Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Naszych bliskich pochowano jak zwierzęta

14.11.2016

Brat śp. Stefana Melaka wspomina jak traktowana ciała ofiar smoleńska.

Andrzej Melak był gościem „Sygnałów Dnia” na antenie Polskiego Radia. Brat Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, odpowiadał na pytania dotyczące zbliżających się ekshumacji ofiar katastrofy.

Melak mówił o tym w jaki sposób traktowano ciała ofiar w Moskwie.

„Tam dochodziło do takich rzeczy, że trudno było wprost to znieść, na przykład jeden z adiutantów spytał się panią Kopacz, pana Arabskiego, dlaczego okazano ciało generała w nieprzygotowanym takim absolutnie stanie, mówi było zakrwawione krwią, nosiło ślady obecności ziemi. I wtedy ten, który okazywał Rosjanin wyjął butelkę z wodą, wziął szmatę i przy córce i przy tymże adiutancie zaczął to ciało myć. To jest barbarzyństwo po prostu” - powiedział.

Wspomniał również o swojej rozmowie z Małgorzatą Wassermann, która wskazywała na poważne błędy i uchybienia strony rosyjskiej.

„Ona mówiła, że te błędy były nawet 95–96%. W tej sekcji, w której przeprowadzono na świętej pamięci panu Zbigniewie Wassermannie, Rosjanie z wielką precyzją i dokładnością opisywali te organy, które w czasie przed zdarzeniem, przed katastrofą smoleńską były usunięte operacyjnie z ciała pana ministra do spraw służb. I to było to, co pozwalało mieć absolutne wątpliwości” - mówił Melak.

Zwrócił uwagę na niepewność, która towarzyszy rodzinom smoleńskim. Bliscy ofiar nie mogą mieć pewności nad czyim grobem się modlą.

„Przecież my nie jesteśmy pewni, czy my stoimy, modlimy się nad grobami z ciałami naszych bliskich. To też jest wielka trauma, która mnie męczy co dnia przez te prawie 7 lat. I chciałbym mieć pewność, że Stefan jest tam, gdzie my chodzimy, gdzie go złożyliśmy” - powiedział.

Zachowanie strony rosyjskiej Melak nazywa barbarzyństwem.

„Barbarzyństwem było to, że nie dokonano tego zgodnie z procedurami śledczymi już w kwietniu 2010 roku, gdy pochowano naszych bliskich jak zwierzęta, bez ubrań, w workach, mimo że gdy byłem w Moskwie, to pokazywano nam ubrania, buty. Ja przekazałem bratu bieliznę, bo robiłem sobie wyrzuty, że nie wziąłem garnituru, że o tym zapomniałem. A później okazało się, że oni byli chowani w czarnych foliowych workach, nagusieńcy. I to było barbarzyństwo” - stwierdził.

„Wszyscy na to czekamy już prawie 7 lat, że przyczyna śmierci naszych bliskich i miejsce ich spoczynku nareszcie będzie wskazane bez żadnych ale, że będziemy mieć spokój sumienia” - dodał Andrzej Melak.

Mly/polskieradio.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook