Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: Był czas na wielką manipulację

07.04.2015

„Strategia prowadzących śledztwo jest jedna: zrobić wszystko, aby wybory wygrał Komorowski”.

Andrzej Melak krytycznie ocenia działalność prokuratury wojskowej, zaś o ujawnionych właśnie przez RMF FM stenogramach z kokpitu Tupolewa wypowiada się ostrożnie. Melak w rozmowie z Onetem.pl żartuje, że trudno, aby go zapraszano na spotkanie dot. nowych stenogramów, bo - jego zdaniem - nowe ustalenia prawdopodobnie były czynione w Moskwie. „Trudno, aby mnie zapraszano akurat tam” - dodaje.

Brat śp. Stefana Melaka, który zginął w Smoleńsku, wskazuje, że nie jest zaskoczony nowymi zapisami. „Bo strategia prowadzących i nadzorujących to śledztwo jest jedna: zrobić wszystko, aby wybory wygrał Bronisław Komorowski. Chcą na nowo rozdmuchać sprawę Smoleńska, ale w taki sposób, by odwrócić uwagę od spraw bieżących” - mówi Andrzej Melak.

„Te stenogramy nie wnoszą absolutnie nic. A ponadto nie uważam, aby były one ani nowe, ani prawdziwe. Ktoś, kto nie ma nic do ukrycia, oddaje wszystkie dowody. Niestety Rosja i nasz rząd tak nie postąpiły. Przypuszczam, że fragmenty ciała wciąż znajdują się na smoleńskim polu i w szczątkach samolotu” - mówi Melak.

Odnosząc się do pięciu lat śledztwa Melak wskazuje, że to był "czas na wielką manipulację", a czarne skrzynki pewnie nigdy do Polski nie wrócą. Melak wskazuje, że życzyłby sobie, by polscy śledczy działali tak, jak służby z Niemiec i Francji po katastrofie samolotu Germanwings w Alpach.

ez
[Fot. M. Czutko]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook