Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Świadoma akcja Rosjan - upodlić Polaków do końca

20.10.2012

Tragedia Smoleńska nie pozwala o sobie zapomnieć. Po ujawnieniu, że do Internetu wyciekły makabryczne zdjęcia ofiar katastrofy przez media przetoczyła się fala oburzenia. O komentarz w tej sprawie a także w sprawie zapowiedzianej na poniedziałek kolejnej ekshumacji - tym razem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, którego ciało prawdopodobnie również zostało pomylone, tak, jak to miało miejsce w przypadku Anny Walentynowicz - poprosiliśmy Andrzeja Melaka, który w Smoleńsku stracił brata.

Stefczyk.info: - O czym świadczy fakt wycieku do Internetu zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej?

- Świadczy o całkowitej bezradności tego rządu, oddaniu, jak wiemy, wszystkich instrumentów śledztwa Rosjanom. Polski rząd zgotował nam to, że po trzydziestu miesiącach przeżywamy na nowo ten sam dramat. Przeżywają go rodziny ofiar, których zdjęcia zostały opublikowane.

Nie umiał zabezpieczyć polskich interesów przy wspólnym śledztwie, teraz, wiedząc już we wrześniu o tym, że te zdjęcia się pokazały, do tej pory nie potrafił  powstrzymać publikacji tych zdjęć i zrobić cokolwiek.

Myślę, że to jest świadoma akcja Rosjan, która ma w jakiś sposób upodlić Polaków do końca, zadać nam kolejny, następny cios. Proszę sobie tylko wyobrazić, co teraz, w obliczu tych nowych ekshumacji, w obliczu tych nowych zdjęć, co teraz czują rodziny. Ta barbarzyńska cywilizacja w ogóle na to nie zwraca uwagi, a w całość wpisuje się niestety rząd pana Tuska, którego osobiście, i nie tylko ja, uważam za odpowiedzialnego za wszystko zło, które się wiąże z tak zwanym śledztwem smoleńskim. On jest osobiście odpowiedzialny za to, co się dzieje. Mimo dobrej miny do złej gry, nie robi nic, w dalszym ciągu zachowuje się cynicznie - jest taki, jaki jest.

Stefczyk.info: - A jak pan oceni fakt, że to właśnie ciała Anny Walentynowicz i jak wszystko wskazuje - prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zostały zamienione?

- To są symbole Rzeczypospolitej, wolnej Polski, "Solidarności" i niezłomnego ducha Polski i walki o niepodległość - Ryszard Kaczorowski to ostatni prezydent Polski na uchodźstwie, Anna Walentynowicz to symbol walki z komunizmem. Wszelkie pomyłki, przekłamania przy tych ciałach, manipulacje mają wymiar symboliczny. To nie był przypadek, że właśnie te dwa ciała zostały sprofanowane i że to na nich dokonano "omyłek". Nie wierzę w to.

not. zrk
[fot. Wikipedia]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook