Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Destrukcja państwa trwa

14.01.2013

Rozmowa z Andrzejem Melakiem. O przyszłości Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Premiera.

Stefczyk.info: Tygodnik "Wprost" informuje, że Tomasz Arabski, szef KPRM, ma odejść z Kancelarii i zostać ambasadorem Polski w Hiszpanii. Jak Pan to ocenia?

Andrzej Melak: Ta wiadomość bulwersuje i szokuje. Wszyscy zaangażowani w przygotowanie wizyty prezydenta w Katyniu w 2010 roku ponoszą odpowiedzialność karną, służbową i każdą inną. Jednak dzięki premierowi Donaldowi Tuskowi mają miękkie lądowanie w różnych miejscach świata, na różnych eksponowanych stanowiskach. Cała instytucja kłamstwa, obłudy i zakłamania - tzw. paczka - dba o to, by nikt się nie wyłamał, by wszyscy byli zabezpieczeni materialnie oraz, by uniknęli odpowiedzialności. Tak działają grupy zorganizowane.

Arabski ma zdolność pełnienia jakichkolwiek funkcji?

Tu nie liczą się względy merytoryczne. Zdolności się nie liczą. Liczy się jedynie służalczość, serwilizm i gotowość wykonania każdego polecenia służbowego, bez zadawania podstawowych pytań: dlaczego? Nie liczy się nic. Jedynie wierność piesków w swego pana.

Najważniejszym reprezentantem Polski w Hiszpanii będzie osoba, którą obarcza wiele kwestii ws. katastrofy smoleńskiej. O czym to świadczy?

To oznacza, że destrukcja państwa trwa. Wszystko, co do tej pory zrobił rząd Platformy Obywatelskiej prowadzi do niszczenia pozycji Polski, do niszczenia nas materialnie. PO prowadzi do destrukcji państwa, które kiedyś wykazywało instynkt samozachowawczy. Obecnie, pod rządami Tuska, to zostaje zarzucone. Mamy do czynienia z przesuwaniem Polski do rangi państw bananowych i półkolonii.

Arabski w Moskwie po 10 kwietnia poniósł porażkę. Czego mogą się więc spodziewać Polacy w Hiszpanii?

Nie wiem, czy Tomasz Arabski poniósł porażkę. On wykonywał polecenia swojego zwierzchnika. W naszych oczach to jest porażka, ale w oczach Tuska to może być zwycięstwo, oznaka lojalności. To jest zła wiadomość dla Polski. Tę ekipę trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy, żeby nie miała wpływu na Polskę i politykę. Sądzę, że Polacy w Hiszpanii obserwują to, co dzieje się w kraju. Ich działania powinny być radykalne. Powinni dać wyraz swojej opinii.

Rozmawiał TK
[Fot. Kprm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook