Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz: Media straszą referendum

12.08.2015

Żyjemy w złotym okresie naszej historii – te słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego wzięli sobie do serca pracujący na rzecz systemu dziennikarze, celebryci, publicyści i tzw. eksperci –pisze na łamach „Super Expressu” były kandydat na prezydenta, muzyk Paweł Kukiz.

Według niego z medialnych przekazów wywnioskować można, że pookrągłostołowy twór jest krainą mlekiem i miodem płynącą, której chodniki wyłożone są złotem, a zamiast drewna ludzie palą w piecach dolarami.

„Bezrobocie, emigracja młodych? O takich problemach funkcjonariusze nie raczą wspominać” – skarży się Kukiz. Jego zdaniem obecnie, do przekazu o krainie szczęścia, doszedł kolejny.

„Oto dowiedzieć się możemy, że III RP jest mocarstwem. Potężniejszym od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Australii. Absurd? Oczywiście. Ale taki właśnie wniosek można wysnuć słuchając wynurzeń o tym, jakie to referendum jest niepotrzebne, a jednomandatowe okręgi wyborcze szkodliwe. System pookrągłostołowy, w którym wódz decyduje o tym, kto na którym miejscu listy wyborczej się znajdzie, ma być bardziej demokratyczny od tego, gdzie obywatele wybierają swoich przedstawicieli” - zaznacza.

Oraz dodaje, że „w rzeczywistości, jest dokładnie odwrotnie”. „Jak do znudzenia powtarzam podczas spotkań, ostatnio na Pomorzu: jednomandatowe okręgi wyborcze dają możliwość lepszej kontroli nad politykiem. Nie przypadkowo system taki działa w krajach o najbardziej ugruntowanej demokracji. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji, parlamentarzystą zostaje osoba faktycznie w danym okręgu popularna, a nie królik, wyciągnięty z kapelusza przez Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Piechocińskiego, czy Leszka Millera. Polityk jest kontrolowany przez wyborców” - podkreśla lider Ruchu Kukiza.

Według niego właśnie dlatego politycy i dziennikarze, którzy czerpią z systemu profity, próbują wmówić wam, że wszystko ma zostać tak, jak było do tej pory. „Media od lewa do prawa starają się temat referendum przemilczeć. Poseł PiS, mówi, że zamiast na referendum pójdzie na grzyby, a prorządowi publicyści straszą jakież to czeka nas nieszczęście, gdy JOW-y zostaną wprowadzone” - twierdzi.

„Wg rządowych przekaziorów po zmianie ordynacji wyborczej krowy przestaną dawać mleko, kury przestaną się nieść, a Amerykanie zamiast manny z nieba zrzucą nam z samolotów imperialistyczną stonkę. Tyle pani z telewizji” - dodaje. Zdaniem byłego kandydata na prezydenta tak naprawdę „nieszczęście” polegać będzie na tym, że odbierzemy państwo sitwie, będziemy mogli je oddać obywatelom. Jednocześnie przyznaje, że „krytycy JOW w jednym mają rację”.

„Do naprawy państwa, budowy społeczeństwa obywatelskiego droga długa i wyboista. Sama zmiana ordynacji nie wystarczy. Ale jest konieczna, by o innych zmianach w ogóle rozmawiać. W państwie, w którym demokracja jest pozorna, rządzą nie obywatele, a partyjne sitwy, reformy gospodarcze, przyjazne prawo dla obywateli, czy sprawiedliwe sądy nie zadziałają nigdy. Bez JOW sytuacji tej nie zmienimy. I właśnie dlatego tak ważne jest pójście na referendum. 6 września wyłączamy telewizory, włączamy myślenie i idziemy zagłosować. TAK dla JOW, NIE dla finansowania partii z budżetu, TAK dla fiskusa przyjaznego podatnikowi” – przekonuje.

Ryb

Fot. [Facebook.com/Paweł Kukiz]

Słowa kluczowe:

Kukiz

,

media

,

JOW

,

referendum

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook