Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Michalczewski: Mieszajmy krew z imigrantami

24.10.2015

Dariusz Michalczewski wciąż nie może się pogodzić z zaściankowością Polaków. Kolejną porcję jego żalów publikuje niezawodna w takich przypadkach „Gazeta Wyborcza”. Katastroficzne wizje na wypadek wygranej PiS w najbliższych wyborach oraz utyskiwanie byłego boksera, jacy to niedobrzy jesteśmy, bo nie chcemy przyjmować uchodźców, to zapewne miód na uszy Adama Michnika podczas ciszy wyborczej.

Dla „Tigera” sprawa jest oczywista.

"Weszliśmy do Unii, bierzemy z tego kasę, wybudowaliśmy sobie drogi, stadiony, hale, mamy lepiej… To chyba od siebie też musimy coś dać?" — denerwuje się Michalczewski.

Można się już było przyzwyczaić, że bokser od lat zachowuje się tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy i chciał narzucić Polakom swój punkt widzenia. Ale w rozmowie z dziennikiem z Czerskiej przechodzi samego siebie stwierdzając, że potrzebne nam jest… „małe wymieszanie krwi”.

"A czego miałbym się bać? Dużo bardziej boję się, że jesteśmy tak bardzo zamkniętym społeczeństwem. Homogenicznym. Małe wymieszanie krwi dobrze by nam zrobiło" — twierdzi Michalczewski.

On, w odróżnieniu od tych, którzy „innych” oglądają tylko w telewizorze, wie, jakim wspaniałym wynalazkiem jest multikulti.

"Jak pracujesz ramię w ramię z Syryjczykiem, bawisz się wieczorem z Afrykanami, potem rano jedziesz autobusem z Hindusem, od razu na wszystko zaczynasz inaczej patrzeć. Multikulti naprawdę działa. I ma dobry wpływ i na przyjezdnych, i na miejscowych" — tłumaczy były sportowiec.

Do rozentuzjazmowanego swoimi wizjami Michalczewskiego nie docierają argumenty przeciwników przyjmowania do Polski uchodźców.

"W Polsce się straszy, że jak przyjmiemy uchodźców, to nagle sami zostaniemy Syryjczykami albo przyjmiemy prawo szariatu. To absurd totalny, nieporozumienie. Przecież oni nie przyjeżdżają tu po to, żeby nas nawracać, tylko żeby się schronić, uciec przed głodem i wojną" — powtarza utarte slogany Michalczewski.

Kto straszy Polaków uchodźcami? A jakże - PiS!

"Straszy nas PiS, który gra na emocjach i sumieniach ludzi. I stąd biorą się potem te wszystkie marsze i protesty" — mówi Michalczewski.

Aby przekonywać do swoich racji, powołuje się - nie po raz pierwszy zresztą - na nauczanie św. Jana Pawła II.

"Trzeba kochać swojego bliźniego, każdego, nawet innego. A u nas nie, „bo to muzułmanin”, na pewno zły, terrorysta. To tak, jakby wszyscy księża mieli być pedofilami. Znam wielu księży, są bardzo porządni. Dlatego nie można generalizować" — poucza Michalczewski.

Nie zmarnuje żadnej okazji do podzielenia się z rodakami swoim bogatym doświadczeniem życiowym. On też kiedyś - tak jak dziś Polacy uchodźców - nie lubił… kawioru. A dziś? Proszę tylko posłuchać:

 

"Jesteśmy trochę jak ten przysłowiowy chłop, który czego nie zna, tego nie zje. A spróbuj chociaż, a nuż, widelec ci zasmakuje. Ja też krzywiłem się kiedyś na kawior, trufli bym nie zjadł za nic. A dziś - uwielbiam. Czyli warto było spróbować" — przekonuje były bokser.

Zdradza też, jakim partiom dał kosza. A propozycji startu w wyborach miał co niemiara!

"Od prawie wszystkich miałem - od Petru, od PO, od Millera. I wszędzie miałem być na jedynce" — przechwala się Michalczewski.

"Wszystkim odmawiałem, ale nie dlatego, że pękam, tylko po co mi to? — dodaje.

Zagłosuje na Platformę Obywatelską, bo - jak przystało na światowca - boi się PiS-u.

"Boję się, że w razie wygranej PiS znów odgrodzimy się od wszystkich - Zachodu, Wschodu, od Ameryki. I znów staniemy się zaściankiem Europy, przestaniemy się liczyć, wszyscy się na nas wypną. Nawet nie o to chodzi, że będą się z nas śmiać, po prostu nas oleją. Tego się boję, niczego innego" — wyznaje Dariusz Michalczewski.

bzm/wyborcza.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook