Jedynie prawda jest ciekawa


Melak: 13 grudnia i 10 kwietnia łączą się nierozerwalnie

13.12.2012

O rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz związkach zbrodniczej decyzji gen. Wojciecha Jaruzelskiego ze sprawą tragedii smoleńskiej portal Stefczyk.info rozmawia z Andrzejem Melakiem.

Stefczyk.info: W czasie przemówień pod domem gen. Jaruzelskiego mówił Pan m.in. o katastrofie smoleńskiej. Dlaczego Pan łączy rocznicę stanu wojennego i sprawę Smoleńska?

Andrzej Melak: Te sprawy wpisują się w ciąg zdarzeń, które łączą się i służą zniewoleniu Polski, zabiciu elit intelektualnych oraz przywódczych. 13 grudnia, jak i 10 kwietnia 2010 roku, łączą się nierozerwalnie. One się przenikają i nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Gdyby nie stan wojenny Polska byłaby dużo dalej w rozwoju gospodarczym, ekonomicznym, intelektualnym i edukacyjnym. Pod każdym względem doszło do cofnięcia Polski o wiele, wiele lat. Potem zaczęliśmy się odbudowywać, gdy do władzy doszedł prezydent z prawdziwego zdarzenia, dla którego prawda historyczna i patriotyzm liczyły się szczególnie. Dla niego to, co polskie, miało znaczenie pierwszorzędne. On działał również na rzecz wspólnoty narodów, bronił małych krajów przed rosyjską agresją oraz imperializmem. I w szczytowym momencie jego rządów doszło do katastrofy smoleńskiej. Te dwa wydarzenia nie miały szansy bez siebie zaistnieć.

Dlaczego?

Są one logicznym ciągiem tego, co spotyka Polskę i Polaków na przestrzeni ostatnich lat. To dotyczy losów naszego kraju już od 300 lat, a może i więcej. Mamy ciągły patronat krajów obcych, mamy ciągłą walkę z imperializmem, zarówno rosyjskim, jak i zachodnim. W ostatnich latach niemieckim. To wszystko się przeplata. To jest logiczna konsekwencja, wynikająca ze zbrodni stanu wojennego, jak i potem z tragedii smoleńskiej.

Do czego to prowadzi?

Do jednego punktu - osłabienia Polski na arenie międzynarodowej. To służy wypychaniu wszystkiego, co polskie, promowaniu antypolskości, godzenie się na dyktat mocniejszych.

Zbrodni komunistycznych nie udało się osądzić i ukarać. Zapewne nie uda się już w ogóle.

To jest wynik umów okrągłostołowych. Z nich wynikają zaniechania i brak rozliczeń służb, wymiaru sprawiedliwości, dziennikarzy, naukowców itd. To wynik świadomego działania, które miało być jedynie pozornym. Czyści się wierzch, a pod spodem stara skorupa, brud, stare nawyki. Mamy do czynienia jedynie z powierzchownym działaniem maskującym.

Umowa okrągłostołowa została przeciągnięta na sprawę Smoleńska?

Te środowiska się zjednoczyły. Czują wspólny temat i mają wspólne działanie. Ono zabezpiecza im istnienie, bezkarność.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook