Jedynie prawda jest ciekawa


Merta: Tusk przytulał się do Putina

17.02.2017

- Antoni Macierewicz walczył o tę prawdę, gdy Donald Tusk przytulał się do Władimira Putina, a Ewa Kopacz kłamała z mównicy sejmowej – powiedziała Magdalena Merta.

- Antoni Macierewicz w ciągu blisko 7 lat, jakie dzielą nas od chwili katastrofy Tu-154, dostatecznie mocno udowodnił swoje szczere i prawdziwe zainteresowanie kwestią wyjaśnienia tego, co stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Myślę, że Antoni Macierewicz od samego początku aż do dziś płaci za to bardzo wysoką cenę. Tą ceną jest spotykająca go pogarda i ostracyzm - powiedziała „Super Expressowi” Magdalena Merta.

Wdowa po śp. Tomaszu Mercie oceniła działania szefa MON w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. - Antoni Macierewicz walczył o tę prawdę, gdy Donald Tusk przytulał się do Władimira Putina, a Ewa Kopacz kłamała z mównicy sejmowej – zaznaczyła.

Skomentowała działania prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego. - Tutaj mamy niewątpliwe sukcesy i osiągnięcia. Przekazanie śledztwa prokuraturze cywilnej było jak najlepszym zabiegiem. Mamy bardzo złe wspomnienia po tym, co obserwowaliśmy, gdy śledztwo prowadziła prokuratura wojskowa. Obecną prokuraturę badającą katastrofę można jedynie chwalić - nad śledztwem pracują ludzie wyjątkowo oddani sprawie – podkreśliła.

Magdalena Merta wyraziła się pozytywnie o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej. - Również to, że zmarli wracają do swoich właściwych grobów, że przywracany jest moralny ład - to właśnie zasługa tych ludzi. I również ministra Macierewicza, który nigdy nie miał wątpliwości co do tego, że należy odebrać śledztwo ludziom, którzy tyle lat zachowywali się tak, jakby działali w interesie rosyjskim, a nie polskim – oceniła.

Wdowa po Tomaszu Mercie skomentowała sprawę próby odzyskania wraku Tupolewa z rąk Rosjan. - Myślę, że w tej kwestii pokutują wieloletnie zaniedbania – zaznaczyła Magdalena Merta.

[fot. youtube.com]

Super Express/ems

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook