Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Świadoma akcja Rosjan - upodlić Polaków do końca

20.10.2012

Tragedia Smoleńska nie pozwala o sobie zapomnieć. Po ujawnieniu, że do Internetu wyciekły makabryczne zdjęcia ofiar katastrofy przez media przetoczyła się fala oburzenia. O komentarz w tej sprawie a także w sprawie zapowiedzianej na poniedziałek kolejnej ekshumacji - tym razem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, którego ciało prawdopodobnie również zostało pomylone, tak, jak to miało miejsce w przypadku Anny Walentynowicz - poprosiliśmy Andrzeja Melaka, który w Smoleńsku stracił brata.

Stefczyk.info: - O czym świadczy fakt wycieku do Internetu zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej?

- Świadczy o całkowitej bezradności tego rządu, oddaniu, jak wiemy, wszystkich instrumentów śledztwa Rosjanom. Polski rząd zgotował nam to, że po trzydziestu miesiącach przeżywamy na nowo ten sam dramat. Przeżywają go rodziny ofiar, których zdjęcia zostały opublikowane.

Nie umiał zabezpieczyć polskich interesów przy wspólnym śledztwie, teraz, wiedząc już we wrześniu o tym, że te zdjęcia się pokazały, do tej pory nie potrafił  powstrzymać publikacji tych zdjęć i zrobić cokolwiek.

Myślę, że to jest świadoma akcja Rosjan, która ma w jakiś sposób upodlić Polaków do końca, zadać nam kolejny, następny cios. Proszę sobie tylko wyobrazić, co teraz, w obliczu tych nowych ekshumacji, w obliczu tych nowych zdjęć, co teraz czują rodziny. Ta barbarzyńska cywilizacja w ogóle na to nie zwraca uwagi, a w całość wpisuje się niestety rząd pana Tuska, którego osobiście, i nie tylko ja, uważam za odpowiedzialnego za wszystko zło, które się wiąże z tak zwanym śledztwem smoleńskim. On jest osobiście odpowiedzialny za to, co się dzieje. Mimo dobrej miny do złej gry, nie robi nic, w dalszym ciągu zachowuje się cynicznie - jest taki, jaki jest.

Stefczyk.info: - A jak pan oceni fakt, że to właśnie ciała Anny Walentynowicz i jak wszystko wskazuje - prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zostały zamienione?

- To są symbole Rzeczypospolitej, wolnej Polski, "Solidarności" i niezłomnego ducha Polski i walki o niepodległość - Ryszard Kaczorowski to ostatni prezydent Polski na uchodźstwie, Anna Walentynowicz to symbol walki z komunizmem. Wszelkie pomyłki, przekłamania przy tych ciałach, manipulacje mają wymiar symboliczny. To nie był przypadek, że właśnie te dwa ciała zostały sprofanowane i że to na nich dokonano "omyłek". Nie wierzę w to.

not. zrk
[fot. Wikipedia]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook