Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Gdy upadnie UE silni będą rządzić słabymi

23.06.2015

„Rządzące stronnictwa ruskie i pruskie są wypierane przez stronnictwo amerykańsko-żydowskie”.

Stanisław Michalkiewicz w Radiu Wnet wskazuje, że Polska musi się zmienić, by potencjał Polaków był lepiej wykorzystywany. W jego ocenie będzie to miało bardzo duże znaczenie, gdy Unia Europejska przestanie istnieć. „Unia Europejska się rozpadnie wtedy, kiedy Niemcy tego będą chciały i zapomną zapłacić swoją składkę. Wtedy ci wszyscy decydenci i urzędnicy z Brukseli, będą musieli rozjechać się do domu, bo nie starczy im na hotele. Wówczas utworzy się nowy system, gdzie państwa silne i mądre, będą zyskiwać nad tymi słabymi i głupimi, do których niestety my należymy” – ostrzega publicysta.

I dodaje, że w związku z tym „musimy uchylić bariery prawne, jak przy ustawie Wilczka z 1988 roku, która pozwoliłaby na uwolnienie narodowego potencjału Polaków, ale Unia Europejska będzie takie zmiany blokować”.

Michalkiewicz wskazuje, że tylko radykalna deregulacja przepisów państwa i wprowadzenie mocno liberalnych zasad prawny dotyczących przedsiębiorczości umożliwi szybki rozwój Polski. „Musimy odblokować narodowy potencjał ekonomiczny, bo bez tego będziemy mogli tylko ekscytować zmianami personalnymi. Obecne zamiany zachodzą, ale wygrana Andrzeja Dudy jeszcze nie jest decydująca, ponieważ istotne będą wybory parlamentarne. W naszych warunkach prezydent ma tylko iluzoryczne uprawnienia” – uważa Michalkiewicz.

I zaznacza, że nawet jeśli w ośrodku prezydenckim będą wykuwać się projekty i strategię to bez wsparcia rządu, nie zostaną zaimplementowane. „Żeby przemyślenia pana prezydenta-elekta mogły się przekładać na rzeczywistość to potrzeby jest mechanizm w postaci większości parlamentarnej, która popierałaby jego propozycję” – tłumaczy.

Na koniec Michalkiewicz wskazał na geopolityczne uwarunkowania zmian, jakie zachodzą w kraju. „Obecnie stronnictwa, które dotychczas tak naprawdę rządziły Polską, czyli ruskie i pruskie są wypierane przez gwałtownie reaktywowane stronnictwo amerykańsko-żydowskie. W związku ze zmianą polityki USA w stosunku do Europy środkowo-wschodniej, która jest elementem rozgrywki z Rosją” – podkreślił dla Radia Wnet Stanisław Michalkiewicz.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook