Jedynie prawda jest ciekawa


Michał Karnowski: Co dalej? Rewolucja?

17.01.2017

„Grzegorz Schetyna uznał, że jedyne co Polakom ma do powiedzenia, to wygranie w opozycji walki na radykalizm” - ocenił Michał Karnowski, publicysta tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl” na antenie TVP Info.

„Ten rząd podejmuje bardzo konkretne problemy, stara się je maksymalnie, skutecznie i szybko rozwiązywać; realizuje obietnice” - mówił Karnowski, oceniając inaugurację przez rząd Beaty Szydło „Roku Nowych Zadań”. 

„Nie jest przypadkiem, że pani premier wspomniała o tym kontekście, jakim były ostatnie wydarzenia w Sejmie” - dodał. 

Publicysta wskazał, że mamy do czynienia z kontrastem pomiędzy opozycją a rządzącym PiS-em. 

„To rzeczywiście bardzo duży kontrast: jaka jest opozycja, jakim językiem się posługuje, czy w ogóle ma coś Polakom do powiedzenia, jaki jest bilans jej 8 lat rządów. I to co robi premier, to takie powiedzenie: odcinamy się od was, to nie jest nasza zabawa, ta awantura w parlamencie” - powiedział. 

Jak zaznaczył Michał Karnowski, nie spodziewa się drastycznych zmian na stanowiskach ministrów. Jego zdaniem wyznaczenie nowych zadań uzasadniają wprowadzane projekty 500+, reforma emerytalna, dezubekizacja, czy reforma edukacji. „Te podstawowe elementy zostały zamknięte. Teraz rząd chce powiedzieć, czym będzie żył przez następny rok” - stwierdził. 

Michał Karnowski w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny, który zagroził prezydentowi Andrzejowi Dudzie Trybunałem Stanu. 

„Grzegorz Schetyna uznał, że jedyne co Polakom ma do powiedzenia, to wygranie w opozycji walki na radykalizm” - mówił publicysta. „Zaczął od totalnej opozycji, teraz Trybunał Stanu, potem co może być dalej? Rewolucja, wieszanie publiczne?” – dodał. 

„Opozycja chce być totalna, coraz bardziej radykalna, bo nic innego nie ma do powiedzenia” – ocenił Michał Karnowski. „Oczywiście nie ma podstaw, by postawić prezydenta przed Trybunał Stanu” – stwierdził. 

Jak podkreślił, szef Platformy Obywatelskiej w sprawie budżetu powinien mieć pretensje do samego siebie. 

„Dotknęliśmy czystej hipokryzji. Opozycja sama wypchnęła większość z Sali Plenarnej. (…) Jak można mieć teraz pretensje, że nie było tak przejrzyście jak na Sali Plenarnej? Grzegorz Schetyna powinien uderzyć się w piersi” - ocenił Karnowski.

ak

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook