Jedynie prawda jest ciekawa


Mecz Polska - Anglia w Telewizji Trwam?

13.09.2012

Biorąc pod uwagę to, że mecz z Anglią jest gratką dla kibiców, myślę, że trzeba zapewnić dostęp do tego meczu naszym kibicom w paśmie otwartym w telewizji, która dostępna jest w wielu platformach cyfrowych. Wysłałem oficjalnego maila w tej sprawie do spółki Sportfive. Czekamy na odpowiedź - mówi w rozmowie ze Stefczyk.info poseł PiS Andrzej Jaworski.

Stefczyk.info: Napisał pan na jednym z portali społecznościowych, że Telewizja Trwam będzie ubiegać się o prawo do pokazania jednego z najważniejszych meczów piłkarskich tej jesieni, spotkania między Polską a Anglią. To żaden żart?

Inicjatywa jest poważna, bo technicznie Telewizja Trwam jest gotowa do takiego przedsięwzięcia. Wszystko zależy teraz od tego, co z tą sprawą będzie chciała zrobić spółka Sportfive, która ma prawa do tego meczu. Według mnie, to co się ostatnio stało; mianowicie, że dwa mecze nie były transmitowane w telewizji otwartej, pokazało wszystkim Polakom, a zwłaszcza kibicom, że prawo nie działa dobrze w tym zakresie. Do tej pory nikt nie kwestionował, że mecze polskiej kadry powinny być transmitowane w kanałach niekodowanych. Stało się inaczej, a KRRiTV ograniczyła się tylko do zajęcia stanowiska, którym zresztą nikt się nie przejął. Natomiast Sportfive oświadczył, że rozmawiał z tymi podmiotami, które się zgłosiły, że nie chce tak naprawdę nikogo wykorzystać, lecz sprzedać mecz po cenie rynkowej. Biorąc pod uwagę to, że mecz z Anglią jest gratką dla piłkarskich fanów, myślę, że trzeba zapewnić dostęp do tego meczu naszym kibicom w paśmie otwartym w telewizji, która dostępna jest w wielu platformach cyfrowych. Czekamy jednak na to, jak zareaguje Sportfive.

W kontekście meczu mówi się także o ewentualnej cenie za transmisję. W grę podobno wchodzi milion euro.

Każda telewizja, która transmituje tego typu mecze powinna podchodzić do sprawy w sposób rynkowy – tyle jest coś warte, ile to kosztuje. Nie jest żadną tajemnicą, że PZPN sprzedając prawa do meczów spółce Sportfive, uczynił to po konkretnej kwocie. Jeżeli Sportfive nie będzie chciało zrobić interesu życia, ale podejdzie do sprawy w sposób odpowiedzialny, to jesteśmy w stanie się dogadać, ponieważ wiemy, jak wygląda rynek reklam w Polsce i mamy już w tej sprawie poczynione pewne rozmowy.

Telewizja zajęła już oficjalne stanowisko w tej sprawie? Wysłano ofertę do firmy Sportfive?

Wysłałem oficjalnego maila w tej sprawie, zgodnie z wcześniejszą rozmową telefoniczną. Wszystko się stało dwa dni temu, na razie nie ma odpowiedzi, ale jestem przekonany, że sprawa jest na tyle ważna dla naszych kibiców, że uda się zrobić tak, aby ten mecz można było zobaczyć.

Ze sprawą zaznajomiony jest o. Tadeusz Rydzyk? Jak zareagował na taki pomysł?

Naturalnie. Przedstawiliśmy pewien projekt, jako osoby, które współpracują z tą Telewizją i traktują jako istotny element rynku mediów. Potraktowany on został tak jak każdy inny projekt związany z telewizją. Po prostu – jeżeli nikt inny nie potrafi i nie chce transmitować takiego wydarzenia, to Telewizja Trwam może zrobić niespodziankę i mały prezent polskim kibicom.

Mają Państwo już potencjalnych komentatorów tego meczu?

Jest na rynku przynajmniej kilku znanych i cenionych komentatorów sportowych, którzy kolokwialnie mówiąc, są do wzięcia. Przeprowadziliśmy wstępnie rozmowy z dwoma z nich, ale nie chcę mówić o nazwiskach, dopóki nie będzie potwierdzenia ze strony Sportfive.

Taka transmisja mogłaby się stać dobrym argumentem w kontekście walki o miejsce na multipleksie?

Nie ukrywam, że gdyby inicjatywa się powiodła, to może dałoby to do myślenia prezesowi Braunowi, który jest autorem wielu dziwnych i nieprawdziwych informacji o Telewizji Trwam. 

not. sv

[Fot. PAP/Maciej Kulczyński]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook