Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Przyjdzie czas na sprawiedliwość

17.08.2013

Rozmowa z Andrzejem Melakiem, bratem śp. Stefana, który zginął w Smoleńsku.

Stefczyk.info: Platforma Obywatelska w lipcowym przekazie dnia powtarza kłamstwa na temat przyczyn tragedii smoleńskiej. Przytacza wyniki prac komisji Millera, wypowiedzi Macieja Laska. Utrwala w działaczach zmanipulowany obraz wydarzeń z 10 kwietnia. Jak Pan to ocenia?

Andrzej Melak: Platforma kłamie od początku tego, co się zdarzyło, od nieszczęścia narodowego nad Smoleńskiem. Już instrukcja smsowa mówiła: winni piloci, lądowanie wymuszone przez prezydenta itd. Nic się nie zmieniło przez ponad 40 miesięcy. Ten scenariusz obowiązuje w PO. Środki masowego przekazu podległe rządowi i partii wykonują ściśle to, co im polecono. Dlatego trwa manipulowanie faktami, za pełną aprobatą i zgodą PO. Jednak coraz więcej ludzi puszcza mimo uszu te brednie. Polacy zaczynają myśleć logicznie. Wielu naukowców, z Polski i ze świata, patrzy i bada. Oni zainteresowali się, chcieli potwierdzić to, co czytali w raportach MAK czy komisji Millera. Jednak coraz częściej wychodzi im, że to nie ma sensu. W ten sposób rodzi się prawda o tragedii smoleńskiej. Stwarza się możliwość obalania mitów i kłamstw. Ci, którzy to nadzorowali, którzy przez nieumiejętność, świadome działanie, czy niedopatrzenie, dopuścili się tych czynów, czy się do nich przyczynili, czują śmiertelne zagrożenie. Oni będą w tym kłamstwie tkwić aż do końca.

Ujdzie im to na sucho?

Sądzę, że nie. Myślę, że przyjdzie taki czas, że odpowiedzą za każde kłamstwo, za każdy fałsz, za każdy błąd, czyn, który popełnili. Nie może być tak, by nieszczęście, które dotknęło polski Naród pozostało bez oceny, bez oceny sądowej. Sąd Platformy pozostanie synonimem kłamstwa i matactwa. Dziś o zdradzie mówimy: "Targowica", w przyszłości o kłamstwie, zaprzaństwie będzie się mówić: "Tusk i jego ekipa". Mam taką nadzieję. To będzie miało miejsce prędzej czy później.

Władza jednak utrudnia, marginalizując pamięć o Smoleńsku i jego ofiarach.

Najwybitniejszą elitę narodu, lecącą do Katynia, odsuwa się na bok, deprecjonuje, zamiata pod dywan. Nie stawia się żadnych widocznych śladów pamięci Narodu. Naród pamięta, ekipy rządzące nie. Pamiętamy te hasła choćby o pomniku w Smoleńsku. Gdzie on jest? Kłamstwa Platformy będą coraz dalej odpychane, będzie przychodziła pełna świadomość, zrozumienie faktów i właściwa ocena tych wydarzeń, ocena rządu i partii Tuska.

W dokumencie, ujawnionym przez "Gazetę Polską Codziennie" PO pisze, że prezydent Lech Kaczyński leciał do Katynia nie w szczytnych celach, ale by zacząć kampanię wyborczą.

Po zamianie ciał, po zhańbieniu mundurów generalskich i strojów biskupich, po pochowaniu naszych bliskich bez ubrań, jak zwierzęta w czarnych workach, po konfrontacji wyników ekshumacji z dokumentacją rosyjską Polaków mało już może zaszokować. Zostaliśmy w pewien sposób znieczuleni. Jednak pamięć trwa. Takie rzeczy będą w pamięci. Przyjdzie godzina zapłaty w postaci wyborów. Wtedy dojdzie do przypomnienia czynów Platformy, a potem przyjdzie czas dla sprawiedliwości na ocenę moralną poczynań władzy. Ta ocena już jest bardzo zła, o czym świadczą choćby wyniki ostatnich sondaży. Kłamstwa muszą się skończyć, ludzie mówią "sprawdzamy". Dzięki zaangażowaniu części rodzin, naukowców, zespołu parlamentarnego, ludzie zaczynają rozumieć to, o czym my mówiliśmy od początku - w raporcie MAK i Millera jest tyle prawdy, co w kawie Inka prawdziwej kawy. Czyli nic, to wszystko atrapa.

Rozmawiał TK
[Fot. M.Czutko/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook