Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Trwajcie silni w swojej pracy

08.03.2014

Wypływające informacje na temat profesora, są stekiem kłamstw, które mają zohydzić ludziom fakt, że istnieją na tym świecie osoby, które pomimo licznych przeciwności losu dążą do prawdy – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.ingo Andrzej Melak, brak tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia fakt, że szef grupy ekspertów zespołu smoleńskiego prof. Kazimierz Nowaczyk, stracił pracę na Uniwersytecie Marylandzkim z powodu swojej działalności dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej?

Andrzej Melak: Praca zespołu smoleńskiego całkowicie podważa tezy przedstawiane przez komisję Millera czy komisję Laska. Spotkało się to z masowym atakiem głównych mediów tego kraju, ponieważ praca m.in. prof. Nowaczyka obróciła w pył teorię o brzozie – jako głównego sprawcy katastrofy pod Smoleńskiem. Tylko problem w tym, że nigdy w historii katastrof lotniczych świata, żaden samolot nie rozpadł się na 20 tys. części z powodu zwykłego uderzenia – w tym przypadku w brzozę. Prof. Nowaczyk stał się, więc celem ataku.

Ataki na profesora to była celowa taktyka?

Wypływające informacje na temat profesora, są stekiem kłamstw, które mają zohydzić ludziom fakt, że istnieją na tym świecie osoby, które pomimo licznych przeciwności losu dążą do prawdy. Reżimowe i usłużne media nie mogę tego znieść.

Prof. Nowaczyk w rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedział, że do uniwersytetu w którym pracował przychodziły anonimowe listy na temat tego działalności w zespole smoleńskim. Wierzy Pan w teorię, że to społeczeństwo z dobrej woli i troski wysyłało takie wiadomości?

To wszystko są listy „specjalnego znaczenia”, wysyłane przez usłużnych i etatowych pracowników rządu, polskich i rosyjskich służb specjalnych oraz antysmoleńskich aktywistów, którzy w obronie własnego interesu pisali takie informacje. To sprawdzona metoda niszczenia wrogów, którzy zagrażają ich egzystencji.

Co Pan powie pozostałym naukowcom, których również spotykają nieprzyjemności w związku z ich działalnością dla komisji Antoniego Macierewicza?

Trwajcie silni w tym co robicie, ponieważ ma to ogromne znaczenie nie tylko dla Polski, ale również dla rodzin ofiar katastrofy, które chcą dążyć do wykrycia prawdy. Potwierdzenie prezentowanych przez zespół hipotez napływa z wielu stron. Nie ustawajcie w dążeniu do prawdy, bo prawda dla Polski jest niezbędna. Bez prawdy o Smoleńsku, nie ma i nie będzie wolnej Polski.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj wywiad z prof. Nowaczykiem:

Prof. Nowaczyk: "nie jestem już pracownikiem Uniwersytetu w Maryland. Nagonka trwała od pierwszego wystąpienia przed zespołem smoleńskim”

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook