Jedynie prawda jest ciekawa


Melak o procesie Arabskiego: "Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa"

12.08.2016

„Kłamstwa, kłamstwa i kłamstwa. Tutaj nie ma co komentować. Widocznie (Tomasz Arabski - red.) nie ma cywilnej odwagi, by stanąć w prawdzie. To jest coś niebywałego” - mówił dla „Super Expressu” Andrzej Melak komentując proces szefa Kancelarii Premiera Donalda Tuska.

W czwartek Tomasz Arabski po raz pierwszy stawił się w sądzie na procesie dotyczącym organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Arabski twierdzi, że jest niewinny. 

„To jest postawa godna napiętnowania. To on był odpowiedzialny za przygotowanie lotu. On dysponował statkami powietrznymi, które były w dyspozycji 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. To Tomasz Arabski uzgadniał szczegóły wizyty z Rosjanami, która miała mieć miejsce 10 kwietnia w Smoleńsku. Robił to bez udziału przedstawiciela prezydenta Kaczyńskiego Mariusza Handzlika. Nie mogę się spodziewać po Arabskim prawdy, jeżeli kłamał wobec rodzin i mnie osobiście” - podkreślił Melak.

W rozmowie z „SE” Melak wyliczył kłamstwa Arabskiego.

„Twierdził, że były dokonane sekcje zwłok z udziałem polskich lekarzy i prokuratorów. Oznajmił, że nie można otwierać trumien w Polsce. To wszystko było stekiem kłamstw, które nie wytrzymały próby czasu. On wiedział przecież o pomylonych ciałach w trumnach. Ten fakt nie był przedstawiony polskiej opinii publicznej. Nawet Rosjanie po jakimś czasie zaczęli o tym mówić” - powiedział.

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook