Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Bezpieka wśród Polonii w USA

27.04.2017

„Właściwie nie było żadnego poważniejszego powodu, dlaczego organizacje polskie nie mogłyby współpracować i nagle takie powody są sztucznie wykreowane. Upatruję w tym ukrytej ręki bezpieczniackiej” - ocenił na antenie Telewizji Republika Stanisław Michalkiewicz, publicysta i prawnik.

Dlaczego potęga Polonii amerykańskiej,nie przekłada się na siłę polityczną? Publicysta starał się znaleźć odpowiedź na to pytanie. 

„To jest ogromny potencjał, w Kanadzie trochę mniejszy, w Stanach Zjednoczonych ogromny. Nie przekłada się to na wpływ politycznych z różnych względów. (…) Na to nakładają się różne sprawy, bardziej osobiste, trzymające nawet charakter cech narodowych” - mówił Michalkiewicz. 

„Bywając w Ameryce, namawiam środowiska polonijne by wzniosły się ponad te rozmaite spory i przynajmniej w niektórych kwestiach starały się przemówić jednym głosem, by Polonia włączyła się politykę amerykańską i nie uchybiając niczyim obowiązkom obywatelskim wobec Stanów Zjednoczonych czy Kanady, oddać Polsce wielkie zasługi” - dodał. 

Stanisław Michalkiewicz zwrócił uwagę na ważny w tym temacie problem „konfidentów” i „agentury” w dyplomacji. 

„Często ta sarmacka anarchia jest tylko pozorem, za którym kryją się intencje konfidenckie. Właściwie nie było żadnego poważniejszego powodu, dlaczego organizacje polskie nie mogłyby współpracować i nagle takie powody są sztucznie wykreowane. Upatruję w tym ukrytej ręki bezpieczniackiej” - stwierdził publicysta. 

Jak zwrócił uwagę Michalkiewicz, gdy cała uwaga Ameryki skupia się na sytuacji w Korei Północnej i Syrii, Polska schodzi siłą rzeczy na drugi plan. 

„Ale jeżeli prezydent Trump nie ma głowy do tego, żeby zajmować się polskimi spawami, to nie znaczy, że inni przestaną. Właśnie tym skwapliwiej zaczną się zajmować” - powiedział. 

„Obawiam się, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się rozpoczęcia kolejnej kombinacji operacyjnej, żeby doprowadzić do przesilenia politycznego” - ocenił Stanisław Michalkiewicz.


ak, fot. YouTube/Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook