Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Kłamstwo na użytek Tuska

16.11.2012

O ostatnim oświadczeniu prokuratury wojskowej oraz śledztwie ws. nieprawidłowości prokuratorskich portal Stefczyk.info rozmawia z Andrzejem Melakiem.

Stefczyk.info: Prokuratura wojskowa informuje, że przeprowadziła badania drugiego tupolewa 154M, który jest w Polsce. Do badań użyto takiego samego sprzętu, jak ostatnio w Smoleńsku. Śledczy podają, że również w tym przypadku, na pokładzie doszło do wykrycia materiałów wysokoenergetycznych. NPW zaznacza, że mogą to być ślady materiałów wybuchowych. Jak Pan komentuje to oświadczenie?

Andrzej Melak: Szykuje się nowa inscenizacja i nowe kłamstwo w sprawie Smoleńska. Potwierdza się teza o nowym kłamstwie, na wzór katyńskiego. To kłamstwo ma utwierdzić bzdury, ma pokazać Narodowi, że wszystko było w porządku. W porządku było zabezpieczenie podróży przez BOR, w porządku było zabezpieczenie wizyty przez MSZ, w porządku była procedura związana z zabezpieczeniem samego samolotu. To kłamstwo na użytek rządu pana Donalda Tuska.

Te badania są kłamstwem?

Po pierwsze, jeśli polscy pirotechnicy używaliby takich detektorów przed wylotem do Smoleńska to nie powinni dopuścić do lotu z prezydentem na pokładzie. Po drugie ciekawy jestem, co o tych detektorach powiedziałyby np. służby zabezpieczające lotnisko w Tel Awiwie. Tam używają takiego samego sprzętu. Jeśli wziąć na poważnie oświadczenie prokuratury, oznacza ono, że policyjni eksperci, którzy polecieli do Smoleńska, to banda idiotów. Nie wiadomo, po co oni polecieli, nie umieli sie posługiwać sprzętem. Taki wniosek wynika z działań NPW. Jeśli na pokładzie tupolewa, który obecnie jest w Mińsku Mazowieckim wykryto te same materiały, jak na wraku w Smoleńsku, to trzeba uważać. Ten samolot może wybuchnąć.

Dlaczego prokuratura tak łatwo dała sie wykorzystać do tej kampanii manipulacji?

Nie wiem, dlaczego. Jednak cała sprawa jest szyta grubymi nićmi.

Śledczy odpowiedzą za swoje błędy? Czego Pan się spodziewa po śledztwie ws. zaniedbań prokuratorskich?

Spodziewam się, że będzie jak z innymi śledztwami. Okaże się, że były błędy, były zaniedbania, ale nie ma podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów. Będzie tak jak z innymi sprawami. Prokuratorzy zostaną ocenieni tak jak gen. Janicki, Tomasz Arabski, Radosław Sikorski. Oni nie zawinili, prokuratorzy też nie. Tak to widzę. Znów nikt nie będzie winny. Prokuratorzy również są pod ochroną.

Rozmawiał TK
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 8. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook