Jedynie prawda jest ciekawa


Michał Karnowski o UE: Albo korekta albo faza gnilna

28.06.2016

Redaktor naczelny tygodnika „W Sieci” Michał Karnowski ocenił działania Unii Europejskiej po referendum w Wielkiej Brytanii, a także szanse oraz zagrożenia jakie stoją teraz przed Polską podczas audycji Gość Poranka Wnet.

- Wydawało się, że ten projekt lewicowych elit unijnych jest totalny, zamknięty i właściwie jest tylko jedna ścieżka. To znaczy tzw. większa integracja, czyli unifikacja nie w jakimś modelu demokratycznym zgodnym z wolą narodów, ale narzucana przez Brukselę – powiedział Karnowski.

Redaktor stwierdził również, że  decyzja Brytyjczyków dla Polski w zakresie krótkoterminowym jest dobra, gdyż „zdejmuje z nas presje”, ciążącą na nas ze strony Unii. Michał Karnowski wyraził również obawy w związku z kształtem zreformowanej Unii i relacji na linii Warszawa-Moskwa.

Dodatkowo dziennikarz skupił się na eurosceptycyzmie panującym wśród mieszkańców krajów UE - według niego narody narody europejskie dostrzegają problemy związane z biurokracją urzędniczą w Brukseli. 

- Unia Europejska stoi przed wyborem. Albo dokona autokorekty albo wejdzie w fazę gnilną. (...) Dogadajmy się precyzyjne gdzie i co zostanie w państwach narodowych – mówił.

- Pan Schultz, pan Juncker, trochę pan Tusk , może o tym nie wiedzą, ale przegrali poważną bitwę – powiedział, argumentując swoją wypowiedź zahamowaniem modelu redystrybucyjnego środków europejskich na skutek Brexitu.

ak/radiownet.pl

[fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook