Jedynie prawda jest ciekawa

Media wciąż na wojnie z PiS?

07.08.2015

Marta Kaczyńska pisze w tygodniku „wSieci” o przekazie mediów głównego nurtu.

Wyniki badania opinii publicznej z ostatnich tygodni wskazują na systematyczny wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Niektóre z obliczeń przewidują nawet możliwość osiągnięcia przez partię Jarosława Kaczyńskiego prawie 50-procentowego wyniku.

Niezwykle optymistyczne dane serwowane w sezonie wakacyjnym, w przededniu zaprzysiężenia wywodzącego się z PiS prezydenta, mogą skutkować nadmierną pewnością wygranej zarówno wśród wyborców tego ugrupowania, jak i wśród jego działaczy. W konsekwencji może dochodzić do zaniechania koncentracji na skłanianiu aktorów politycznej sceny do merytorycznej przedwyborczej debaty, mobilizacji struktur lokalnych i zastąpienia ich niemal wyłącznie snuciem polityczno-stanowiskowych wizji po mającym nastąpić sukcesie.

(…)Usilnie preparowane na użytek kampanii sensacje, karykaturyzowane w mediach poglądy największej opozycyjnej partii wymieszane z eksponowanymi w prasie zaczepkami — kłopotliwymi zarówno dla premier Ewy Kopacz, jak i finalnie dla opozycji — tworzą koktajl informacji, który zapewne nie będzie w stanie zdecydowanie przechylić szali poparcia na korzyść PO, ale może uszczknąć PiS kilka procent głosów, uniemożliwiając zdobycie większości zapewniającej stabilny rząd.

CAŁY FELIETON W TYGODNIKU „wSieci”. Kup e-wydanie TUTAJ
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook