Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Prezydent konsekwentnie odrzuca fakty

18.12.2012

"Bronisław Komorowski od początku był zwolennikiem i wyznawcą teorii winy polskich pilotów" - mówi Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Stefczyk. info: Jak pan odebrał słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który odrzuca jakiekolwiek przesłanki przemawiające na rzecz tzw. teorii zamachu, a jedyne co ma do zarzucenia ws. śledztwa smoleńskiego to fakt, że eksperci z komisji Millera nie zabrali głosu polemizując z ustaleniami "szalonych głów" jak określił, specjalistów współpracujących z zespołem Antoniego Macierewicza?

Andrzej Melak: Prezydent zajął stanowisko w tej sprawie od razu po 10 kwietnia. Zdecydowane i jedno. Od początku był zwolennikiem i wyznawcą winy polskich pilotów, którzy w sposób samobójczy doprowadzili do zderzenia z ziemią. Mimo wielu nowych faktów, które wyszły na jaw od tego czasu – prezydent zdania nie zmienił. Jego nie interesują ustalenia znanych i cenionych w świecie naukowców. Interesuje go tylko to, co stwierdziła Anodina i komisja Millera. I to jest błąd prezydenta. A właściwie trudno uznać to za błąd, bo to jest konsekwencja wyznawania teorii o zdarzeniu losowym i przeświadczenie, że winna jest jedynie załoga samolotu. To nic nowego w postępowaniu prezydenta. Bo jak sobie przypomnimy, kilka miesięcy po wydarzeniu, kiedy nie było jeszcze ani ekspertyz, ani raportu Anodiny - on w sposób kategoryczny, zdecydowany i autorytatywny twierdził, że winę ponoszą piloci.

Jednak od tego czasu poczyniono wiele nowych ustaleń. Pan prezydent zdaje się ich nie dostrzegać, bądź świadomie ignorować. Dziwi to Pana?

Prezydent nie potrafił stanąć w obronie polskich mundurów, polskich generałów, polskich żołnierzy. Pozwolił na ich obrażanie, na pohańbienie mundurów. Jest także współwinnym, że zostali pochowani ja zwierzęta w workach, że nie przeprowadzono sekcji zwłok. Bo pełniący wówczas obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zgadzał się w tej kwestii całkowicie z tym co robi premier Donald Tusk. To był zgodny tandem, który oddał śledztwo i wszelkie prerogatywy w tym zakresie stronie rosyjskiej. Wbrew przepisom obowiązującego prawa. Postawa prezydenta jest niezmienna. Więc nie ma się czemu dziwić.

Prezydent powiedział również, że w stanowisku Rosji dotyczącym zwrotu wraku dostrzega niewielki, ale jednak - postęp. Czy pan go również widzi? Większość komentatorów interpretuje słowa ministra Ławrowa jako usztywnienie stanowiska...

Pan prezydent nosi okulary, które najwyraźniej powodują taką wadę wzroku, że dostrzega coś, czego nie ma. Być może stąd jego skłonność do widzenia przychylności Rosjan, wtedy gdy oni demonstrują coś wręcz przeciwnego.

A jak pan odebrał interwencję ministra Sikorskiego w Unii Europejskiej i jego zderzenie z ministrem Ławrowem?


To jest gra, która obliczona na polskiego wyborcę, otumanionego przez środki masowego przekazu i narrację prokuratury i rządu. Przekaz ma być taki: "Popatrzcie, przecież my się staramy!". A przecież teraz nawet Unia Europejska nie jest w stanie nic wskórać z Rosją. Sprawę przegrano, gdy 32 miesiące temu ani rząd ani prezydent nie zwrócił się do naturalnych sojuszników a śledztwo oddano historycznym wrogom Polski – Rosjanom. Przecież z nimi nigdy nie byliśmy w żadnym sojuszu!

not. ansa

[fot. prezydent.gov.pl]


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 3. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 4. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 5. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook