Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: Kto wierzy Tuskowi,ten sam sobie szkodzi

10.09.2014

„Kto wierzy Donaldowi Tuskowi,ten sam sobie szkodzi. Z takich obiektywnych i łatwo sprawdzalnych rezultatów siedmioletnich rządów premiera Tuska mamy dług publiczny” - mówił w Poranku Radia Wnet publicysta Stanisław Michalkiewicz.

Gość radia podsumował siedmioletnie rządy odchodzącego Prezesa Rady Ministrów:

„Te wszystkie wszystkie wskaźniki ekonomiczne, które były podstawą przechwałek rządowych i klaki zaplecza propagandowego rządu, zostały osiągnięte właściwie kosztem postępującego zadłużenia państwa” - wylicza Michalkiewicz.

Jego zdaniem Polska ponosi ogromne koszty obsługi długu publicznego, co jest rzeczą niedopuszczalną:

„W 2012 roku koszty obsługi długu publicznego przekroczyły 43 mld złotych, w ubiegłym roku przekroczyły 50 mld, no a teraz nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, bo mamy dopiero wrzesień, ale biorąc pod uwagę dotychczasową dynamikę, mogą sięgnąć 56 może nawet 57 mld.” - analizuje.

Rozmówca porównuje wydatki na armię, do kwoty jaką Polska przeznacza na długi:

„Dla porównania podam kwotę, którą prezydent Komorowski przeznaczył na modernizację armii w ciągu 10 lat, to jest 140 mld, czyli średnio 14 mld rocznie, podczas gdy obsługa długu publicznego przekracza, dochodzi, czy może dojść do 60 mld. To jest ta spuścizna, którą zostawia po sobie Pan premier Tusk, jak zawsze z siebie zadowolony, jak zawsze uśmiechnięty” - wylicza Stanisław Michalkiewicz.

Dlaczego Ewa Kopacz została premierem? Jest blisko Donalda Tuska?

„Warto przypomnieć, że tylko pan Mirosław Drzewiecki i pani Ewa Kopacz z gabinetu cieni PO - objęli resortu zgodnie z pierwszymi deklaracjami Donalda Tuska przed 2007 rokiem. To pokazuje, że nie zalety pani Kopacz, tylko inne względy sprawiły, że była zawsze u Tuska osobą wysoko notowaną” - przekonuje Michalkiewicz.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Paweł Supernak]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook