Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Nowe materiały nas wzburzyły

15.09.2016

"Byłem w Moskwie, identyfikowałem brata. Powiem jedno, na ciele brata były ślady z sekcji. Szycia, cięcia i inne oznaki – to było widoczne. Gdyby polska prokuratura stanęła wtedy na wysokości zadania i pracowała zgodnie z procedurami przyjętymi na świecie, to wszystkie sekcje po powrocie ciał z Moskwy powinny być przeprowadzone w Polsce. To był jedyny materiał dowodowy" – mówił Andrzej Melak, poseł PiS, brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka.

"Nas, około 300 osób, wprowadzono w błąd i okłamano ustami pani Ewy Kopacz i Tomasza Arabskiego, którzy podawali nam informację, że polscy prokuratorzy uczestniczyli w sekcji ofiar katastrofy w Moskwie" – dodał. 

Rozmówca mówił także o nowych ustaleniach podkomisji smoleńskiej, które zaprezentowano wcześniej rodzinom ofiar katastrofy. 

"Zaprezentowano nowe materiały, które wzburzyły. Podkomisja obecnie wertuje materiały dostępne z komisji Millera, po kilku miesiącach pracy udało się odnaleźć niepublikowane materiały, obrazujące stan pracy komisji Millera" – powiedział poseł PiS. 

Prezes Komitetu Katyńskiego zdradził, że materiały dowodzą m.in. awarii systemu hydrauliki na 30 sekund przez rozbiciem samolotu. Rodzinom smoleńskim przekazano również, że niemożliwie jest, by w wyniku zderzenia samolotu z ziemią, jego elementy znalazły się 500 metrów przed brzozą i osiadły na okolicznych drzewach. 


ak/tvp.info

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook