jego rodzice zginęli w Holokauście. Tak naprawdę ojciec szefa „Wyborczej” zmarł w 1982 r., a matka – w 1969 – Gdybym był złośliwy tobym powiedział, że szkoda, że to nieprawda, ale nie jestem złośliwy. Najwyraźniej w opinii pana redaktora Michnika Holokaust się przedłużył, aż do lat 80-tych, być może trwa nadal, np. Andrzej Wajda, ale on chyba ofiarą Holokaustu już nie jest. Bardzo możliwe, że pan redaktor Michnik być może chciał sobie nadać więcej znaczenia, jako dziecko holokaustu, bo to podobno jest dobrze odbierane – stwierdził Michalkiewicz.

ansa/ TV Republika

[fot. You Tube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook