Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Melak: wyrok przyniesiony w teczce

15.05.2014

„Wyrok został przygotowany wcześniej i odczytany. On był przyniesiony w teczce przez sędziów” – mówi portalowi Stefczyk.info Andrzej Melak.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia poznańskie orzeczenie sądu, który utrzymał w mocy umorzenie śledztwa ws. nieprawidłowości w śledztwie smoleńskim?

Andrzej Melak: Odebrałem ten wyrok jako farsę, kpinę, która miała jedno zadanie. Wyrok został przygotowany wcześniej i odczytany. On był przyniesiony w teczce przez sędziów. Takie wrażenie odnieśli wszyscy, którzy byli obecni na sali sądowej. Sąd nie wziął pod uwagę żadnych argumentów, przytaczanych przez świadków, w osobie pana Walentynowicza czy mec. Pszczółkowskiego. Żadne argumenty rzeczowe, twarde dowody nie miały znaczenia. Należało wydać wyrok, który rozgrzeszałby ludzi odpowiedzialnych za farsę prowadzenia śledztwa ws. tragedii smoleńskiej.

Jakie obraz to buduje?

Nikt za nic nie odpowiada. Śledczy są usprawiedliwiani, a ich poczynania, noszące znamiona przestępstwa, i zaniechania zostały właśnie rozgrzeszone przez władzę sądu wojskowego. To znów wskazuje, że to śledztwo powinno zostać wdrożone od początku, w innym składzie prokuratorskim. A ci, którzy zaniechali wielu rzeczy, którzy nie dopełnili obowiązków, powinni być postawieni pod pręgierzem opinii publicznej. Oni powinni zostać skazani dla przykładu za swoją obojętność, za wykonywanie – takie jest odczucie wielu osób – woli politycznej swoich mocodawców.

Czy atmosfera polityczna mogła być w Pana ocenie istotna przy wydawaniu wyroku w Poznaniu?

Sądzę, że bez tej atmosfery taki wyrok by nie zapadł. To jest konsekwencja wyczucia tendencji i kierunku, jaki przyjęła władza. To jest niczym taśma transportowa, przenosząca wolę rządu do innych elementów państwa, w tym do wymiaru sprawiedliwości.

Kolejny raz stawiane jest pytanie, co dalej ze śledztwem smoleńskim.

Musimy czekać na zmianę władzy politycznej w Polsce, by podjąć normalne procedury. Sądzę, że po ponad 4 latach od tragedii, śmierci naszej elity, najwyższy czas zbadać przyczyny tragedii rzetelnie.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Andrzej Melak

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook