Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: "Kopara" zatacza się od ściany do ściany

24.09.2015

Czy proces odróżnienia imigrantów od uchodźców stanie się "żyłą złota" dla elit III RP?!

"Falę uchodźców musi zagospodarować Straż Graniczna, nadzorowana oczywiście przez bezpieczniaków, dla których taka okazja to prawdziwy dar Niebios w postaci żyły złota. Właśnie dlatego nasza >Kopara<, zataczająca się do niedawna od ściany do ściany, została wreszcie nakręcona właściwym kluczem" - pisze Stanisław Michalkiewicz w artykule opublikowanym w "Najwyższym Czasie".

Zdaniem publicysty istotnym problemem jest to, kto i w jaki sposób będzie rozróżniał uchodźców od imigrantów ekonomicznych. "Czymże będą się kierować w tym rozeznaniu, jeśli nie gotowością delikwenta do udowodnienia swego statusu odpowiednią opłatą? Patrząc z tego punktu widzenia, niepodobnie nie radować się na widok fali uchodźców, która przecież dopiero zapowiada kulminację spowodowaną obowiązującym w UE prawem łączenia rodzin" - pisze Michalkiewicz. 


W jego ocenie proceder rozróżniania uchodźców od imigrantów ekonomicznych może być doskonałą okazją do zarobku przez wybranych przedstawicieli elit. "Dopiero w tym kontekście możemy ocenić moralne oburzenie, jakim postępactwo, na którego czoło obok Stanisława Cioska, jednym susem wskoczył Leszek Balcerowicz, zawrzało na widok sceptycznego stosunku do "uchodźców" zaprezentowanego przez mniej wartościowy naród tubylczy. Jakie tu mogą być wątpliwości, kiedy jest do zrobienia tak złoty interes?" - pyta publicysta. 


I dodaje: Nic zatem dziwnego, żę oficerowie prowadzący, którzy przecież też zostaną podłączeni do tej spółdzielni, podkręcili na pełny regulator agenturę nie tylko w niezależnych mediach głównego nurtu, ale i wśród sodomitów, którzy swoją drogą nie mogą się już doczekać syryjskich efebów" - kończy Michalkiewicz.

LL, Najwyższy Czas

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook