Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Melak: Trwajcie silni w swojej pracy

08.03.2014

Wypływające informacje na temat profesora, są stekiem kłamstw, które mają zohydzić ludziom fakt, że istnieją na tym świecie osoby, które pomimo licznych przeciwności losu dążą do prawdy – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.ingo Andrzej Melak, brak tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia fakt, że szef grupy ekspertów zespołu smoleńskiego prof. Kazimierz Nowaczyk, stracił pracę na Uniwersytecie Marylandzkim z powodu swojej działalności dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej?

Andrzej Melak: Praca zespołu smoleńskiego całkowicie podważa tezy przedstawiane przez komisję Millera czy komisję Laska. Spotkało się to z masowym atakiem głównych mediów tego kraju, ponieważ praca m.in. prof. Nowaczyka obróciła w pył teorię o brzozie – jako głównego sprawcy katastrofy pod Smoleńskiem. Tylko problem w tym, że nigdy w historii katastrof lotniczych świata, żaden samolot nie rozpadł się na 20 tys. części z powodu zwykłego uderzenia – w tym przypadku w brzozę. Prof. Nowaczyk stał się, więc celem ataku.

Ataki na profesora to była celowa taktyka?

Wypływające informacje na temat profesora, są stekiem kłamstw, które mają zohydzić ludziom fakt, że istnieją na tym świecie osoby, które pomimo licznych przeciwności losu dążą do prawdy. Reżimowe i usłużne media nie mogę tego znieść.

Prof. Nowaczyk w rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedział, że do uniwersytetu w którym pracował przychodziły anonimowe listy na temat tego działalności w zespole smoleńskim. Wierzy Pan w teorię, że to społeczeństwo z dobrej woli i troski wysyłało takie wiadomości?

To wszystko są listy „specjalnego znaczenia”, wysyłane przez usłużnych i etatowych pracowników rządu, polskich i rosyjskich służb specjalnych oraz antysmoleńskich aktywistów, którzy w obronie własnego interesu pisali takie informacje. To sprawdzona metoda niszczenia wrogów, którzy zagrażają ich egzystencji.

Co Pan powie pozostałym naukowcom, których również spotykają nieprzyjemności w związku z ich działalnością dla komisji Antoniego Macierewicza?

Trwajcie silni w tym co robicie, ponieważ ma to ogromne znaczenie nie tylko dla Polski, ale również dla rodzin ofiar katastrofy, które chcą dążyć do wykrycia prawdy. Potwierdzenie prezentowanych przez zespół hipotez napływa z wielu stron. Nie ustawajcie w dążeniu do prawdy, bo prawda dla Polski jest niezbędna. Bez prawdy o Smoleńsku, nie ma i nie będzie wolnej Polski.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj wywiad z prof. Nowaczykiem:

Prof. Nowaczyk: "nie jestem już pracownikiem Uniwersytetu w Maryland. Nagonka trwała od pierwszego wystąpienia przed zespołem smoleńskim”

[fot: youtube]

Słowa kluczowe:

katastrofa smoleńska

,

Melak

,

Nowaczyk

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook