Jedynie prawda jest ciekawa

Michał Karnowski: Duda wygrałby z Tuskiem

24.04.2017

„Myślę, że gdyby założyć, że dziś jest kampania wyborcza, to prezydent Andrzej Duda wygrałby wybory, a rząd byłby w dość podobnym składzie, jeśli chodzi o tworzące go formacje polityczne” - ocenił w rozmowie z „Super Expressem” Michał Karnowski.

Publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl odniósł się do najnowszych sondaży, które wskazują na wysokie poparcie dla ewentualnej kandydatury Donalda Tuska w następnych wyborach prezydenckich. 

„PiS znajduje się teraz w dużym politycznym boju, kilkanaście miesięcy po przejęciu władzy. To czas bardzo trudnych, kontrowersyjnych, choć w zdecydowanej większości niezbędnych reform. I jak na ten bój, to ten sondaż i tak nieźle wygląda” - zwrócił uwagę Michał Karnowski w rozmowie z „Super Expressem”. 

Zdaniem publicysty były premier, obecnie przewodniczący RE to „trudny przeciwnik, „polityk wagi ciężkiej”. I jak podkreślił Karnowski, choć przyjazd Tuska na dworzec wydawał się kuriozalny, to mimo wszystko okazało się, że Tusk bije obecnych liderów na głowę. 

„Bez wątpienia ma on wiele atutów, ale gdyby doszło do jego startu w wyborach prezydenckich, to wtedy okazałoby się, że są też słabości tej kandydatury, jak np. dorobek jego rządów. Dziś to jest nieważne, bo dziś Polacy nie wybierają Tuska, tylko mówią o pewnym wspomnieniu. Myślę, że w starciu 1 na 1 z Andrzejem Dudą, Tusk by przegrał - choć pewnie byłby blisko” - stwierdził Michał Karnowski. 

ak/”SE”

[fot. SI/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook