Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Polityka Tuska wymierzona w polskość

20.04.2012

Sądząc po zachowaniu Tuska, okoliczności podjęcia decyzji o oddaniu Rosji śledztwa muszą być porażające – mówi portalowi Stefczyk.info Andrzej Melak, który w katastrofie smoleńskiej stracił brata.

Stefczyk.info: „Gazeta Polska Codziennie” opisuje, że Donald Tusk bojkotuje wyrok sądu administracyjnego i nie chce ujawnić, na jakiej podstawie podjął decyzję o oddaniu Rosjanom śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Jak Pan to ocenia?

Andrzej Melak: Upór i determinacja Donalda Tuska w tej konkretnej sprawie są godne ubolewania. Gdyby wykazał podobną determinację w prowadzeniu polskiego śledztwa, bronieniu polskiej racji stanu oraz spraw polskich to byłby mężem opatrznościowym. A tak jest malusieńkim kundelkiem, który wykonuje posłusznie to, co mu ktoś każe, a jednocześnie broni swojego stołka.

Dlaczego podjął taką decyzję?

Po ujawnieniu tych informacji wyszłaby cała małość premiera i jego zaprzaństwo. Sądząc po zachowaniu Tuska, okoliczności podjęcia decyzji o oddaniu śledztwa muszą być porażające. Prawdopodobnie ta wiedza ukazałaby negatywny dla premiera obraz tego, co Tusk robił i jak się zachowywał w chwilach dla Polski najbardziej przełomowych i ważnych.

Czemu to ukrywa?

Opinia publiczna ma nie poznać kulisów oddania Rosji śledztwa i konsekwencji tej decyzji. To jest polityka wymierzona w polskość.

Pana zdaniem są szansę na zmuszenie Tuska, by ujawnił te informacje?

Nie wolno rezygnować z nacisków w tej sprawie. Zawsze jest nadzieja, że uda się coś wywalczyć. W tym morzu kłamstw zdarzają się przebłyski i promyki jakiegoś światełka, które budzi nadzieje. Trzeba więc liczyć, że uda się skutecznie wywrzeć presję na premiera.

Rozmawiał saż
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook