Jedynie prawda jest ciekawa


Mech: Premier popełnia błąd, rezygnując z Davos

23.01.2013

Donald Tusk zamiast jechać do Davos woli bronić Arłukowicza. Traci na tym Polska

Stefczyk.info: Rzecznik rządu ogłosił, że premier Tusk nie może się udać do Davos, bo musi bronić w Sejmie ministra Arłukowicza. Czy to słuszny wybór?

Cezary Mech, prezes Agencji Ratingu Społecznego: Jeśli są jakieś kluczowe dla kraju sprawy, sprawy wewnętrzne wymagające najwyższej uwagi ze strony pana premiera, wówczas nieobecność na konferencji w Davos byłaby usprawiedliwiona. Jednak polityczna obrona ministra zdrowia nie wydaje się być sprawą najwyższej wagi państwowej. Nie sądzę, by z powodu ministra Arłukowicza nieobecność w Davos mogła być usprawiedliwiona.

Dlaczego Pana zdaniem obecność w Davos jest tak ważna?

Konferencja w Davos uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych w ciągu roku.  Daje ona możliwość zaprezentowania własnego kraju. W przypadku Polski nieocenione byłaby możliwość pozyskania inwestycji, które mogłyby przynieść miejsca pracy. To byłoby korzystne i dla inwestorów i dla Polski, która przecież dąży do tego, by w procesie konwergencji dogonić poziom gospodarki swoich zachodnich partnerów. Davos to unikalna możliwość zaprezentowania siebie oraz uczestniczenia w istotnych rozmowach kuluarowych.

Czyli to jednak strata, że pan premier zrezygnował?

Wydaje się, że nie jest to z korzyścią dla Polski. Jeśli mamy coś do zaoferowania, to powinniśmy wykorzystać fakt, że w jednym miejscu są światowi decydenci i uczestniczą w tej światowej konferencji. Obecność w Davos, to jest tani środek na kontakt ze światem zewnętrznym, są tam wszystkie możliwe media.

Rozmawiała DLOS

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook