Jedynie prawda jest ciekawa


Michalczewski pełen jadu: Polacy są jak wieśniaki

08.12.2014

„Polska coraz bardziej się podoba. Jest coraz mniej tej typowo polskiej zawiści”.

Dariusz Michalczewski przebojem stara się wejść do grona podstarzałych celebrytów zajętych głównie obrażaniem Polaków. W tygodniku „Newsweek” organizuje swój mały seans nienawiści wobec Polski, Polaków i wartości, które dla społeczeństwa są ważne.

„Jesteśmy jak wieśniaki” - straszy tytułem Michalczewski i redakcja Lisowego tygodnika. W leadzie nie jest lepiej: „Wie pani, że słowo "homofobia" poznałem dopiero w Polsce? Strasznie mnie to dziwi, bo nasz kraj się zmienia nie do poznania i tylko w polskich głowach pozostały takie prymitywne przesądy”.

O jakich przesądach mowa? Oczywiście o braku zgody na rewolucję cywilizacyjną i społeczną. Michalewski przyznając, że nie przeszkadza mu, że stał się gwiazdą ruchu LGBT, obraża krytyków tych postulatów. „Większość ludzi, którzy mają z tą moją wypowiedzią problem, nawet nie kiwnęli palcem, żeby dzieci z rodzin patologicznych miały lepiej. Ale są przeciwko. "Nie i koniec. Wy, geje, nie będziedzie mieli dzieci". Takie pier...., przepraszam, mądrowanie się. To są zwykli obłudnicy. Katolicy obłudnicy” - zieje nienawiścią bokser.

Na uwagę, że sam jest katolikiem przyznaje, że nie jest to dla niego najważniejsze: „Ale dla mnie przed wiarą katolicką jest dobro dzieci. Trzeba kochać bliźniego i być dobrym dla dzieci, a nie dyskryminować kogokolwiek w imię wiary”. Zapewne dla Michalczewskiego największym dobrem dzieci jest poddawanie ich społecznym eksperymentom.

Bokser znów przy tym obraża oponentów. „My, Polacy, jesteśmy jak wieśniaki, które nie zjedzą czegoś, czego nie znają. A ja uważam, że trzeba być ciekawym nowych smaków, trzeba poznawać nowe rzeczy” - tłumaczy. Gdy rzeczy są szkodliwe też? W końcu to nie on będzie płacił.

Michalewski w rozmowie stosuje różne małe sztuczki retoryczne. Wskazuje np., że Polska mu się podoba, jak walczy o rewolucję seksualną. „Polska naprawdę coraz bardziej się podoba. Ludzie się zmieniają, jest coraz mniej tej typowo polskiej zawiści. Widzę światło w tunelu. Młodzież wyjeżdża na Zachód, jest otwarta na inne kultury, inne światopoglądy, orientacje seksualne. To całkiem nowe pokolenie, inne niż narzekający starcy” - prezentuje swoją receptę na fajną Polskę Michalczewski. Jak widać dla niego gigantyczna skala emigracji i rozmywanie polskości w kosmopolitycznym sosie to recepta na zadowolenie i dumę z Polski.

Dariusz Michalczewski zupełnie odleciał. I świadczy o tym również wątek dotyczący spraw politycznych. „Ludzie dziś przestają już ufać temu PiS, które nie ma żadnego pomysłu, jak zmienić Polskę na lepsze. PiS-owscy są świetnymi krytykami, tylko nie potrafią nic zrobić. Partia rządząca powie: czarne, to oni mówią: czarne nie. Partia rządząca mówi: no to białe, oni - białe też nie” - tłumaczy bokser.

Widząc, co Polsce i Polakom proponuje Michalczewski, warto zaapelować: niech Pan lepiej zajmie się boksem. Jeszcze się Pan swoim jadem skrzywdzisz...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook