Jedynie prawda jest ciekawa


Media wciąż na wojnie z PiS?

07.08.2015

Marta Kaczyńska pisze w tygodniku „wSieci” o przekazie mediów głównego nurtu.

Wyniki badania opinii publicznej z ostatnich tygodni wskazują na systematyczny wzrost poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Niektóre z obliczeń przewidują nawet możliwość osiągnięcia przez partię Jarosława Kaczyńskiego prawie 50-procentowego wyniku.

Niezwykle optymistyczne dane serwowane w sezonie wakacyjnym, w przededniu zaprzysiężenia wywodzącego się z PiS prezydenta, mogą skutkować nadmierną pewnością wygranej zarówno wśród wyborców tego ugrupowania, jak i wśród jego działaczy. W konsekwencji może dochodzić do zaniechania koncentracji na skłanianiu aktorów politycznej sceny do merytorycznej przedwyborczej debaty, mobilizacji struktur lokalnych i zastąpienia ich niemal wyłącznie snuciem polityczno-stanowiskowych wizji po mającym nastąpić sukcesie.

(…)Usilnie preparowane na użytek kampanii sensacje, karykaturyzowane w mediach poglądy największej opozycyjnej partii wymieszane z eksponowanymi w prasie zaczepkami — kłopotliwymi zarówno dla premier Ewy Kopacz, jak i finalnie dla opozycji — tworzą koktajl informacji, który zapewne nie będzie w stanie zdecydowanie przechylić szali poparcia na korzyść PO, ale może uszczknąć PiS kilka procent głosów, uniemożliwiając zdobycie większości zapewniającej stabilny rząd.

CAŁY FELIETON W TYGODNIKU „wSieci”. Kup e-wydanie TUTAJ

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook