Jedynie prawda jest ciekawa


Meller cierpko o Kukizie: „Jeszcze nie ma go w Sejmie, a już straszy”

26.06.2015

Dziś najbardziej nieprzewidywalnym czynnikiem sceny polityczno-społecznej jest Kukiz i to, co z nim może wejść do Sejmu. PiS, jaki jest, taki mniej więcej wiadomo. W związku z czym jest elementem przewidywalnym – ocenia Marcin Meller.

Publicysta, który niegdyś popierał Platformę, a kilka lat temu, w głośnej deklaracji, odciął się od tej partii, barwnie opisuje postawy wobec PiS. Według Mellera, są w tej kwestii dwie „szkoły”.

- Falenicka mówi, że w PiS po ośmiu latach są tak wyposzczeni i tak rozjuszeni po Smoleńsku, że dopiero teraz będzie rock and roll. A szkoła otwocka mówi, i chciałbym w to wierzyć i tak obstawiam, że nowe pokolenie polityków PiS, teraz mogące się orientować na Dudę, chce władzy, chce rządzić, ale chce też szacunku, spokoju i może będą szli w stronę bawarskiego CSU, bez szaleństw, "rządźmy, zyskujmy respekt ludzi etc." – mówi w wywiadzie dla „Polski The Times”.

Zdaniem Mellera, ci, którzy przeklinali wybór Andrzeja Dudy na prezydenta, mogą się obudzić za dwa - trzy miesiące i „mocno się zdziwić”.

- Bo Duda to jest całkiem sensowna opcja w tym całym zamieszaniu. No, bo jak jeszcze dopalą nam ze dwie "Stonogi", Kukiz się dopiero rozkręca, to nie są żarty. Wydaje mi się, że nie trzeba być wytrawnym psychologiem, by patrząc na występy Kukiza, stwierdzić, że mamy bardziej zrównoważonych emocjonalnie uczestników sceny politycznej niż Paweł Kukiz. Jeszcze nie ma go w Sejmie, a już straszy – mówi Meller w rozmowie z Anitą Czupryn.

Publicysta występuje też jako „lemingolog” – znawca specyficznej grupy wyborców, robiących kariery w wielkich miastach, będących dotąd podporą Platformy.

- Myślę, że dziś leming jest kompletnie pogubiony. (…) W ramach jakiegoś światopoglądu lemingów jedną z ich oczywistych oczywistości było to, że Platforma symbolizuje Polskę nowoczesną, a PiS zacofanie i obciach. A tu nagle kandydat Platformy Bronisław Komorowski staje się symbolem obciachu i w ogóle Platforma staje się symbolem obciachu, a Andrzej Duda staje się fajnym, młodym – zwraca uwagę Marcin Meller.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”Polska The Times”

[fot. Wikimedia Commons/Ja Fryta/MEDIA WNET/CC BY-SA 2.0]


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook