Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Gdy upadnie UE silni będą rządzić słabymi

23.06.2015

„Rządzące stronnictwa ruskie i pruskie są wypierane przez stronnictwo amerykańsko-żydowskie”.

Stanisław Michalkiewicz w Radiu Wnet wskazuje, że Polska musi się zmienić, by potencjał Polaków był lepiej wykorzystywany. W jego ocenie będzie to miało bardzo duże znaczenie, gdy Unia Europejska przestanie istnieć. „Unia Europejska się rozpadnie wtedy, kiedy Niemcy tego będą chciały i zapomną zapłacić swoją składkę. Wtedy ci wszyscy decydenci i urzędnicy z Brukseli, będą musieli rozjechać się do domu, bo nie starczy im na hotele. Wówczas utworzy się nowy system, gdzie państwa silne i mądre, będą zyskiwać nad tymi słabymi i głupimi, do których niestety my należymy” – ostrzega publicysta.

I dodaje, że w związku z tym „musimy uchylić bariery prawne, jak przy ustawie Wilczka z 1988 roku, która pozwoliłaby na uwolnienie narodowego potencjału Polaków, ale Unia Europejska będzie takie zmiany blokować”.

Michalkiewicz wskazuje, że tylko radykalna deregulacja przepisów państwa i wprowadzenie mocno liberalnych zasad prawny dotyczących przedsiębiorczości umożliwi szybki rozwój Polski. „Musimy odblokować narodowy potencjał ekonomiczny, bo bez tego będziemy mogli tylko ekscytować zmianami personalnymi. Obecne zamiany zachodzą, ale wygrana Andrzeja Dudy jeszcze nie jest decydująca, ponieważ istotne będą wybory parlamentarne. W naszych warunkach prezydent ma tylko iluzoryczne uprawnienia” – uważa Michalkiewicz.

I zaznacza, że nawet jeśli w ośrodku prezydenckim będą wykuwać się projekty i strategię to bez wsparcia rządu, nie zostaną zaimplementowane. „Żeby przemyślenia pana prezydenta-elekta mogły się przekładać na rzeczywistość to potrzeby jest mechanizm w postaci większości parlamentarnej, która popierałaby jego propozycję” – tłumaczy.

Na koniec Michalkiewicz wskazał na geopolityczne uwarunkowania zmian, jakie zachodzą w kraju. „Obecnie stronnictwa, które dotychczas tak naprawdę rządziły Polską, czyli ruskie i pruskie są wypierane przez gwałtownie reaktywowane stronnictwo amerykańsko-żydowskie. W związku ze zmianą polityki USA w stosunku do Europy środkowo-wschodniej, która jest elementem rozgrywki z Rosją” – podkreślił dla Radia Wnet Stanisław Michalkiewicz.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook