Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Media rządowe robią szum, aby odrócić uwagę od meritum

06.04.2013

Mainstreamowe i życzliwe rządowi Donalda Tuska media dostały "gorączki smoleńskiej". I na pewno nie chodzi o informowanie, ale o walkę ze wszystkim, co mogłoby zepsuć nastrój błogostanu związanego ze sprawnym śledztwem i współpracą polsko-rosyjską w wyjaśnianiu tragedii, co "sekta smoleńska" chce podważyć. O uaktywnieniu się z okazji trzeciej rocznicy tragedii takich mediów jak "Gazeta Wyborcza" rozmawiamy z Andrzejem Melakiem, bratem Stefana, który zginął 10/04.

STEFCZYK.INFO: Gdy obserwuje pan to wzmożenie informacyjne mediów takich jak „Gazeta Wyborcza” na temat katastrofy smoleńskiej w kontekście trzeciej rocznicy tragedii, to co pan sobie myśli?

Andrzej Melak: Grupa osób, która pamięta i myśli o Smoleńsku jest coraz większa. Myśli o tragedii z należytą powagą i uczestniczy w rocznicach, oraz miesięcznicach, a przy okazji obserwuje zachowanie tych, którzy robią wszystko, aby na każde nowe doświadczenie, na każdy zafałszowany dowód znaleźć „naukowe” potwierdzenie To oni w okolicach rocznicowych robią szum, aby w różny sposób – czy to przez agresję, czy to przez udawane współczucie odwrócić uwagę od meritum. To jest wynik wielkiej strategii.

Strona rządowa organizuje poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik smoleński, który ma powstać w Rosji. To taki rytuał już, bo pomnik miał byś zbudowany w tę rocznicę.

Gdyby nie ofiarność rodzin tych, którzy zginęli, to w Smoleńsku nie byłoby nic. Jak pamiętamy tam przez pół roku była tablica informująca o tragedii. Władze rosyjskie w pierwszą rocznicę ją zabrały stamtąd i na to miejsce umieściły informację nic nie mówiącą o celu delegacji prezydenta.

Działania takie, jak to zdemontowanie tablicy w 2011 r. przez Rosjan, jest jednak działaniem chybionym. Takich tablic na świecie i w Polsce jest już około czterech tysięcy. I wciąż powstają nowe.

Ugruntowuje się pogląd, że działania polskich władz i mediów z nimi współpracujących, nie są szczere. Wprost przeciwnie – są fałszywe i cyniczne.

Najlepszym przykładem jak działa państwo polskie przy obecnych rządach Platformy Obywatelskiej jest ostatnia kompromitacja związana z podpisaniem memorandum w sprawie budowy gazociągu Jamał 2, jak sobie tego życzy Kreml.

Wreszcie mogliśmy zobaczyć w telewizji prawdziwą twarz człowieka, który stanął przed problemem i nie miał kartki z napisanym przemówieniem. To jest mocarz intelektu! (śmiech) Pięknie mówi wtedy, gdy jest przygotowany. Nie lubię Leszka Millera, ale podobało mi się jak pięknie opisał Tuska – że zachowuje się jak zdradzony mąż, który o zdradzie dowiaduje się ostatni. Cała armia urzędników, służby specjalne, które mają służyć państwu polskiemu warte są mniej niż zeszłoroczny śnieg.

Grzegorz Schetyna powiedział dzisiaj, że pomnik ofiar katastrofy mógłby powstać w Warszawie ewentualnie wtedy, gdy zakończone zostanie śledztwo. Jak pan odbiera tę wypowiedź?

Łapią się wszelkich możliwych linek ratunkowych. No bo z drugiej strony, co mają mówić? Tak się czasami zastanawiam; co oni mają powiedzieć? Że państwo zdradziło tych, którzy zginęli w Smoleńsku? Że zdradziło ich o świcie, jak czytamy w poezji Zbigniewa Herberta? Ta wypowiedź Schetyny jest bardziej wymowna niż tysiące artykułów.

Tusk wydał polecenie, aby instytucjonalnie zwalczać „kłamstwa smoleńskie”. Co pan o niej sądzi?

A co tu można sądzić? Teraz łże-elity na łamach posłusznej prasy będę „naukowo” robić wodę z mózgu tym, którzy już zaczęli się odwracać od teorii MAK i od tego, że brzoza była przyczyną katastrofy. Będą przekonywać, że Rosjanie doskonale wykonali sekcje zwłok, że wrak jest dziś w takim stanie, w jakim go pierwotnie złożono. To będzie karmienie ludzi bredniami. Tylko tak to można ocenić.

ROZMAWIAŁ Sławomir Sieradzki

[FOT. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook