Jedynie prawda jest ciekawa


Michał Karnowski: "Takie decyzje niszczą media"

04.08.2016

"Patrzę na to ze smutkiem. Ja pozytywnie oceniam prezesurę Jacka Kurskiego" – mówił w rozmowie z "Super Expressem" o krytyce Jacka Kurskiego ze strony niektórych środowisk konserwatywnych Michał Karnowski, publicysta "wSieci".

"Patrzę na to ze smutkiem. Ja pozytywnie oceniam prezesurę Jacka Kurskiego. Teraz mamy do czynienia z większym pluralizmem i poczuciem, że duża część Polaków odzyskała głos. Chociaż pewnie były błędy i ja tego nie neguję" – mówił Karnowski. Dodał, że w tym momencie liczy się dobro nadawcy publicznego. "Trzeba mieć na uwadze problemy TVP ze ściągalnością abonamentu. Rada miała zrobić z tym porządek, ale nie zrobiła" – zaznaczył.

Publicysta skomentował zarzuty ze strony "Gazety Polskiej", jakie skierowane wobec Kurskiego, że w jego otoczeniu pojawili się ludzie związani z Romanem Giertychem. Karnowski podkreślił, że media konserwatywne nie są jednolitym obozem, a różnorodność i spory między nimi nie są niczym złym. Ocenił również, że argumenty "GP" są "nieprzemyślane i nieracjonalne".

"Według mnie to wszystko uderza w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezes dążył do tego, żeby jego obóz niezależnie od tego, czy jest przy władzy, czy w opozycji, był obozem poważnym. Może zanim ktoś coś powie, to niech się stuknie w głowę. W tym obozie trzeba szanować język" – stwierdził.

Karnowski zauważył, że Joanna Lichocka jest zmienna. Najpierw chwali TVP za dobry kierunek, a później zupełnie zmienia zdanie w tej sprawie.

"Za nieodpowiedzialne decyzje Rady najwyższą cenę może zapłacić cały obóz rządzący, który jest potwornie atakowany. Takie decyzje niszczą media" – podkreślił.


ak/SE.pl

[fot. wPolityce.pl]  

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook