Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz: Media straszą referendum

12.08.2015

Żyjemy w złotym okresie naszej historii – te słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego wzięli sobie do serca pracujący na rzecz systemu dziennikarze, celebryci, publicyści i tzw. eksperci –pisze na łamach „Super Expressu” były kandydat na prezydenta, muzyk Paweł Kukiz.

Według niego z medialnych przekazów wywnioskować można, że pookrągłostołowy twór jest krainą mlekiem i miodem płynącą, której chodniki wyłożone są złotem, a zamiast drewna ludzie palą w piecach dolarami.

„Bezrobocie, emigracja młodych? O takich problemach funkcjonariusze nie raczą wspominać” – skarży się Kukiz. Jego zdaniem obecnie, do przekazu o krainie szczęścia, doszedł kolejny.

„Oto dowiedzieć się możemy, że III RP jest mocarstwem. Potężniejszym od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Australii. Absurd? Oczywiście. Ale taki właśnie wniosek można wysnuć słuchając wynurzeń o tym, jakie to referendum jest niepotrzebne, a jednomandatowe okręgi wyborcze szkodliwe. System pookrągłostołowy, w którym wódz decyduje o tym, kto na którym miejscu listy wyborczej się znajdzie, ma być bardziej demokratyczny od tego, gdzie obywatele wybierają swoich przedstawicieli” - zaznacza.

Oraz dodaje, że „w rzeczywistości, jest dokładnie odwrotnie”. „Jak do znudzenia powtarzam podczas spotkań, ostatnio na Pomorzu: jednomandatowe okręgi wyborcze dają możliwość lepszej kontroli nad politykiem. Nie przypadkowo system taki działa w krajach o najbardziej ugruntowanej demokracji. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji, parlamentarzystą zostaje osoba faktycznie w danym okręgu popularna, a nie królik, wyciągnięty z kapelusza przez Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Piechocińskiego, czy Leszka Millera. Polityk jest kontrolowany przez wyborców” - podkreśla lider Ruchu Kukiza.

Według niego właśnie dlatego politycy i dziennikarze, którzy czerpią z systemu profity, próbują wmówić wam, że wszystko ma zostać tak, jak było do tej pory. „Media od lewa do prawa starają się temat referendum przemilczeć. Poseł PiS, mówi, że zamiast na referendum pójdzie na grzyby, a prorządowi publicyści straszą jakież to czeka nas nieszczęście, gdy JOW-y zostaną wprowadzone” - twierdzi.

„Wg rządowych przekaziorów po zmianie ordynacji wyborczej krowy przestaną dawać mleko, kury przestaną się nieść, a Amerykanie zamiast manny z nieba zrzucą nam z samolotów imperialistyczną stonkę. Tyle pani z telewizji” - dodaje. Zdaniem byłego kandydata na prezydenta tak naprawdę „nieszczęście” polegać będzie na tym, że odbierzemy państwo sitwie, będziemy mogli je oddać obywatelom. Jednocześnie przyznaje, że „krytycy JOW w jednym mają rację”.

„Do naprawy państwa, budowy społeczeństwa obywatelskiego droga długa i wyboista. Sama zmiana ordynacji nie wystarczy. Ale jest konieczna, by o innych zmianach w ogóle rozmawiać. W państwie, w którym demokracja jest pozorna, rządzą nie obywatele, a partyjne sitwy, reformy gospodarcze, przyjazne prawo dla obywateli, czy sprawiedliwe sądy nie zadziałają nigdy. Bez JOW sytuacji tej nie zmienimy. I właśnie dlatego tak ważne jest pójście na referendum. 6 września wyłączamy telewizory, włączamy myślenie i idziemy zagłosować. TAK dla JOW, NIE dla finansowania partii z budżetu, TAK dla fiskusa przyjaznego podatnikowi” – przekonuje.

Ryb

Fot. [Facebook.com/Paweł Kukiz]

Słowa kluczowe:

Kukiz

,

media

,

JOW

,

referendum

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook