Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Miarka się przebrała!

04.01.2014

Złożę zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez córkę towarzysza Bratkowskiego - pisze Adam Słomka, przewodniczący KPN-Niezłomni.

W ostatni weekend Rober Mazurek w "Rzeczpospolitej” przeprowadził wywiad z feministką Katarzyną Bratkowską, która "zasłynęła" tym, że zapowiedziała na wigilijny dzień dokonanie aborcji. Bratkowska stwierdziła, m.in. komunizm cyt. „To bardzo pozytywna ideologia. (...) Tylko najbardziej zagorzali antykomuniści wierzą w zbrodniczość komunizmu. O tym, że idea sama w sobie jest pozytywna mówią nawet niektórzy neoliberałowie. Jestem komunistką, bo wierzę, że to najbardziej proludzki, humanitarny ustrój”.

W związku z publicznym pochwalaniem totalitaryzmu stojącym w sprzeczności z art. 256 Kodeksu karnego złożę zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez córkę towarzysza Bratkowskiego.

W tym kontekście wypada zwrócić uwagę, że gdyby hipotetycznie ktokolwiek w naszym kraju (wzorem Niemiec, Austrii, Rosji, itp.) publicznie uznał się za nazistę i przekonywał o pozytywnych dokonaniach tego systemu politycznego (np. zlikwidowanie bezrobocia w III Rzeszy do 1936 r., promowanie zdrowego trybu życia przez kult sprawności fizycznej, wybudowanie sieci autostrad czy wprowadzenie do produkcji „samochodu dla ludu”: Volkswagena Garbusa) to prokuratura najpewniej natychmiast z własnej inicjatywy podjęłaby stosowne postępowanie.

Wyjątkowo obrzydliwym fragmentem wypowiedzi towarzyszki Bratkowskiej jest zarzut, że „(...) tylko najbardziej zagorzali antykomuniści wierzą w zbrodniczość komunizmu”. Warto wspomnieć, że monarchia brytyjska w latach 20-tych i początku 30-tych XX wieku uznawała włoski faszyzm Benito Mussoliniego za realną propozycję systemu „pozytywnego”, „trzecią drogę”, itp. W takim stanie rzeczy powołanie się na jakieś pozytywy z początku XX wieku nie czyni z faszyzmu czy komunizmu lub nazizmu ideologii, którą można legalnie rozwijać w krajach Unii Europejskiej.

Podkreślić wymaga, że ojciec i stryj (Stefan i Andrzej) Katarzyny Bratkowskiej powinni uświadomić „latorośli” z własnych doświadczeń przestępczy charakter komunizmu. To nie „zagorzali antykomuniści”, a naukowcy w znanym kompendium „Czarnej księdze komunizmu”* określili, że komunizm spowodował w latach 1917-89 śmierć około 90 mln osób na całym świecie. To nie wynika z „wiary”, a z zestawienia ogólnie znanych faktów.

Granice „performance” tow. Bratkowska przekracza nagminnie. Po publicznej deklaracji aborcji, która oburzyła miliony polskich chrześcijan różnych wyznań, feministka próbuje promować „ludzką” twarz komunizmu oraz rozgrzeszyć przy tym totalitarnych zbrodniarzy (Jaruzelski, Kiszczak, itd.).

Prywatnie w „zaciszu domowym” tow. Bratkowska może sobie postawić „ołtarzyk” ze Stalinem, Leninem, Marksem, Mao czy Jaruzelskim. Jednak publicznie propagować metod i praktyk totalitarnych jej nie wolno. Koniec i kropka!

Oczekuję również jasnej deklaracji jej partii politycznej w sprawie prokomunistycznych peanów członka Rady Programowej PPP Katarzyny Bratkowskiej.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

[*] Francuski oryginał: Le Livre noir du communisme. Crimes, terreur, répression. Stéphane Courtois, Nicolas Werth, Jean-Louis Panné, Andrzej Paczkowski, Karel Bartošek, Jean-Louis Margolin. Czarna księga komunizmu. Zbrodnie, terror, prześladowania. ISBN 83-7180-326/

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook