Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Media nieodpowiedzialnie dzielą Polaków

13.11.2011

Paweł Kukiz, polski muzyk, który poparł Marsz Niepodległości, twierdzi, że podkręcanie całego wydarzenia jest polaryzowaniem społeczeństwa w nieodpowiedni sposób.

- To sposób, który stosuje się nieprzerwanie od roku 2005 – komentuje dla Stefczyk.Info Zbigniew Romaszewski, polski działacz opozycyjny w czasach PRL-u, polityk.

Kukiz twierdzi, że warto zwrócić uwagę na środowiska odpowiadające za kontrmanifestację 11 listopada. Przypomniał, że w Marszu szły rodziny z dziećmi, natomiast w manifestacjach próbujących zablokować marsz były grupy lewackie, anarchizujące, które zrównują pojęcie patriotyzmu z faszyzmem.

– Myślę, że w czasie Marszu Niepodległości osiągnęło swoje apogeum. Angażowanie policji w inicjatywę dzielenia Polaków, która miała chronić „Kolorową Niepodległą”, która miała blokować Marsz Niepodległości, uważam za skandal największy od czasów PRL-u – mówi Romaszewski.

Zbigniew Romaszewski na łamach „Gazety Polskiej” powiedział, że relacje z Marszu Niepodległości wyemitowane przez TVN były najbardziej zakłamanymi po 1989 roku.

- Jest to działanie, które ma na celu zniszczyć tożsamość narodową oraz patriotyzm. Marsz Niepodległości to impreza – zdaniem naszych mediów – faszystowska. Ale muszę uprzedzić, że w takich imprezach nadal będę brał udział – kwituje Zbigniew Romaszewski.

Wsieci.rp.pl/MK

(fot. Sxc.hu)

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook