Jedynie prawda jest ciekawa

Merta: Tusk przytulał się do Putina

17.02.2017

- Antoni Macierewicz walczył o tę prawdę, gdy Donald Tusk przytulał się do Władimira Putina, a Ewa Kopacz kłamała z mównicy sejmowej – powiedziała Magdalena Merta.

- Antoni Macierewicz w ciągu blisko 7 lat, jakie dzielą nas od chwili katastrofy Tu-154, dostatecznie mocno udowodnił swoje szczere i prawdziwe zainteresowanie kwestią wyjaśnienia tego, co stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Myślę, że Antoni Macierewicz od samego początku aż do dziś płaci za to bardzo wysoką cenę. Tą ceną jest spotykająca go pogarda i ostracyzm - powiedziała „Super Expressowi” Magdalena Merta.

Wdowa po śp. Tomaszu Mercie oceniła działania szefa MON w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. - Antoni Macierewicz walczył o tę prawdę, gdy Donald Tusk przytulał się do Władimira Putina, a Ewa Kopacz kłamała z mównicy sejmowej – zaznaczyła.

Skomentowała działania prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego. - Tutaj mamy niewątpliwe sukcesy i osiągnięcia. Przekazanie śledztwa prokuraturze cywilnej było jak najlepszym zabiegiem. Mamy bardzo złe wspomnienia po tym, co obserwowaliśmy, gdy śledztwo prowadziła prokuratura wojskowa. Obecną prokuraturę badającą katastrofę można jedynie chwalić - nad śledztwem pracują ludzie wyjątkowo oddani sprawie – podkreśliła.

Magdalena Merta wyraziła się pozytywnie o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej. - Również to, że zmarli wracają do swoich właściwych grobów, że przywracany jest moralny ład - to właśnie zasługa tych ludzi. I również ministra Macierewicza, który nigdy nie miał wątpliwości co do tego, że należy odebrać śledztwo ludziom, którzy tyle lat zachowywali się tak, jakby działali w interesie rosyjskim, a nie polskim – oceniła.

Wdowa po Tomaszu Mercie skomentowała sprawę próby odzyskania wraku Tupolewa z rąk Rosjan. - Myślę, że w tej kwestii pokutują wieloletnie zaniedbania – zaznaczyła Magdalena Merta.

[fot. youtube.com]

Super Express/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook