Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Media straszą referendum

12.08.2015

Żyjemy w złotym okresie naszej historii – te słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego wzięli sobie do serca pracujący na rzecz systemu dziennikarze, celebryci, publicyści i tzw. eksperci –pisze na łamach „Super Expressu” były kandydat na prezydenta, muzyk Paweł Kukiz.

Według niego z medialnych przekazów wywnioskować można, że pookrągłostołowy twór jest krainą mlekiem i miodem płynącą, której chodniki wyłożone są złotem, a zamiast drewna ludzie palą w piecach dolarami.

„Bezrobocie, emigracja młodych? O takich problemach funkcjonariusze nie raczą wspominać” – skarży się Kukiz. Jego zdaniem obecnie, do przekazu o krainie szczęścia, doszedł kolejny.

„Oto dowiedzieć się możemy, że III RP jest mocarstwem. Potężniejszym od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Australii. Absurd? Oczywiście. Ale taki właśnie wniosek można wysnuć słuchając wynurzeń o tym, jakie to referendum jest niepotrzebne, a jednomandatowe okręgi wyborcze szkodliwe. System pookrągłostołowy, w którym wódz decyduje o tym, kto na którym miejscu listy wyborczej się znajdzie, ma być bardziej demokratyczny od tego, gdzie obywatele wybierają swoich przedstawicieli” - zaznacza.

Oraz dodaje, że „w rzeczywistości, jest dokładnie odwrotnie”. „Jak do znudzenia powtarzam podczas spotkań, ostatnio na Pomorzu: jednomandatowe okręgi wyborcze dają możliwość lepszej kontroli nad politykiem. Nie przypadkowo system taki działa w krajach o najbardziej ugruntowanej demokracji. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji, parlamentarzystą zostaje osoba faktycznie w danym okręgu popularna, a nie królik, wyciągnięty z kapelusza przez Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Piechocińskiego, czy Leszka Millera. Polityk jest kontrolowany przez wyborców” - podkreśla lider Ruchu Kukiza.

Według niego właśnie dlatego politycy i dziennikarze, którzy czerpią z systemu profity, próbują wmówić wam, że wszystko ma zostać tak, jak było do tej pory. „Media od lewa do prawa starają się temat referendum przemilczeć. Poseł PiS, mówi, że zamiast na referendum pójdzie na grzyby, a prorządowi publicyści straszą jakież to czeka nas nieszczęście, gdy JOW-y zostaną wprowadzone” - twierdzi.

„Wg rządowych przekaziorów po zmianie ordynacji wyborczej krowy przestaną dawać mleko, kury przestaną się nieść, a Amerykanie zamiast manny z nieba zrzucą nam z samolotów imperialistyczną stonkę. Tyle pani z telewizji” - dodaje. Zdaniem byłego kandydata na prezydenta tak naprawdę „nieszczęście” polegać będzie na tym, że odbierzemy państwo sitwie, będziemy mogli je oddać obywatelom. Jednocześnie przyznaje, że „krytycy JOW w jednym mają rację”.

„Do naprawy państwa, budowy społeczeństwa obywatelskiego droga długa i wyboista. Sama zmiana ordynacji nie wystarczy. Ale jest konieczna, by o innych zmianach w ogóle rozmawiać. W państwie, w którym demokracja jest pozorna, rządzą nie obywatele, a partyjne sitwy, reformy gospodarcze, przyjazne prawo dla obywateli, czy sprawiedliwe sądy nie zadziałają nigdy. Bez JOW sytuacji tej nie zmienimy. I właśnie dlatego tak ważne jest pójście na referendum. 6 września wyłączamy telewizory, włączamy myślenie i idziemy zagłosować. TAK dla JOW, NIE dla finansowania partii z budżetu, TAK dla fiskusa przyjaznego podatnikowi” – przekonuje.

Ryb

Fot. [Facebook.com/Paweł Kukiz]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook