Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Mec. Wasserman: Nigdy nie zaufam NPW

10.04.2015

„Nic i nikt nie jest w stanie wpłynąć, bym odzyskała zaufanie do jakiegokolwiek działania ze strony tej prokuratury”

„Muszę powiedzieć, że nic i nikt nie jest w stanie wpłynąć, bym odzyskała zaufanie do jakiegokolwiek działania ze strony NPW” - mówiła mec. Małgorzata Wassermann w Sejmie podczas obrad parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Wassermann wróciła do przecieku ws. publikacji „nowych stenogramów w ostatnich dniach. „Raport powstał na podstawie kopii, która przyjechała przeszło cztery lata temu do Polski nie jest wiele warty. (…) Jeżeli na dzień dzisiejszy mam dziewięć kopii, a komisja pracowała na pierwszych kopiach, to wskazuje, że te badania są niewiarygodne” — mówiła.

Córka śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej przekonywała, że działania wojskowych prokuratorów nie budzą zaufania. „Był taki moment, kiedy liczyliśmy na prokuraturę i niezależne badania, natomiast prokuratura pokazała, że nie jest zdolna do prowadzenia tego postępowania. uczestniczy w bardzo niejasnej grze, która może mieć podłoże polityczne” - tłumaczyła. I dodawała: „Ja jako prawnik nie jestem w stanie zawierzyć NPW. Bardzo ciężko jest ogarnąć, w co mamy wierzyć, jeśli chodzi o ustalenia. Pan prok. Seremet w 2011 roku wykluczył wybuch - a wtedy nie wykonano żadnego badania na obecność środków wybuchowych!”

Mówiła też o powołaniu Andrzeja Artymowicza jako biegłego prokuratury wojskowej. „Nie jest tajemnicą, że nie może być powołany jako biegły człowiek, który zabierał głos i wypowiadał się publicznie o przyczynach tego zdarzenia. Prokuratura doskonale o tym wie - prowadziliśmy tego typu dyskusje wielokrotnie” — zwracała uwagę. „Efekt? Nikt nie będzie się już przejmował, czy ta opinia utrzyma się procesowo - bo nie taki był cel jej złożenia. Można też zapytać, jaka była przyczyna, że tym ludziom zlecono sporządzenie opinii?” — zastanawiała się Wassermann.

Przypomniała przy tym, że prokuratura nie zgłaszała wątpliwości do ekspertyz Instytutu Sehna. Dlaczego więc zdecydowała się na powołanie kolejnych biegłych i ekspertyz? „To jest ohydna manipulacja. Muszę powiedzieć, że nic i nikt nie jest w stanie wpłynąć, bym odzyskała zaufanie do jakiegokolwiek działania ze strony NPW. Oni powinni swoją pracę przerwać natychmiast. Szkoda pieniędzy podatników na coś, co nie prowadzi do niczego, co będzie miało minimum rzetelności” — zakończyła pani mecenas.

łs / wPolityce.pl

Fot. PAP / Rafał Guz

Słowa kluczowe:

Wasserman

,

NPW

,

zaufanie

,

prokuratura

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook