Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz:cytat o lewatywie- prezydent wie co mówi

10.08.2014

Wizja nauczycieli bez sumienia jest trochę przerażająca - komentuje publicysta pomysły szefowej MEN.

Na antenie Telewizji Trwam redaktor Michalkiewicz komentował kluczowe wydarzenia ostatnich dni w Polsce. Zdecydowanie skrytykował pomysł minister edukacji, która rozpętała dyskusję o klauzuli sumienia dla nauczycieli: „Pani minister Kluzik-Rostkowska daje bardzo niedobry sygnał, bo wizja nauczycieli bez sumienia jest trochę przerażająca. Pani minister chyba trochę niedokładnie przemyślała to co mówi, bo jednym z zadań szkoły jest także wychowanie młodych ludzi i formowanie moralne – sumienie przy tym bywa przydatne, nawet nieodzowne. Podejrzewam, że pani minister pragnęłaby ukształtować na swój obraz i podobieństwo - stwierdził publicysta. 

Stanisław Michalkiewicz komentował także ostatnie słowa prezydenta Komorowskiego, które zostały szeroko skomentowane w mediach: "Czy jest tu lekarz wojskowy?! Jeśli jest, to proponowałbym zastosować metodę znaną z armii austro-węgierskiej: lewatywę! Lewatywę - bo to dobrze robi na głowę!": „Pan prezydent wie co mówi, taką pewność zdobywa się na podstawie osobistych doświadczeń. Jeżeli moje przypuszczenia są trafne, to lekarze wojskowi musieli mieć z panem prezydentem pełne ręce roboty, ale efekty są widoczne – według ostatnich informacji osiąga szczyty popularności. Ta deklaracja pana prezydenta o zbawiennym wpływie lewatywy rzuca snop światła na kulisy tego wzrostu popularności. (…) Skoro pani Monika Olejnik uważa, że ten pomysł jest w porządku, to myślę, że powinna się poświęcić. Najlepiej działa przykład własny, gdyby pani redaktor Olejnik poddała się zabiegowi lewatywy, to mielibyśmy dużo uciechy i lekcję poglądową. Ciekawe czy od tego przybyłoby jej rozumu" - kpił publicysta. 

Michalkiewicz komentował także napiętą sytuację na wschodzie oraz - będące tego konsekwencją - sankcje, które Europa nałożyła na Rosję: „Pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda. Zanim pojawią się ofiary w ludziach, to zamordowana jest prawda. Z tym spektaklem mamy do czynienia po wszystkich stronach tego konfliktu. (…) Te sankcje, to chyba tylko polski rząd traktuje poważnie, a pozostałe rządy zachowują się „elastycznie”. (…) Polska jest w pierwszym szeregu przeciwników Rosji, a drugiego szeregu jakby nie było. (...) Rosja stawia na pewną taktykę w tym konflikcie – w momencie kiedy doszło do przewrotu politycznego na Ukrainie, prezydent Putin natychmiast załatwił to co dla Rosji było najważniejsze – aneksję Krymu, przy zdumieniu całego świata. On to załatwił, bo z rosyjskiego punktu widzenia, to zawsze było istotne – dostęp do ciepłych mórz. (…) Drugim takim posunięciem jest ekscytowanie wojny domowej na Ukrainy. Ona się rozwija tak, że wprowadza większość część świata w ekscytację. Katastrofa humanitarna jest tam faktem" - stwierdził dziennikarz.

mc,radiomaryja.pl
[fot.prezydent.pl]Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook