Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Media rządowe robią szum, aby odrócić uwagę od meritum

06.04.2013

Mainstreamowe i życzliwe rządowi Donalda Tuska media dostały "gorączki smoleńskiej". I na pewno nie chodzi o informowanie, ale o walkę ze wszystkim, co mogłoby zepsuć nastrój błogostanu związanego ze sprawnym śledztwem i współpracą polsko-rosyjską w wyjaśnianiu tragedii, co "sekta smoleńska" chce podważyć. O uaktywnieniu się z okazji trzeciej rocznicy tragedii takich mediów jak "Gazeta Wyborcza" rozmawiamy z Andrzejem Melakiem, bratem Stefana, który zginął 10/04.

STEFCZYK.INFO: Gdy obserwuje pan to wzmożenie informacyjne mediów takich jak „Gazeta Wyborcza” na temat katastrofy smoleńskiej w kontekście trzeciej rocznicy tragedii, to co pan sobie myśli?

Andrzej Melak: Grupa osób, która pamięta i myśli o Smoleńsku jest coraz większa. Myśli o tragedii z należytą powagą i uczestniczy w rocznicach, oraz miesięcznicach, a przy okazji obserwuje zachowanie tych, którzy robią wszystko, aby na każde nowe doświadczenie, na każdy zafałszowany dowód znaleźć „naukowe” potwierdzenie To oni w okolicach rocznicowych robią szum, aby w różny sposób – czy to przez agresję, czy to przez udawane współczucie odwrócić uwagę od meritum. To jest wynik wielkiej strategii.

Strona rządowa organizuje poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik smoleński, który ma powstać w Rosji. To taki rytuał już, bo pomnik miał byś zbudowany w tę rocznicę.

Gdyby nie ofiarność rodzin tych, którzy zginęli, to w Smoleńsku nie byłoby nic. Jak pamiętamy tam przez pół roku była tablica informująca o tragedii. Władze rosyjskie w pierwszą rocznicę ją zabrały stamtąd i na to miejsce umieściły informację nic nie mówiącą o celu delegacji prezydenta.

Działania takie, jak to zdemontowanie tablicy w 2011 r. przez Rosjan, jest jednak działaniem chybionym. Takich tablic na świecie i w Polsce jest już około czterech tysięcy. I wciąż powstają nowe.

Ugruntowuje się pogląd, że działania polskich władz i mediów z nimi współpracujących, nie są szczere. Wprost przeciwnie – są fałszywe i cyniczne.

Najlepszym przykładem jak działa państwo polskie przy obecnych rządach Platformy Obywatelskiej jest ostatnia kompromitacja związana z podpisaniem memorandum w sprawie budowy gazociągu Jamał 2, jak sobie tego życzy Kreml.

Wreszcie mogliśmy zobaczyć w telewizji prawdziwą twarz człowieka, który stanął przed problemem i nie miał kartki z napisanym przemówieniem. To jest mocarz intelektu! (śmiech) Pięknie mówi wtedy, gdy jest przygotowany. Nie lubię Leszka Millera, ale podobało mi się jak pięknie opisał Tuska – że zachowuje się jak zdradzony mąż, który o zdradzie dowiaduje się ostatni. Cała armia urzędników, służby specjalne, które mają służyć państwu polskiemu warte są mniej niż zeszłoroczny śnieg.

Grzegorz Schetyna powiedział dzisiaj, że pomnik ofiar katastrofy mógłby powstać w Warszawie ewentualnie wtedy, gdy zakończone zostanie śledztwo. Jak pan odbiera tę wypowiedź?

Łapią się wszelkich możliwych linek ratunkowych. No bo z drugiej strony, co mają mówić? Tak się czasami zastanawiam; co oni mają powiedzieć? Że państwo zdradziło tych, którzy zginęli w Smoleńsku? Że zdradziło ich o świcie, jak czytamy w poezji Zbigniewa Herberta? Ta wypowiedź Schetyny jest bardziej wymowna niż tysiące artykułów.

Tusk wydał polecenie, aby instytucjonalnie zwalczać „kłamstwa smoleńskie”. Co pan o niej sądzi?

A co tu można sądzić? Teraz łże-elity na łamach posłusznej prasy będę „naukowo” robić wodę z mózgu tym, którzy już zaczęli się odwracać od teorii MAK i od tego, że brzoza była przyczyną katastrofy. Będą przekonywać, że Rosjanie doskonale wykonali sekcje zwłok, że wrak jest dziś w takim stanie, w jakim go pierwotnie złożono. To będzie karmienie ludzi bredniami. Tylko tak to można ocenić.

ROZMAWIAŁ Sławomir Sieradzki

[FOT. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook