Jedynie prawda jest ciekawa


Michalkiewicz: Bezpieka wśród Polonii w USA

27.04.2017

„Właściwie nie było żadnego poważniejszego powodu, dlaczego organizacje polskie nie mogłyby współpracować i nagle takie powody są sztucznie wykreowane. Upatruję w tym ukrytej ręki bezpieczniackiej” - ocenił na antenie Telewizji Republika Stanisław Michalkiewicz, publicysta i prawnik.

Dlaczego potęga Polonii amerykańskiej,nie przekłada się na siłę polityczną? Publicysta starał się znaleźć odpowiedź na to pytanie. 

„To jest ogromny potencjał, w Kanadzie trochę mniejszy, w Stanach Zjednoczonych ogromny. Nie przekłada się to na wpływ politycznych z różnych względów. (…) Na to nakładają się różne sprawy, bardziej osobiste, trzymające nawet charakter cech narodowych” - mówił Michalkiewicz. 

„Bywając w Ameryce, namawiam środowiska polonijne by wzniosły się ponad te rozmaite spory i przynajmniej w niektórych kwestiach starały się przemówić jednym głosem, by Polonia włączyła się politykę amerykańską i nie uchybiając niczyim obowiązkom obywatelskim wobec Stanów Zjednoczonych czy Kanady, oddać Polsce wielkie zasługi” - dodał. 

Stanisław Michalkiewicz zwrócił uwagę na ważny w tym temacie problem „konfidentów” i „agentury” w dyplomacji. 

„Często ta sarmacka anarchia jest tylko pozorem, za którym kryją się intencje konfidenckie. Właściwie nie było żadnego poważniejszego powodu, dlaczego organizacje polskie nie mogłyby współpracować i nagle takie powody są sztucznie wykreowane. Upatruję w tym ukrytej ręki bezpieczniackiej” - stwierdził publicysta. 

Jak zwrócił uwagę Michalkiewicz, gdy cała uwaga Ameryki skupia się na sytuacji w Korei Północnej i Syrii, Polska schodzi siłą rzeczy na drugi plan. 

„Ale jeżeli prezydent Trump nie ma głowy do tego, żeby zajmować się polskimi spawami, to nie znaczy, że inni przestaną. Właśnie tym skwapliwiej zaczną się zajmować” - powiedział. 

„Obawiam się, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się rozpoczęcia kolejnej kombinacji operacyjnej, żeby doprowadzić do przesilenia politycznego” - ocenił Stanisław Michalkiewicz.


ak, fot. YouTube/Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook