Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Kto wierzy Tuskowi,ten sam sobie szkodzi

10.09.2014

„Kto wierzy Donaldowi Tuskowi,ten sam sobie szkodzi. Z takich obiektywnych i łatwo sprawdzalnych rezultatów siedmioletnich rządów premiera Tuska mamy dług publiczny” - mówił w Poranku Radia Wnet publicysta Stanisław Michalkiewicz.

Gość radia podsumował siedmioletnie rządy odchodzącego Prezesa Rady Ministrów:

„Te wszystkie wszystkie wskaźniki ekonomiczne, które były podstawą przechwałek rządowych i klaki zaplecza propagandowego rządu, zostały osiągnięte właściwie kosztem postępującego zadłużenia państwa” - wylicza Michalkiewicz.

Jego zdaniem Polska ponosi ogromne koszty obsługi długu publicznego, co jest rzeczą niedopuszczalną:

„W 2012 roku koszty obsługi długu publicznego przekroczyły 43 mld złotych, w ubiegłym roku przekroczyły 50 mld, no a teraz nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, bo mamy dopiero wrzesień, ale biorąc pod uwagę dotychczasową dynamikę, mogą sięgnąć 56 może nawet 57 mld.” - analizuje.

Rozmówca porównuje wydatki na armię, do kwoty jaką Polska przeznacza na długi:

„Dla porównania podam kwotę, którą prezydent Komorowski przeznaczył na modernizację armii w ciągu 10 lat, to jest 140 mld, czyli średnio 14 mld rocznie, podczas gdy obsługa długu publicznego przekracza, dochodzi, czy może dojść do 60 mld. To jest ta spuścizna, którą zostawia po sobie Pan premier Tusk, jak zawsze z siebie zadowolony, jak zawsze uśmiechnięty” - wylicza Stanisław Michalkiewicz.

Dlaczego Ewa Kopacz została premierem? Jest blisko Donalda Tuska?

„Warto przypomnieć, że tylko pan Mirosław Drzewiecki i pani Ewa Kopacz z gabinetu cieni PO - objęli resortu zgodnie z pierwszymi deklaracjami Donalda Tuska przed 2007 rokiem. To pokazuje, że nie zalety pani Kopacz, tylko inne względy sprawiły, że była zawsze u Tuska osobą wysoko notowaną” - przekonuje Michalkiewicz.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Paweł Supernak]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook