Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Trwajcie silni w swojej pracy

08.03.2014

Wypływające informacje na temat profesora, są stekiem kłamstw, które mają zohydzić ludziom fakt, że istnieją na tym świecie osoby, które pomimo licznych przeciwności losu dążą do prawdy – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.ingo Andrzej Melak, brak tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia fakt, że szef grupy ekspertów zespołu smoleńskiego prof. Kazimierz Nowaczyk, stracił pracę na Uniwersytecie Marylandzkim z powodu swojej działalności dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej?

Andrzej Melak: Praca zespołu smoleńskiego całkowicie podważa tezy przedstawiane przez komisję Millera czy komisję Laska. Spotkało się to z masowym atakiem głównych mediów tego kraju, ponieważ praca m.in. prof. Nowaczyka obróciła w pył teorię o brzozie – jako głównego sprawcy katastrofy pod Smoleńskiem. Tylko problem w tym, że nigdy w historii katastrof lotniczych świata, żaden samolot nie rozpadł się na 20 tys. części z powodu zwykłego uderzenia – w tym przypadku w brzozę. Prof. Nowaczyk stał się, więc celem ataku.

Ataki na profesora to była celowa taktyka?

Wypływające informacje na temat profesora, są stekiem kłamstw, które mają zohydzić ludziom fakt, że istnieją na tym świecie osoby, które pomimo licznych przeciwności losu dążą do prawdy. Reżimowe i usłużne media nie mogę tego znieść.

Prof. Nowaczyk w rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedział, że do uniwersytetu w którym pracował przychodziły anonimowe listy na temat tego działalności w zespole smoleńskim. Wierzy Pan w teorię, że to społeczeństwo z dobrej woli i troski wysyłało takie wiadomości?

To wszystko są listy „specjalnego znaczenia”, wysyłane przez usłużnych i etatowych pracowników rządu, polskich i rosyjskich służb specjalnych oraz antysmoleńskich aktywistów, którzy w obronie własnego interesu pisali takie informacje. To sprawdzona metoda niszczenia wrogów, którzy zagrażają ich egzystencji.

Co Pan powie pozostałym naukowcom, których również spotykają nieprzyjemności w związku z ich działalnością dla komisji Antoniego Macierewicza?

Trwajcie silni w tym co robicie, ponieważ ma to ogromne znaczenie nie tylko dla Polski, ale również dla rodzin ofiar katastrofy, które chcą dążyć do wykrycia prawdy. Potwierdzenie prezentowanych przez zespół hipotez napływa z wielu stron. Nie ustawajcie w dążeniu do prawdy, bo prawda dla Polski jest niezbędna. Bez prawdy o Smoleńsku, nie ma i nie będzie wolnej Polski.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj wywiad z prof. Nowaczykiem:

Prof. Nowaczyk: "nie jestem już pracownikiem Uniwersytetu w Maryland. Nagonka trwała od pierwszego wystąpienia przed zespołem smoleńskim”

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook