Jedynie prawda jest ciekawa


Merta: Tusk przytulał się do Putina

17.02.2017

- Antoni Macierewicz walczył o tę prawdę, gdy Donald Tusk przytulał się do Władimira Putina, a Ewa Kopacz kłamała z mównicy sejmowej – powiedziała Magdalena Merta.

- Antoni Macierewicz w ciągu blisko 7 lat, jakie dzielą nas od chwili katastrofy Tu-154, dostatecznie mocno udowodnił swoje szczere i prawdziwe zainteresowanie kwestią wyjaśnienia tego, co stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Myślę, że Antoni Macierewicz od samego początku aż do dziś płaci za to bardzo wysoką cenę. Tą ceną jest spotykająca go pogarda i ostracyzm - powiedziała „Super Expressowi” Magdalena Merta.

Wdowa po śp. Tomaszu Mercie oceniła działania szefa MON w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. - Antoni Macierewicz walczył o tę prawdę, gdy Donald Tusk przytulał się do Władimira Putina, a Ewa Kopacz kłamała z mównicy sejmowej – zaznaczyła.

Skomentowała działania prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego. - Tutaj mamy niewątpliwe sukcesy i osiągnięcia. Przekazanie śledztwa prokuraturze cywilnej było jak najlepszym zabiegiem. Mamy bardzo złe wspomnienia po tym, co obserwowaliśmy, gdy śledztwo prowadziła prokuratura wojskowa. Obecną prokuraturę badającą katastrofę można jedynie chwalić - nad śledztwem pracują ludzie wyjątkowo oddani sprawie – podkreśliła.

Magdalena Merta wyraziła się pozytywnie o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej. - Również to, że zmarli wracają do swoich właściwych grobów, że przywracany jest moralny ład - to właśnie zasługa tych ludzi. I również ministra Macierewicza, który nigdy nie miał wątpliwości co do tego, że należy odebrać śledztwo ludziom, którzy tyle lat zachowywali się tak, jakby działali w interesie rosyjskim, a nie polskim – oceniła.

Wdowa po Tomaszu Mercie skomentowała sprawę próby odzyskania wraku Tupolewa z rąk Rosjan. - Myślę, że w tej kwestii pokutują wieloletnie zaniedbania – zaznaczyła Magdalena Merta.

[fot. youtube.com]

Super Express/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook