Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Kopacz się nie wywinie

28.10.2014

Rozmowa z Andrzejem Melakiem, który w Smoleńsku stracił brata.

Stefczyk.info: Ewa Kopacz goszcząc w Pasłęku mówiła, że chce zakończyć sprawę Smoleńska. Tłumaczyła, że Rosjanie przywożący z miejsca tragedii worki ze szczątkami ludzkimi zapewniali, że przekopują ziemię. I dlatego wskazywała, że mówiła o przekopaniu miejsca tragedii. To wyjaśnienie zamyka sprawę?

Andrzej Melak: Ależ skąd. To dopiero powinno otworzyć całe śledztwo dotyczące jej postępowania w Rosji. Ona była przedstawicielem polskiego rządu. Zapewnienia Rosjan nie mogły uśpić jej czujności. Ona miała dojść prawdy, zapewnić realizację interesów Polski i rodzin. Ona jednak wprowadziła w błąd rodziny, które były na miejscu. Kopacz mówiła, że polscy lekarze z Rosjanami „ramię w ramię” stali i prowadzili sekcje zwłok. Ona wobec świata, a potem w Sejmie zapewniała, że Rosjanie przekopali miejsce katastrofy „na metr w głąb”. To wierutne kłamstwo, które zmyliło rodziny.

Co by się zmieniło, gdyby Ewa Kopacz nie skłamała?

Na pewno nie zgodzilibyśmy się na pochowanie naszych bliskich, gdybyśmy mieli świadomość, że nie było sekcji zwłok z udziałem polskich prokuratorów i polskich lekarzy. Wierzyliśmy, że przedstawiciel polskiego rządu broni interesów polskich. Niestety to była świadoma gra. Mieliśmy świadome wprowadzenie w błąd opinii na świecie oraz rodzin ofiar.

Z tego właśnie tłumaczyła się Ewa Kopacz.

Ale tutaj żadne jej tłumaczenia nie mają najmniejszego sensu. Ona kłamała, przez cztery lata. Teraz przyznała, że tak jej powiedzieli Rosjanie. Gdybyśmy wierzyli w to, co mówią Rosjanie, to byśmy byli naiwni, byśmy byli głupcami. A tacy nie zasługują na żadną tekę w rządzie, na funkcję premiera. Ewa Kopacz tymczasem za swoje kłamstwa dostała nagrodę w postaci stanowiska marszałka Sejmu, a teraz premiera.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook