Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Jesteśmy spokojni o prace ws. katastrofy smoleńskiej

31.03.2017

- Nie wszystko można zrobić tak, jakby rodziny ofiar się spodziewały, ale jesteśmy spokojni o metody pracy nowego zespołu prokuratorów - powiedział poseł PiS Andrzej Melak.

- Nie wszystko można zrobić tak, jakby rodziny ofiar się spodziewały, ale jesteśmy spokojni o metody pracy nowego zespołu prokuratorów - powiedział w piątek poseł PiS Andrzej Melak pytany o prace nowego rządu ws. katastrofy smoleńskiej.

"Jestem zadowolony z tego, co jest czynione, nie mam zarzutów" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Andrzej Melak, brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej Artura Melaka, oceniając wyniki prac nowych prokuratorów powołanych do śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. "Nie wszystko można zrobić tak, jakby rodziny ofiar się spodziewały, ale jesteśmy spokojni co do metod pracy nowego zespołu prokuratorów. Jesteśmy na bieżąco informowani o postępach i zamiarach prokuratorów" - stwierdził.

Pytany o ewentualne rozczarowanie związane z przeciąganiem w czasie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, Melak ocenił: "Pośpiech w tej chwili nie jest największym przesłaniem tej komisji. To ma być wyjaśnione dogłębnie, bardzo dokładnie i raz na zawsze mają być odrzucone wszelkie wątpliwości o bezstronności i fachowości tych prac, które są prowadzone. Tu nie ma pośpiechu."

Poseł PiS podkreślił, że były premier Donald Tusk po katastrofie smoleńskiej zrezygnował z wykorzystania porozumienia Polski z Rosjanami, zawartego w 1993 r., które dotyczyło wypadków maszyn lotniczych, wojskowych i państwowych. "To było dobrowolne oddanie śledztwa w ręce Rosji, która była producentem samolotu, na której lotnisku się to wydarzyło, której kontrolerzy powietrzni sprowadzali ten samolot na lotnisko i wszystko w ręce śledczych Rosji. Abdykowało polskie państwo absolutnie" - powiedział Melak.

Zapytany, czy popiera złożony do prokuratury wniosek ws. podejrzenia popełnienia przez b. premiera przestępstwa zdrady dyplomatycznej, odparł: "Ja pisałem do prokuratury dwa razy w poprzednim okresie 2013-2014 z prośbą o wszczęcie dochodzenia, dlaczego Donald Tusk, premier rządu polskiego, oddał całe śledztwo w ręce Rosjan, na jakiej podstawie. Otrzymałem odpowiedź, że ten lot był lotem wojskowym, militarnym, a samolot był wojskowy".

W zeszły poniedziałek do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON, dotyczące podejrzenia popełnienia przez b. premiera zdrady dyplomatycznej (art. 129 Kodeksu karnego) w związku z wyjaśnianiem okoliczności katastrofy smoleńskiej. Według Antoniego Macierewicza, Tusk miał dopuścić się zaniechań dotyczących m.in. zwrotu Polsce wraku prezydenckiego Tu-154M oraz gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy. "Takie zawiadomienie zostało złożone. Jest zarzut, który formułujemy, o działanie na szkodę RP w związku z pominięciem porozumienia, które zostało zawarte w 1993 roku między Polską a Rosją, na podstawie którego można było wyjaśnić wszelkie okoliczności katastrofy smoleńskiej" - powiedział w ubiegły wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek, na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów.

Andrzej Melak stwierdził, że postępowanie rządu polskiego było dla niego "niejasne, pełne sprzeczności i nie prowadziło do tego, co powinno być polską racją stanu". "My powinniśmy mieć dostęp do wraku, do czarnych skrzynek, a także brać udział i przeprowadzić sekcję zwłok polskich obywateli" - podkreślił poseł PiS.

Zapytany o słowa senatora PO Mieczysława Augustyna, który mówił, że PO i ówczesny rząd zostali przez Rosję oszukani, ponieważ nie mieli pełnego obrazu tego, w jaki sposób działali Rosjanie, Melak powiedział: "Oszukać to możemy się w przedszkolu, ale rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie był osamotniony, posiadał siły, argumenty i służby, które powinny ostrzec pana Tuska, który jest historykiem, że Rosjanom wierzyć nie wolno".

[fot. Fratria]

ems/PAP

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook