Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Kopacz się nie wywinie

28.10.2014

Rozmowa z Andrzejem Melakiem, który w Smoleńsku stracił brata.

Stefczyk.info: Ewa Kopacz goszcząc w Pasłęku mówiła, że chce zakończyć sprawę Smoleńska. Tłumaczyła, że Rosjanie przywożący z miejsca tragedii worki ze szczątkami ludzkimi zapewniali, że przekopują ziemię. I dlatego wskazywała, że mówiła o przekopaniu miejsca tragedii. To wyjaśnienie zamyka sprawę?

Andrzej Melak: Ależ skąd. To dopiero powinno otworzyć całe śledztwo dotyczące jej postępowania w Rosji. Ona była przedstawicielem polskiego rządu. Zapewnienia Rosjan nie mogły uśpić jej czujności. Ona miała dojść prawdy, zapewnić realizację interesów Polski i rodzin. Ona jednak wprowadziła w błąd rodziny, które były na miejscu. Kopacz mówiła, że polscy lekarze z Rosjanami „ramię w ramię” stali i prowadzili sekcje zwłok. Ona wobec świata, a potem w Sejmie zapewniała, że Rosjanie przekopali miejsce katastrofy „na metr w głąb”. To wierutne kłamstwo, które zmyliło rodziny.

Co by się zmieniło, gdyby Ewa Kopacz nie skłamała?

Na pewno nie zgodzilibyśmy się na pochowanie naszych bliskich, gdybyśmy mieli świadomość, że nie było sekcji zwłok z udziałem polskich prokuratorów i polskich lekarzy. Wierzyliśmy, że przedstawiciel polskiego rządu broni interesów polskich. Niestety to była świadoma gra. Mieliśmy świadome wprowadzenie w błąd opinii na świecie oraz rodzin ofiar.

Z tego właśnie tłumaczyła się Ewa Kopacz.

Ale tutaj żadne jej tłumaczenia nie mają najmniejszego sensu. Ona kłamała, przez cztery lata. Teraz przyznała, że tak jej powiedzieli Rosjanie. Gdybyśmy wierzyli w to, co mówią Rosjanie, to byśmy byli naiwni, byśmy byli głupcami. A tacy nie zasługują na żadną tekę w rządzie, na funkcję premiera. Ewa Kopacz tymczasem za swoje kłamstwa dostała nagrodę w postaci stanowiska marszałka Sejmu, a teraz premiera.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook