Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Media straszą referendum

12.08.2015

Żyjemy w złotym okresie naszej historii – te słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego wzięli sobie do serca pracujący na rzecz systemu dziennikarze, celebryci, publicyści i tzw. eksperci –pisze na łamach „Super Expressu” były kandydat na prezydenta, muzyk Paweł Kukiz.

Według niego z medialnych przekazów wywnioskować można, że pookrągłostołowy twór jest krainą mlekiem i miodem płynącą, której chodniki wyłożone są złotem, a zamiast drewna ludzie palą w piecach dolarami.

„Bezrobocie, emigracja młodych? O takich problemach funkcjonariusze nie raczą wspominać” – skarży się Kukiz. Jego zdaniem obecnie, do przekazu o krainie szczęścia, doszedł kolejny.

„Oto dowiedzieć się możemy, że III RP jest mocarstwem. Potężniejszym od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Australii. Absurd? Oczywiście. Ale taki właśnie wniosek można wysnuć słuchając wynurzeń o tym, jakie to referendum jest niepotrzebne, a jednomandatowe okręgi wyborcze szkodliwe. System pookrągłostołowy, w którym wódz decyduje o tym, kto na którym miejscu listy wyborczej się znajdzie, ma być bardziej demokratyczny od tego, gdzie obywatele wybierają swoich przedstawicieli” - zaznacza.

Oraz dodaje, że „w rzeczywistości, jest dokładnie odwrotnie”. „Jak do znudzenia powtarzam podczas spotkań, ostatnio na Pomorzu: jednomandatowe okręgi wyborcze dają możliwość lepszej kontroli nad politykiem. Nie przypadkowo system taki działa w krajach o najbardziej ugruntowanej demokracji. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji, parlamentarzystą zostaje osoba faktycznie w danym okręgu popularna, a nie królik, wyciągnięty z kapelusza przez Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Piechocińskiego, czy Leszka Millera. Polityk jest kontrolowany przez wyborców” - podkreśla lider Ruchu Kukiza.

Według niego właśnie dlatego politycy i dziennikarze, którzy czerpią z systemu profity, próbują wmówić wam, że wszystko ma zostać tak, jak było do tej pory. „Media od lewa do prawa starają się temat referendum przemilczeć. Poseł PiS, mówi, że zamiast na referendum pójdzie na grzyby, a prorządowi publicyści straszą jakież to czeka nas nieszczęście, gdy JOW-y zostaną wprowadzone” - twierdzi.

„Wg rządowych przekaziorów po zmianie ordynacji wyborczej krowy przestaną dawać mleko, kury przestaną się nieść, a Amerykanie zamiast manny z nieba zrzucą nam z samolotów imperialistyczną stonkę. Tyle pani z telewizji” - dodaje. Zdaniem byłego kandydata na prezydenta tak naprawdę „nieszczęście” polegać będzie na tym, że odbierzemy państwo sitwie, będziemy mogli je oddać obywatelom. Jednocześnie przyznaje, że „krytycy JOW w jednym mają rację”.

„Do naprawy państwa, budowy społeczeństwa obywatelskiego droga długa i wyboista. Sama zmiana ordynacji nie wystarczy. Ale jest konieczna, by o innych zmianach w ogóle rozmawiać. W państwie, w którym demokracja jest pozorna, rządzą nie obywatele, a partyjne sitwy, reformy gospodarcze, przyjazne prawo dla obywateli, czy sprawiedliwe sądy nie zadziałają nigdy. Bez JOW sytuacji tej nie zmienimy. I właśnie dlatego tak ważne jest pójście na referendum. 6 września wyłączamy telewizory, włączamy myślenie i idziemy zagłosować. TAK dla JOW, NIE dla finansowania partii z budżetu, TAK dla fiskusa przyjaznego podatnikowi” – przekonuje.

Ryb

Fot. [Facebook.com/Paweł Kukiz]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook