Jedynie prawda jest ciekawa

Medioznawcy: Dość oficerów politycznych w TVP!

30.05.2015

Członek Rady Nadzorczej TVP, prof. Tadeusz Kowalski, nie zostawia suchej nitki na sposobie relacjonowania oraz komentowania przez telewizję publiczną wydarzeń politycznych.

Podczas przesłuchań kandydatów startujących w konkursie na prezesa TVP, wygarnął Juliuszowi Braunowi, co myśli o Telewizji Polskiej pod zarządem obecnego jej szefa.

- Słabe dziennikarstwo ścigające się ze wzorami pierwszej w Polsce informacyjnej stacji komercyjnej, której nazwy nie wymienię. Dziennikarze TVP nie potrafią przestrzegać elementarnych zasad bezstronności. To samo w publicystce. Nie potrzebujemy oficerów politycznych. Ostatnie przykłady są kompromitujące - mówił Kowalski.

Profesor nawiązał do skandalu związanego z programem Tomasza Lisa, w którym to - podczas kampanii wyborczej - została zaatakowana Kinga Duda, córka obecnego prezydenta elekta. Kowalski wspomniał też o aferze ze zdjęciem z anteny  programu Jana Pospieszalskiego.

- Dziennikarstwo jest co raz bardziej upolitycznione a dziennikarz zbliża się do oficera politycznego. Programy nie są obiektywne, wiemy czego się spodziewać po panu Lisie i innych dziennikarzach – surowo ocenia TVP również inny medioznawca prof. Wiesław Godzic.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!

JUB/dziennik.pl/"Super Express"

[fot. Stefczyk.info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook