Jedynie prawda jest ciekawa

Michalkiewicz:cytat o lewatywie- prezydent wie co mówi

10.08.2014

Wizja nauczycieli bez sumienia jest trochę przerażająca - komentuje publicysta pomysły szefowej MEN.

Na antenie Telewizji Trwam redaktor Michalkiewicz komentował kluczowe wydarzenia ostatnich dni w Polsce. Zdecydowanie skrytykował pomysł minister edukacji, która rozpętała dyskusję o klauzuli sumienia dla nauczycieli: „Pani minister Kluzik-Rostkowska daje bardzo niedobry sygnał, bo wizja nauczycieli bez sumienia jest trochę przerażająca. Pani minister chyba trochę niedokładnie przemyślała to co mówi, bo jednym z zadań szkoły jest także wychowanie młodych ludzi i formowanie moralne – sumienie przy tym bywa przydatne, nawet nieodzowne. Podejrzewam, że pani minister pragnęłaby ukształtować na swój obraz i podobieństwo - stwierdził publicysta. 

Stanisław Michalkiewicz komentował także ostatnie słowa prezydenta Komorowskiego, które zostały szeroko skomentowane w mediach: "Czy jest tu lekarz wojskowy?! Jeśli jest, to proponowałbym zastosować metodę znaną z armii austro-węgierskiej: lewatywę! Lewatywę - bo to dobrze robi na głowę!": „Pan prezydent wie co mówi, taką pewność zdobywa się na podstawie osobistych doświadczeń. Jeżeli moje przypuszczenia są trafne, to lekarze wojskowi musieli mieć z panem prezydentem pełne ręce roboty, ale efekty są widoczne – według ostatnich informacji osiąga szczyty popularności. Ta deklaracja pana prezydenta o zbawiennym wpływie lewatywy rzuca snop światła na kulisy tego wzrostu popularności. (…) Skoro pani Monika Olejnik uważa, że ten pomysł jest w porządku, to myślę, że powinna się poświęcić. Najlepiej działa przykład własny, gdyby pani redaktor Olejnik poddała się zabiegowi lewatywy, to mielibyśmy dużo uciechy i lekcję poglądową. Ciekawe czy od tego przybyłoby jej rozumu" - kpił publicysta. 

Michalkiewicz komentował także napiętą sytuację na wschodzie oraz - będące tego konsekwencją - sankcje, które Europa nałożyła na Rosję: „Pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda. Zanim pojawią się ofiary w ludziach, to zamordowana jest prawda. Z tym spektaklem mamy do czynienia po wszystkich stronach tego konfliktu. (…) Te sankcje, to chyba tylko polski rząd traktuje poważnie, a pozostałe rządy zachowują się „elastycznie”. (…) Polska jest w pierwszym szeregu przeciwników Rosji, a drugiego szeregu jakby nie było. (...) Rosja stawia na pewną taktykę w tym konflikcie – w momencie kiedy doszło do przewrotu politycznego na Ukrainie, prezydent Putin natychmiast załatwił to co dla Rosji było najważniejsze – aneksję Krymu, przy zdumieniu całego świata. On to załatwił, bo z rosyjskiego punktu widzenia, to zawsze było istotne – dostęp do ciepłych mórz. (…) Drugim takim posunięciem jest ekscytowanie wojny domowej na Ukrainy. Ona się rozwija tak, że wprowadza większość część świata w ekscytację. Katastrofa humanitarna jest tam faktem" - stwierdził dziennikarz.

mc,radiomaryja.pl
[fot.prezydent.pl]CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook