Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Lech Wałęsa nadal będzie mataczyć

25.11.2016

Publicysta Stanisław Michalkiewicz, komentując odmówienie przez Wałęsę dostarczenia próbek pisma do IPN, stwierdził na antenie Tv Republiki, że Lech Wałęsa nadal będzie mataczył.

-Są dwie możliwości, albo pan Lech Wałęsa zapomniał już sztuki pisania, albo mu zabronił oficer prowadzący i on się go słucha - powiedział Michalkiewicz. 

– Dlaczego miałoby to uwłaczać godności Wałęsy? - pytał Michalkiewicz. - To z jego inicjatywy o ile dobrze pamiętam, została zamówiona ekspertyza grafologów. Widzę, że Lech Wałęsa jest za, a nawet przeciw, co ma swoje plusy dodatnie i ujemne - mówił publicysta.  

I dodał: -Ta sprawa zakończy się nijak. Lecha Wałęsa nadal będzie mataczyć. Jeśli ekspertyza się potwierdzi to Lech Wałęsa zażąda drugiej komisji, która potwierdzi pierwszą i tak się będzie ciągnąć - mówił. Michalkiewicz podkreślił, że zgodnie z jego ulubioną teorią spiskową, "nasze państwo jest okupowane przez bezpieczniaków, którzy na pewno nie służą Polsce". - Raczej wierzyłbym panu Sienkiewiczowi, który powiedział, że nasze państwo istnieje pozornie. On chyba wiedział, co mówi - stwierdził. 

 Michalkiewicz zauważył ponadto, że wszyscy, którzy byli podejrzani o współpracę z SB negują fakt bycia Bolkiem przez Wałęsę. - Lech Wałęsa konsekwentnie zaprzecza. Kiedy pani Maria Kiszczakowa przekazała te dokumenty, to obrońcy Lecha Wałęsy stwierdzili, że w to nie wierzą. Ale co z tego skoro Wałęsa następnego dnia powiedział, ze podpisał ubekowi te dokumenty, ale z litości - zaznaczył Michalkiewicz.

– Nic dziwnego, że pani Karolina Korwin Piotrowska zirytowana jego koncepcjami powiedziała, żeby się już lepiej nie odzywał - stwierdził gość programu. - Bycie obrońcą Lecha Wałęsy to jest bardzo niewdzięczny kawałek chleba - dodał. 

Publicysta podkreślił, że ta pępowina z komuną nie została przecięta. - Trzeba ujawnić konfidentów, bo jeśli agentura nie jest ujawniona, to nie mamy pewności, że sędzia wydał wyrok, bo jest przekonany o winie, czy też dostał taki rozkaz od swojego oficera prowadzącego. Lustracja została tylko zamarkowana - stwierdził Stanisław Michalkiewicz. 

 I dodał: - WSI, które w roku 90. jak to ujawnił Sławomir Cenckiewicz, miało swoją agenturę w liczbie 2,5 tys. konfiedentów. Swoją armię powiększyli około 10-krotnie i ta armia się ostała. To nie są gospodynie domowe. Ci ludzie są uplasowani w kluczowych miejscach i w strukturach życia państwa, życia społecznego. W takich miejscach, gdzie się kontroluje kluczowe segmenty gospodarki, gdzie się wydaje wyroki i gdzie się kształtuje masowe nastroje. To powoduje, że nie można mieć pewności co do autentyczności naszego życia publicznego i politycznego - dodał publicysta.

– Moim zdaniem III RP w coraz większym stopniu przypomina zorganizowaną organizację przestępczą - skwitował Michalkiewicz. 

fot.[You Tube/Tv Republika]


pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook