Jedynie prawda jest ciekawa


Meller cierpko o Kukizie: „Jeszcze nie ma go w Sejmie, a już straszy”

26.06.2015

Dziś najbardziej nieprzewidywalnym czynnikiem sceny polityczno-społecznej jest Kukiz i to, co z nim może wejść do Sejmu. PiS, jaki jest, taki mniej więcej wiadomo. W związku z czym jest elementem przewidywalnym – ocenia Marcin Meller.

Publicysta, który niegdyś popierał Platformę, a kilka lat temu, w głośnej deklaracji, odciął się od tej partii, barwnie opisuje postawy wobec PiS. Według Mellera, są w tej kwestii dwie „szkoły”.

- Falenicka mówi, że w PiS po ośmiu latach są tak wyposzczeni i tak rozjuszeni po Smoleńsku, że dopiero teraz będzie rock and roll. A szkoła otwocka mówi, i chciałbym w to wierzyć i tak obstawiam, że nowe pokolenie polityków PiS, teraz mogące się orientować na Dudę, chce władzy, chce rządzić, ale chce też szacunku, spokoju i może będą szli w stronę bawarskiego CSU, bez szaleństw, "rządźmy, zyskujmy respekt ludzi etc." – mówi w wywiadzie dla „Polski The Times”.

Zdaniem Mellera, ci, którzy przeklinali wybór Andrzeja Dudy na prezydenta, mogą się obudzić za dwa - trzy miesiące i „mocno się zdziwić”.

- Bo Duda to jest całkiem sensowna opcja w tym całym zamieszaniu. No, bo jak jeszcze dopalą nam ze dwie "Stonogi", Kukiz się dopiero rozkręca, to nie są żarty. Wydaje mi się, że nie trzeba być wytrawnym psychologiem, by patrząc na występy Kukiza, stwierdzić, że mamy bardziej zrównoważonych emocjonalnie uczestników sceny politycznej niż Paweł Kukiz. Jeszcze nie ma go w Sejmie, a już straszy – mówi Meller w rozmowie z Anitą Czupryn.

Publicysta występuje też jako „lemingolog” – znawca specyficznej grupy wyborców, robiących kariery w wielkich miastach, będących dotąd podporą Platformy.

- Myślę, że dziś leming jest kompletnie pogubiony. (…) W ramach jakiegoś światopoglądu lemingów jedną z ich oczywistych oczywistości było to, że Platforma symbolizuje Polskę nowoczesną, a PiS zacofanie i obciach. A tu nagle kandydat Platformy Bronisław Komorowski staje się symbolem obciachu i w ogóle Platforma staje się symbolem obciachu, a Andrzej Duda staje się fajnym, młodym – zwraca uwagę Marcin Meller.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”Polska The Times”

[fot. Wikimedia Commons/Ja Fryta/MEDIA WNET/CC BY-SA 2.0]


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook