Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Władza skapitulowała, straciła honor

08.10.2014

Polska skapitulowała, a rządzący stojący na jej czele: Tusk, Komorowski i Schetyna – wykonali kapitulancką robotę – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk. info Andrzej Melak, brat jednak z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Stefczyk.info: Naczelna Prokuratura Wojskowa przedłużyła o kolejne pół roku śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Czy to sygnał, że jeszcze wiele wątków musi zostać wyjaśnionych w tej sprawie?

Andrzej Melak: Prokuratura nie zamykając sprawy zawsze daję nadzieję, że pojawią się nowe fakty, mogące rozstrzygnąć ostateczny wynik dochodzenia. To pozytywna decyzja, bo należy pamiętać, że śledztwo bez wraku samolotu, bez czarnych skrzynek, czy badania wszystkich ciał ofiar katastrofy – nie ma sensu.

A co jeśli śledczy, za pół roku bez wyjaśnienia wymienionych przez pana kwestii, po prostu zamkną sprawę?

Bez tego całe dochodzenie jest kulawe i bardzo mocno wypaczone. To będzie skandal.

Nowy szef MSZ Grzegorz Schetyna mówi, że nie warto nawet starać się o odzyskanie wraku tupolewa. Jak pan ocenia jego słowa?

To potwierdzenie słów, które walczący o prawdę smoleńską mówią od samego początku: Polska skapitulowała, a rządzący stojący na jej czele: Tusk, Komorowski i Schetyna – wykonali kapitulancką robotę. To straszna rzecz i klęska moralna naszego kraju.

To bardzo mocne słowa.

I będę wszystkie podtrzymywał. Mamy do czynienia z ludźmi bez zdolności honorowych.

20 października odbędzie się III Konferencja Smoleńska. Czy wiąże z nią jakieś nadzieje?

Rodziny ofiar wierzą w wyjaśnienie sprawy katastrofy prezydenckiego samolotu, a każde takie spotkanie, każda konferencja przybliża nas do tego. Oczekujemy tego z nadzieją.

Rozmawiał Łukasz Żygadło.

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook