Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Rosjanom nie wolno wierzyć

16.01.2012

Każde doniesienia muszą być sprawdzane. Tu nie może być nic na wiarę. Wierzyć można w Pana Boga. Ludziom, którzy kolejny raz kłamią, wierzyć nie należy – mówi portalowi Stefczyk.info Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który zginął w Smoleńsku.

Stefczyk.info: Jak Pan ocenia doniesienia krakowskiego instytutu ekspertyz, z których wynika, że nie ma dowodów na obecność gen. Błasika w kokpicie Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku?

Andrzej Melak: Te ustalenia są jednym z najbardziej istotnych dokonań polskiego instytutu. Te wiadomości zadają kłam zarówno komisji Millera, jak i komisji Anodiny. To powinno odwrócić losy śledztwa, podważyć wszelkie dotychczasowe ustalenia, spowodować ponowne zwołanie komisji i rozpoczęcie dochodzenia od nowa. Ono musi się jednak opierać na twardych dowodach. Niestety te wciąż są w Moskwie. Wyniki prac krakowskich specjalistów to jeden z dowodów na kłamstwa w sprawie badania przyczyn katastrofy.

Dowodzą tego również wyniki ekshumacji Zbigniewa Wassermanna

To pierwsze twarde dowody na kłamstwa Rosjan i ich specjalistów. Przecież wyniki badania polskich specjalistów są niezgodne w ponad dziewięćdziesięciu procentach z wynikami prac z Moskwy. W normalnym państwie taka różnica w materialne dowodowym spowodowałaby przeprowadzenie ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej z urzędu. To jednak w Polsce się nie dzieje. Nie wiem, co się musi stać, które kłamstwo musi zostać upublicznione, żeby polska prokuratura zaczęła podejmować właściwe działania.

Ostatnie doniesienia dot. gen. Błasika coś zmienią?

One jedynie dają satysfakcję rodzinie Pani Ewie Błasik oraz bliskim ofiar katastrofy. To pokazuje, z jak wielką manipulacją mamy do czynienia, jaką robotę wykonują służby podległe prokuraturze polskiej oraz komisja Millera. One godzą się na to, by bez twardych dowodów opierać się na oświadczeniach Rosjan.

Zrobiła to również Ewa Kopacz, zapewniając, że miejsce tragedii było przeszukane

Tak. Przyciśnięta do muru przyznała, że mówiła tak, ponieważ usłyszała to od Rosjan i im uwierzyła. Tymczasem, Rosjanom nie wolno wierzyć nawet na pół słowa. Każde doniesienia muszą być sprawdzane. Tu nie może być nic na wiarę. Wierzyć można w Pana Boga. Ludziom, którzy kolejny raz kłamią, wierzyć nie należy.

Jak Pan ocenia wypowiedzi polityków PO, którzy idą w zaparte i bagatelizują doniesienia o gen. Błasiku?

Oni są w sytuacji złodzieja, którego łapie się na gorącym uczynku. Złodziej zawsze powie, że to nie jego ręka. To jest podobna sytuacja. Jednak ten chocholi taniec, który polega na podtrzymywaniu nieprawdy, należy jak najszybciej przerwać. To wszystko wygląda, jakby wszyscy ludzie władzy byli ciężko chorzy.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook