Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Władza skapitulowała, straciła honor

08.10.2014

Polska skapitulowała, a rządzący stojący na jej czele: Tusk, Komorowski i Schetyna – wykonali kapitulancką robotę – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk. info Andrzej Melak, brat jednak z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Stefczyk.info: Naczelna Prokuratura Wojskowa przedłużyła o kolejne pół roku śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Czy to sygnał, że jeszcze wiele wątków musi zostać wyjaśnionych w tej sprawie?

Andrzej Melak: Prokuratura nie zamykając sprawy zawsze daję nadzieję, że pojawią się nowe fakty, mogące rozstrzygnąć ostateczny wynik dochodzenia. To pozytywna decyzja, bo należy pamiętać, że śledztwo bez wraku samolotu, bez czarnych skrzynek, czy badania wszystkich ciał ofiar katastrofy – nie ma sensu.

A co jeśli śledczy, za pół roku bez wyjaśnienia wymienionych przez pana kwestii, po prostu zamkną sprawę?

Bez tego całe dochodzenie jest kulawe i bardzo mocno wypaczone. To będzie skandal.

Nowy szef MSZ Grzegorz Schetyna mówi, że nie warto nawet starać się o odzyskanie wraku tupolewa. Jak pan ocenia jego słowa?

To potwierdzenie słów, które walczący o prawdę smoleńską mówią od samego początku: Polska skapitulowała, a rządzący stojący na jej czele: Tusk, Komorowski i Schetyna – wykonali kapitulancką robotę. To straszna rzecz i klęska moralna naszego kraju.

To bardzo mocne słowa.

I będę wszystkie podtrzymywał. Mamy do czynienia z ludźmi bez zdolności honorowych.

20 października odbędzie się III Konferencja Smoleńska. Czy wiąże z nią jakieś nadzieje?

Rodziny ofiar wierzą w wyjaśnienie sprawy katastrofy prezydenckiego samolotu, a każde takie spotkanie, każda konferencja przybliża nas do tego. Oczekujemy tego z nadzieją.

Rozmawiał Łukasz Żygadło.

[fot: YT]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook