Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz: Gdy upadnie UE silni będą rządzić słabymi

23.06.2015

„Rządzące stronnictwa ruskie i pruskie są wypierane przez stronnictwo amerykańsko-żydowskie”.

Stanisław Michalkiewicz w Radiu Wnet wskazuje, że Polska musi się zmienić, by potencjał Polaków był lepiej wykorzystywany. W jego ocenie będzie to miało bardzo duże znaczenie, gdy Unia Europejska przestanie istnieć. „Unia Europejska się rozpadnie wtedy, kiedy Niemcy tego będą chciały i zapomną zapłacić swoją składkę. Wtedy ci wszyscy decydenci i urzędnicy z Brukseli, będą musieli rozjechać się do domu, bo nie starczy im na hotele. Wówczas utworzy się nowy system, gdzie państwa silne i mądre, będą zyskiwać nad tymi słabymi i głupimi, do których niestety my należymy” – ostrzega publicysta.

I dodaje, że w związku z tym „musimy uchylić bariery prawne, jak przy ustawie Wilczka z 1988 roku, która pozwoliłaby na uwolnienie narodowego potencjału Polaków, ale Unia Europejska będzie takie zmiany blokować”.

Michalkiewicz wskazuje, że tylko radykalna deregulacja przepisów państwa i wprowadzenie mocno liberalnych zasad prawny dotyczących przedsiębiorczości umożliwi szybki rozwój Polski. „Musimy odblokować narodowy potencjał ekonomiczny, bo bez tego będziemy mogli tylko ekscytować zmianami personalnymi. Obecne zamiany zachodzą, ale wygrana Andrzeja Dudy jeszcze nie jest decydująca, ponieważ istotne będą wybory parlamentarne. W naszych warunkach prezydent ma tylko iluzoryczne uprawnienia” – uważa Michalkiewicz.

I zaznacza, że nawet jeśli w ośrodku prezydenckim będą wykuwać się projekty i strategię to bez wsparcia rządu, nie zostaną zaimplementowane. „Żeby przemyślenia pana prezydenta-elekta mogły się przekładać na rzeczywistość to potrzeby jest mechanizm w postaci większości parlamentarnej, która popierałaby jego propozycję” – tłumaczy.

Na koniec Michalkiewicz wskazał na geopolityczne uwarunkowania zmian, jakie zachodzą w kraju. „Obecnie stronnictwa, które dotychczas tak naprawdę rządziły Polską, czyli ruskie i pruskie są wypierane przez gwałtownie reaktywowane stronnictwo amerykańsko-żydowskie. W związku ze zmianą polityki USA w stosunku do Europy środkowo-wschodniej, która jest elementem rozgrywki z Rosją” – podkreślił dla Radia Wnet Stanisław Michalkiewicz.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook