Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Lech Wałęsa nadal będzie mataczyć

25.11.2016

Publicysta Stanisław Michalkiewicz, komentując odmówienie przez Wałęsę dostarczenia próbek pisma do IPN, stwierdził na antenie Tv Republiki, że Lech Wałęsa nadal będzie mataczył.

-Są dwie możliwości, albo pan Lech Wałęsa zapomniał już sztuki pisania, albo mu zabronił oficer prowadzący i on się go słucha - powiedział Michalkiewicz. 

– Dlaczego miałoby to uwłaczać godności Wałęsy? - pytał Michalkiewicz. - To z jego inicjatywy o ile dobrze pamiętam, została zamówiona ekspertyza grafologów. Widzę, że Lech Wałęsa jest za, a nawet przeciw, co ma swoje plusy dodatnie i ujemne - mówił publicysta.  

I dodał: -Ta sprawa zakończy się nijak. Lecha Wałęsa nadal będzie mataczyć. Jeśli ekspertyza się potwierdzi to Lech Wałęsa zażąda drugiej komisji, która potwierdzi pierwszą i tak się będzie ciągnąć - mówił. Michalkiewicz podkreślił, że zgodnie z jego ulubioną teorią spiskową, "nasze państwo jest okupowane przez bezpieczniaków, którzy na pewno nie służą Polsce". - Raczej wierzyłbym panu Sienkiewiczowi, który powiedział, że nasze państwo istnieje pozornie. On chyba wiedział, co mówi - stwierdził. 

 Michalkiewicz zauważył ponadto, że wszyscy, którzy byli podejrzani o współpracę z SB negują fakt bycia Bolkiem przez Wałęsę. - Lech Wałęsa konsekwentnie zaprzecza. Kiedy pani Maria Kiszczakowa przekazała te dokumenty, to obrońcy Lecha Wałęsy stwierdzili, że w to nie wierzą. Ale co z tego skoro Wałęsa następnego dnia powiedział, ze podpisał ubekowi te dokumenty, ale z litości - zaznaczył Michalkiewicz.

– Nic dziwnego, że pani Karolina Korwin Piotrowska zirytowana jego koncepcjami powiedziała, żeby się już lepiej nie odzywał - stwierdził gość programu. - Bycie obrońcą Lecha Wałęsy to jest bardzo niewdzięczny kawałek chleba - dodał. 

Publicysta podkreślił, że ta pępowina z komuną nie została przecięta. - Trzeba ujawnić konfidentów, bo jeśli agentura nie jest ujawniona, to nie mamy pewności, że sędzia wydał wyrok, bo jest przekonany o winie, czy też dostał taki rozkaz od swojego oficera prowadzącego. Lustracja została tylko zamarkowana - stwierdził Stanisław Michalkiewicz. 

 I dodał: - WSI, które w roku 90. jak to ujawnił Sławomir Cenckiewicz, miało swoją agenturę w liczbie 2,5 tys. konfiedentów. Swoją armię powiększyli około 10-krotnie i ta armia się ostała. To nie są gospodynie domowe. Ci ludzie są uplasowani w kluczowych miejscach i w strukturach życia państwa, życia społecznego. W takich miejscach, gdzie się kontroluje kluczowe segmenty gospodarki, gdzie się wydaje wyroki i gdzie się kształtuje masowe nastroje. To powoduje, że nie można mieć pewności co do autentyczności naszego życia publicznego i politycznego - dodał publicysta.

– Moim zdaniem III RP w coraz większym stopniu przypomina zorganizowaną organizację przestępczą - skwitował Michalkiewicz. 

fot.[You Tube/Tv Republika]


pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook