Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Michalkiewicz: "Kopara" zatacza się od ściany do ściany

24.09.2015

Czy proces odróżnienia imigrantów od uchodźców stanie się "żyłą złota" dla elit III RP?!

"Falę uchodźców musi zagospodarować Straż Graniczna, nadzorowana oczywiście przez bezpieczniaków, dla których taka okazja to prawdziwy dar Niebios w postaci żyły złota. Właśnie dlatego nasza >Kopara<, zataczająca się do niedawna od ściany do ściany, została wreszcie nakręcona właściwym kluczem" - pisze Stanisław Michalkiewicz w artykule opublikowanym w "Najwyższym Czasie".

Zdaniem publicysty istotnym problemem jest to, kto i w jaki sposób będzie rozróżniał uchodźców od imigrantów ekonomicznych. "Czymże będą się kierować w tym rozeznaniu, jeśli nie gotowością delikwenta do udowodnienia swego statusu odpowiednią opłatą? Patrząc z tego punktu widzenia, niepodobnie nie radować się na widok fali uchodźców, która przecież dopiero zapowiada kulminację spowodowaną obowiązującym w UE prawem łączenia rodzin" - pisze Michalkiewicz. 


W jego ocenie proceder rozróżniania uchodźców od imigrantów ekonomicznych może być doskonałą okazją do zarobku przez wybranych przedstawicieli elit. "Dopiero w tym kontekście możemy ocenić moralne oburzenie, jakim postępactwo, na którego czoło obok Stanisława Cioska, jednym susem wskoczył Leszek Balcerowicz, zawrzało na widok sceptycznego stosunku do "uchodźców" zaprezentowanego przez mniej wartościowy naród tubylczy. Jakie tu mogą być wątpliwości, kiedy jest do zrobienia tak złoty interes?" - pyta publicysta. 


I dodaje: Nic zatem dziwnego, żę oficerowie prowadzący, którzy przecież też zostaną podłączeni do tej spółdzielni, podkręcili na pełny regulator agenturę nie tylko w niezależnych mediach głównego nurtu, ale i wśród sodomitów, którzy swoją drogą nie mogą się już doczekać syryjskich efebów" - kończy Michalkiewicz.

LL, Najwyższy Czas

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook