Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Kłamstwo na użytek Tuska

16.11.2012

O ostatnim oświadczeniu prokuratury wojskowej oraz śledztwie ws. nieprawidłowości prokuratorskich portal Stefczyk.info rozmawia z Andrzejem Melakiem.

Stefczyk.info: Prokuratura wojskowa informuje, że przeprowadziła badania drugiego tupolewa 154M, który jest w Polsce. Do badań użyto takiego samego sprzętu, jak ostatnio w Smoleńsku. Śledczy podają, że również w tym przypadku, na pokładzie doszło do wykrycia materiałów wysokoenergetycznych. NPW zaznacza, że mogą to być ślady materiałów wybuchowych. Jak Pan komentuje to oświadczenie?

Andrzej Melak: Szykuje się nowa inscenizacja i nowe kłamstwo w sprawie Smoleńska. Potwierdza się teza o nowym kłamstwie, na wzór katyńskiego. To kłamstwo ma utwierdzić bzdury, ma pokazać Narodowi, że wszystko było w porządku. W porządku było zabezpieczenie podróży przez BOR, w porządku było zabezpieczenie wizyty przez MSZ, w porządku była procedura związana z zabezpieczeniem samego samolotu. To kłamstwo na użytek rządu pana Donalda Tuska.

Te badania są kłamstwem?

Po pierwsze, jeśli polscy pirotechnicy używaliby takich detektorów przed wylotem do Smoleńska to nie powinni dopuścić do lotu z prezydentem na pokładzie. Po drugie ciekawy jestem, co o tych detektorach powiedziałyby np. służby zabezpieczające lotnisko w Tel Awiwie. Tam używają takiego samego sprzętu. Jeśli wziąć na poważnie oświadczenie prokuratury, oznacza ono, że policyjni eksperci, którzy polecieli do Smoleńska, to banda idiotów. Nie wiadomo, po co oni polecieli, nie umieli sie posługiwać sprzętem. Taki wniosek wynika z działań NPW. Jeśli na pokładzie tupolewa, który obecnie jest w Mińsku Mazowieckim wykryto te same materiały, jak na wraku w Smoleńsku, to trzeba uważać. Ten samolot może wybuchnąć.

Dlaczego prokuratura tak łatwo dała sie wykorzystać do tej kampanii manipulacji?

Nie wiem, dlaczego. Jednak cała sprawa jest szyta grubymi nićmi.

Śledczy odpowiedzą za swoje błędy? Czego Pan się spodziewa po śledztwie ws. zaniedbań prokuratorskich?

Spodziewam się, że będzie jak z innymi śledztwami. Okaże się, że były błędy, były zaniedbania, ale nie ma podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów. Będzie tak jak z innymi sprawami. Prokuratorzy zostaną ocenieni tak jak gen. Janicki, Tomasz Arabski, Radosław Sikorski. Oni nie zawinili, prokuratorzy też nie. Tak to widzę. Znów nikt nie będzie winny. Prokuratorzy również są pod ochroną.

Rozmawiał TK
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook