Jedynie prawda jest ciekawa


Mec. Wasserman: Nigdy nie zaufam NPW

10.04.2015

„Nic i nikt nie jest w stanie wpłynąć, bym odzyskała zaufanie do jakiegokolwiek działania ze strony tej prokuratury”

„Muszę powiedzieć, że nic i nikt nie jest w stanie wpłynąć, bym odzyskała zaufanie do jakiegokolwiek działania ze strony NPW” - mówiła mec. Małgorzata Wassermann w Sejmie podczas obrad parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Wassermann wróciła do przecieku ws. publikacji „nowych stenogramów w ostatnich dniach. „Raport powstał na podstawie kopii, która przyjechała przeszło cztery lata temu do Polski nie jest wiele warty. (…) Jeżeli na dzień dzisiejszy mam dziewięć kopii, a komisja pracowała na pierwszych kopiach, to wskazuje, że te badania są niewiarygodne” — mówiła.

Córka śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej przekonywała, że działania wojskowych prokuratorów nie budzą zaufania. „Był taki moment, kiedy liczyliśmy na prokuraturę i niezależne badania, natomiast prokuratura pokazała, że nie jest zdolna do prowadzenia tego postępowania. uczestniczy w bardzo niejasnej grze, która może mieć podłoże polityczne” - tłumaczyła. I dodawała: „Ja jako prawnik nie jestem w stanie zawierzyć NPW. Bardzo ciężko jest ogarnąć, w co mamy wierzyć, jeśli chodzi o ustalenia. Pan prok. Seremet w 2011 roku wykluczył wybuch - a wtedy nie wykonano żadnego badania na obecność środków wybuchowych!”

Mówiła też o powołaniu Andrzeja Artymowicza jako biegłego prokuratury wojskowej. „Nie jest tajemnicą, że nie może być powołany jako biegły człowiek, który zabierał głos i wypowiadał się publicznie o przyczynach tego zdarzenia. Prokuratura doskonale o tym wie - prowadziliśmy tego typu dyskusje wielokrotnie” — zwracała uwagę. „Efekt? Nikt nie będzie się już przejmował, czy ta opinia utrzyma się procesowo - bo nie taki był cel jej złożenia. Można też zapytać, jaka była przyczyna, że tym ludziom zlecono sporządzenie opinii?” — zastanawiała się Wassermann.

Przypomniała przy tym, że prokuratura nie zgłaszała wątpliwości do ekspertyz Instytutu Sehna. Dlaczego więc zdecydowała się na powołanie kolejnych biegłych i ekspertyz? „To jest ohydna manipulacja. Muszę powiedzieć, że nic i nikt nie jest w stanie wpłynąć, bym odzyskała zaufanie do jakiegokolwiek działania ze strony NPW. Oni powinni swoją pracę przerwać natychmiast. Szkoda pieniędzy podatników na coś, co nie prowadzi do niczego, co będzie miało minimum rzetelności” — zakończyła pani mecenas.

łs / wPolityce.pl

Fot. PAP / Rafał Guz

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook